Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba kinőtt cuccai, amit...

A baba kinőtt cuccai, amit eltettem, sárgás színűek lettek pár hónap után (1-2 hó)? Járt így valaki?

Figyelt kérdés

Anyukámmal ma beszéltem, Ő azt mondta, hogy szerinte moly, mert apósnak a szomszéd szobában nagyon régi a szekrénye, s a kardróbban is még ott van az a szekrény, amit a párom nagyapja használt.

S valószínű oda költözhetett, s átjöhetett a mi szekrényünkbe is, ami k. 4 éve van meg.

Ha veszek molyriasztót, a kardróbban lévő dobozba, ahol vannak félre téve a következő babának, ha lesz idővel még egy, ruha, s a mi, valamint a babám szekrényébe is szerezzek be?

S meddig kell a molyriasztót használni? Mindig vagy csak egy db-ig? Még sosem volt molyunk, így nem értek hozzá.

A rucik nagyon sárga foltosak, mintha erős pisivel le lenne pisilve, kb. úgy néznek ki. Főleg a fehérek, de 1-2 kék ruha is. Volt olyan ruha amit alig használtunk, de mindet kimosva, vasalva tettem el :(

Ez a folt mivel jön ki a ruhából?

Anyukám vanisht ajánlott, folteltávolítóként, de a baba cuccait lehet ezzel mosni? Eddig csak dreft sensítivet használtunk. Amúgy elég érzékeny bőrű lehet a babám, mert pl a nagy melegben könnyen kipirosodik a teste.


2011. júl. 6. 22:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Folteltávolítót használj nyugodtan, max kétszer öblítesz. Amikor elkezded a hozzátáplálást, akkor minden nap kell majd úgyis használnod :)

Tuti nem a moly okozta a foltot.

2011. júl. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én ugyanúgy jártam mint Te, de én nem használtam olajat.

Sajnos, amit több hónapja kinőtt és félre vannak rakva ruhák, minden előjöttek a foltok. Tudom, hogy ott előtte lebüfizte, vagy kifojt a pisi, vagy anyatejes volt.

Van olyan amit anno csak folteltávolítóval tudtam kimosni, van ami a sima mosástól is kijött, mindegy, mert az összesen előjöttek a sárga árulkodó foltok.:(

Nem tudom, hogy mit tegyek, ha újra mosnám biztosan újra kijönne, de már nem tervezek több babát, így csak sopánkodom:(

2011. júl. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Egy éjszakára áztasd be vanish-a (fehér flakonos)nagyon szép fehér lesz! Ha nagyon sárga akkor pár nap múlva áztasd be mégegyszer!
2011. júl. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A Vanish áztató pora is nagyon jó. Ha nagyon nem akarnak kijönni a foltok, akkor flóraszept és forró víz.

Miután lejárt a mosás, indíts egy sima öblítő programot, mindenféle nélkül, nem marad benne semmilyen szer.

Én kezelem a textilpelusokat is mosószappannal, Venishel, ha szükséges napokon át áztatom, de egy mosással eltűnik belőlük minden felesleges dolog.

2011. júl. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!