Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldanátok meg? Nyugodtan...

Hogy oldanátok meg? Nyugodtan vihetem magammal pár napos babámat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nemsokára szülök és van egy megoldásra váró problémám. Van egy kiskutyánk akit minden nap 3szor le kell vinni ugye, hogy elvégezze a dolgát. A probléma ott kezdődik, hogy párom minden 3. nap dolgozik 24 órát és ilyenkor nekem kell levinnem a kutyát. Hogyan oldjam ezt meg a pici babám mellett?

Akadályozó tényezők:

Nem biztos, hogy kap szabadságot az első napokra.

Nemrég költöztünk ide, nem ismerek senkit akire rábízhatnám a kutyát.

Anyukám messze lakik ahhoz, hogy minden 3. napot itt töltsön.

Anyósom mozgássérült.


2011. júl. 1. 20:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

A babának is kell a levegőzés. Csak valahogy úgy kéne igazítani a sétáltatásokat, hogy mégsem a kánikulás, káros napszakban (11-16 óra között). És árnyék mindenek előtt.

Szerintem akármilyen babának való naptejeket ajánlanak patikában, vagy akárhol, azt még azért nem kéne rákenni. Ezért fontos az árnyék.

2011. júl. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
65%

Nyár van, ilyenkor egy picibabát könnyebben ki lehet vinni, csak az időjárásnak megfelelően kell öltöztetni. Gondolom, h nem egy órás sétáltatás kell annak a kutyának alkalmanként. Nem bolondul meg a kutya sem, ha minden 3. nap csak 10-15 percre viszed le a ház környékére.

Tudom, sokan mondják, h újszülöttel 1-2 hétig ne menj ki, de sokan nem várnak és már az első egy- két nap lerónak velük egy két tiszteletkört. Semmi bajuk nincs tőle.

2011. júl. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
49%
szerintem is jólevegőre nyugodtan kiviheted a babád. csak fokozatosan szoktasd hozzá. eleinte pár percre csak.
2011. júl. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
0%
Ha csak két percre viszed le a kutyát pisilni, nyugodtan hagyhatod a babát a kiságyban, nem lesz semmi baja. Ha alszik a baba, én biztosan nem ébreszteném fel emiatt. Ha több idő kell, akkor meg beteszed a babát is babakocsiba, és ti is sétáltok egyet. Múlt héten Olaszországban láttam olyat, hogy a kutyus a babakocsi alsó tárolójában üldögélt, amíg a baba kocsiban aludt.
2011. júl. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Reggel és este szokott hosszabb lenni a sétáltatás, olyan 30 perc körül, délben csak 10-15 perc.

A kiságyban semmiképpen nem hagyom magára a pár napos babámat! Főleg, hogy a 3.on lakunk és amíg leérünk meg föl, az benne van pár percben...

2011. júl. 1. 21:00
 6/26 A kérdező kommentje:
És arról mi a véleményetek, hogy ha olyan hordozóban vinném le a babát ami újszülött kortól használható? Csak mert jóval egyszerűbb lenne így, mint babakocsival.
2011. júl. 1. 21:03
 7/26 anonim ***** válasza:
65%
A hordozó szerintem tökéletes.
2011. júl. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
83%

SOHA ne hagyd egyedül a gyereket a lakásban!!!!De soha,soha,soha!!!


Tökéletes!!!!!Vegyél rugalmas kendőt,manduca vagy beco hordozót!!!!!És a két kezed szabad a kutyához,ajtókhoz,kulcsolásra stb...


És is így vittem mindig a két bullterriert sétálni!!!


Persze egy téli babánál nehezebb,de nyáron mehettek!

2011. júl. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
47%

20:57 vagyok.

Nem gondoltam, hogy ilyen sokáig tart a kutyapisiltetés. Mi kertes házban lakunk, kinti-benti kutyánk van, de a pisilés úgy megy, hogy kikéredzkedik, elmegy a füvön 3 méterrel arrébb, pisil, és már rohan is vissza. Az nekem sem jutna eszembe, hogy negyedóráig magára hagyjak egy babát. 1-2 percre gondoltam.

2011. júl. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos panelban nem így működik :( Ha kertesben laknánk akkor nem lenne belőle probléma. Meg ugye szegény kutya egész nap mást se tud csinálni csak aludni, neki is jár egy kis mozgás. Dél körül csak azért szoktam rövidebb időre lent lenni vele, mert neki is árt a nagy meleg.
2011. júl. 1. 21:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!