Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor most adható vagy nem...

Akkor most adható vagy nem adható a csirkehús 4 hónapos kortól?

Figyelt kérdés

Pár napja elkezdtem a hozzátáplálást,4 hónapos a babókám!

Úgy olvastam/hallottam,hogy csirke és pu.húst csak 7 hónapos kortól szabad adni a babának,de ma vettem üveges bébiételt neki ami 4 hónaposoknak van és az csirkehúsos,akkor most szabad vagy nem szabad?Adhatom vagy nem adhatom?


2011. júl. 7. 18:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
24%

Ha a baba szívesen eszi,akkor miért ne??

De mindenki mást fog mondani.

Mostanában indokolatlanul sok a tiltás az allergiára hivatkozva.Én meg azt látom,hogy minél jobban óvakodunk valamitől,és minél később kapja a gyerek,annál több baj van.

2011. júl. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Igen,nagyon ízlett neki.Úgy gondoltam,ne csak üvegest kapjon én magam is szeretnék főzeléket készíteni +csirkehusival,erre most olvastam,hogy 7 hónapos kortól,kicsit megijedtem és egyben furcsálottam is,hagy itt szabad,ott nem szabad.
2011. júl. 7. 18:42
 3/25 anonim ***** válasza:
85%

Pár napja kezdted, és már adtál neki csirkehúst? Hát te tudod...

A hozzátáplálás pont arról kell hogy szóljon, hogy az anyatejet (tápszert) fokozatosan kiváltod 1-1 új étellel, úgy hogy 3-4 napig adod neki az új ételt egy olyannal, amiről biztosan tudod hogy nincs baja tőle. Ilyen az elején a krumpli, répa, sütőtök, brokkoli.. Ha ezeket már ismeri, evett ilyet, hozzászokott, utána jöhet a csirkemell.

Ha összevissza eteted, lehet hogy nem fogod tudni ha valamire előjön az allergiája, hogy mitől volt.

Nem a 4 hónapos korral van gond, hanem a sorrenddel, és a gyorsasággal.

2011. júl. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
48%
Nekünk azt mondta a védő néni, hogy amire az van írva, hogy 4 hós kortól adható, azt nyugodtan adhatjuk. A bébiételeknél kivonják azokat az anyagokat, amik árthatnak a babának, ha idő előtt adod. DE! pont emiatt nem biztos, hogy jó, ha saját magad készíted el neki! Azzal várjál 7 hós koráig. Viszont bébiételben nyugodtan adhatod! Huh, remélem érthető voltam:o)
2011. júl. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
65%
18:51-es vagyok. Igaza van 18:50-esnek! Ha csak pár napja kezdted a hozzátáplálást, akkor nem szabad így belecsapni a lecsóba. Egyszerre csak egyfélével ismertesd meg. Az előttem szóló már elmondta a sorrendet, nem ismételném.
2011. júl. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Előtte csak répa-krumpli főzeléket adtam neki,attól nem volt semmi baja,szerettem volna mást is kipróbálni és ezt megláttam megvettem,megette és ízlett neki.Ha nem lesz kiütéses tőle,adhatom továbbra is gondolom.
2011. júl. 7. 18:59
 7/25 A kérdező kommentje:

Ezért kérdeztem,hogy az egyik ezt írja a másik azt...Hogy igazodjon el rajt az ember?

Én mindkét táborral egyet értek akkor,de mit egyen a gyerekem?

2011. júl. 7. 19:03
 8/25 anonim ***** válasza:
69%

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:50

teljesen egyetértek!


kedves kérdező, olvassál utána a kóstoltatásnak, hozzátáplálásnak, már bocs de a gyerekedet egy picit jobban kéne óvnod mint, hogy "kipróbálgatsz" rajta dolgokat :S

nem így működik, hogy ma kipróbáljuk ezt, holnap meg azt, be kell neki fokozatosan vezetni a szilárd ételt, meg van a sorrend, ahogy csinálod nagyon visszaüthet. pár nap után nem kéne husis főzeléket adni.

3 napig egy új ízt szabadnak, aztán a negyedik nap jöhetne a 2. új íz! csirkehús kb. 2 hónap múlva

2011. júl. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
75%
még annyit, azt nem írta le még talán senki, hogy az első nap 2 kiskanál, második nap 4 kiskanál és csak a 3. nap adhatsz kicsit nagyobb mennyiséget az új ízből
2011. júl. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
51%
2011. júl. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!