Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 11 hónapos fiam 2 hete...

Ha 11 hónapos fiam 2 hete ekcéma miatt "próbadiétán" van, (csak alma, krumpli, csirkehús, répa, sütőtök) akkor már halványodnia kellett volna az ekcémának?

Figyelt kérdés
Az orra alatt, szeme alatt ekcémás, két hete csak ezeket kapja enni, mégis ott figyel a dög. Vagy ezek közül nem bír valamit?
2010. okt. 13. 06:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Alma! Én úgy vettem észre a fiamon, ha több almát evett, akkor jött ki jobban.
2010. okt. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem is van egy sanda gyanúm. Amikor először adtam neki almát 5 hónaposan, csupa pötty lett a háta...de azt mondták az okosok, hogy kizárt, hogy az almától...na, most majd figyelem. Mennyi idős a babád? Elmúlófélben van az ekcéma?
2010. okt. 13. 14:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy éves most, olyan négy hónaposan lett először 1-2 pöttye. Én is ekcémás vagyok, de csak télen :)

Egész nyáron szép volt a bőre, kíváncsi leszek, mit hoz a rossz idő...

Ami talán bevált: kidobtam a gyógyszertári fürdetőt, nem használok semmit, amiben ásványi olaj alapú összetevő van (paraffin, vazelin és társai). Dm-es babylove tubusos fürdetővel fürdetem (abból is a senzitív). 3-400 ft körül van, kék-fehér a tubus.

Természetesen senzitív mosószer (miattam is, főleg Frosch), öblítő semmi, max. ecet.

Testápoló: semmi bolti, van egy gyógyszertári, kakaóvaj alapú kencém, abban állítólag nincs semmi ásványi olaj - na ez bevált mindennapos használatra. + ha muszáj, akkor 1-2 napig a szteroidos kence.

2010. okt. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, tápszeres? Mert szerintem az is befolyásolja, úgy vettem észre...
2010. okt. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen, tápszeres!

Sajnos a férjem, lányom is ekcémásak, nekem is előjön néha, nem tudom mitől...mosásnál extra öblítés, babé fürdető...

abban bízom, hogy erősödik az immunrendszere, a bőre. Lányomnak születésétől az egész testén volt, most 6 éves, már "csak" a kézfején van.

A nagyobbik fiam megúszta(kop-kop), neki semmi nyavalyája.

2010. okt. 15. 06:26
 6/7 anonim ***** válasza:

A fürdetőt nézd meg, hogy nincs-e benne valami irritatív anyag: antalvali.com. Attól, hogy márkás, még lehet, hogy nem jó :(


Extra öblítés az oké, de ha öblítővel csinálod, akkor semmit nem ér? Azzal megy?

2010. okt. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát persze, hogy öblítővel... őőőőő:)...

De majd most anélkül. :)

Anyósom szerzett be valami kencét, még nem ért ide vele, neoplant. Esetleg ismerős? A többieknél is kipróbálom, előbb-utóbb csak használni fog valami...

2010. okt. 15. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!