Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Viszketés ellen valami tipp?...

Viszketés ellen valami tipp? (ekcéma)

Figyelt kérdés
Ekcémás foltjaink vannak főleg a vállon és a kar hajlatban. Szedjük a fenistil cseppet, de nem igazán hat, mert vakarózik szegény babám folyton. Rövid ujjúban nem is hagyom, mert véresre kaparja magát. Van valami ötletetek, mivel lehet elmulasztani a viszketést? 8 hós.
2011. júl. 3. 09:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A diétázó vagyok.

Nálunk sajnos tényleg a bébiételtől volt. Egy hétig csináltam a diétát és napról napra szebb lett a bőre, mondjuk közben kentük a Halicarral, mint a félőrültek... Aztán kb 10 nap elteltével kitisztult teljesen, pedig előtte véresre vakarta szegénykém. Aztán mindent visszavezettem napról napra, a saját kávémmal kezdtem, aztán szép sorban a többit. Visszaesés volt a banántól és a bébiételtől, illetve ha én sajtoT ettem.


A szigorú 1 hét alatt délelőtt almát, barackot, sárgabarackot, zabpelyhet ettünk, ebédre tökfőzelék volt csirkével vagy pulykával, illetve brokkoli, karalábé, répafőzelék, délután rizspép (Sinlac nevű tápszer, gyakorlatilag instant rizs, szeretik a babák és nincs benne semmi allergén, az ilyen vészhelyzetekre tökéletes). Nagyjából ugyanazt ettük :)


Azért örültem, mert "belsőleg" sikerült megszüntetni az okot, viszont óriási szívás, hogy mostantól muszáj főznöm... :)

2011. júl. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szopik még????Mert képzeld el,hogy nekünk akkor múlt el az ekcéma,amikor leválasztottam.Bőrgyógyász azt tanácsolta,hogy válasszam le ,mert az anyatej tartja fennt az ekcémát,hiába diétázom(csak cs.mellet és krumlit ettem,semmi mást!!!)Így 7 hónaposan le kellett választanom:(De megszünt az ekcéma is.Egyébként a halicar nekünk nem volt jó,csakis at elocom(szteroid),és az exxema repair kenőcs.

Üdv:kozmetikus anyuka

2011. júl. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
igen szopik még. már erre én is gondoltam, hogy lehet megszűne utána. de én nem szeretném leválasztani :( vettem halicar krémet, kíváncsi leszek...
2011. júl. 3. 21:27
 14/15 anonim ***** válasza:
Igen értem én ,hogy nem akarod leválasztani ,én sem akartam,de nem bírtam tovább nézni,hogy szenved!:(
2011. júl. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Nanner válasza:
Szia! Erős ekcémával küzdök én is... a száraz bőr kezelése, amikor reped, nem olyan nehéz mint a gennyező, vagy vörös és viszkető bőr tüneti kezelése.... Meglepő, magam jöttem rá, de ha nagyon vakaróznék, és viszket, Corsodil alkohol mentes öblögetőt teszek vattára és az adott helyre teszem/kötözöm stb. egy ideig semmi, majd kissé csípős érzés pár másodperc után - ami nekem mondjuk kellemes, mert enyhíti a viszketést - és gyengül a viszketés... Persze ez csak tüneti kezelés, de néha az is aranyat ér, ha nagyon rossz pillanatban jön a vakarózás... Amúgy a Corsodil jó gyulladáscsökkentő meg fertőtlenítő, és az alkoholmentes annyira nem szárít! Sok sikert!
2012. szept. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!