Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor most adható vagy nem...

Akkor most adható vagy nem adható a csirkehús 4 hónapos kortól?

Figyelt kérdés

Pár napja elkezdtem a hozzátáplálást,4 hónapos a babókám!

Úgy olvastam/hallottam,hogy csirke és pu.húst csak 7 hónapos kortól szabad adni a babának,de ma vettem üveges bébiételt neki ami 4 hónaposoknak van és az csirkehúsos,akkor most szabad vagy nem szabad?Adhatom vagy nem adhatom?


2011. júl. 7. 18:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
32%
Adj neki nyugodtan!!!!!!!!
2011. júl. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Miért gondolja egy-két válaszadó,hogy hülye vagyok? Hétfő óta táplálok hozzá,először csak 2-3 kiskanállal adtam répa-krumpli pépet a védőnő javaslatára,mivel nem köpte egyenesen ki,másnap is kapott 2-3 kanállal!Szerdán többet adtam már neki5 vagy 6 kanállal,de gondoltam új ízt vezetek be,mert nem lett kiütéses,gondoltam ha már bevásárolok,vettem neki sütőtök-csirke ízesítésűt mivel az volt ráírva,hogy 4 írom betűkkel is hátha valaki nem ismerné a számokat négy hónapos kortól.Mivel ez új íz ma két kanállal kapott belőle,de utána olvastam,mert recepteket keresek(hogy minnél több ízzel megismertessem),hogy csirke és pulyka húst 7 hónapos kortól szbad bevezetni,én ezért kérdeztem meg,hogy akkor most szabad vagy nem szabad? Miért néznek valakit mindjárt dilettáns hülyének,aki az első gyerekét elkezdi hozzátáplálni mert az már nem akarja megenni a tápszert.

Ehh..Köszönöm a segítséget kedves emberek!Tisztelet a kivételnek!

2011. júl. 7. 19:44
 13/25 anonim ***** válasza:
30%

Kedves lepontozók!! Nem veszitek észre,hogy minden mondatban ott az allergia??Hogy szinte belénk beszélik!!hogy szinte félünk???

Hogy az orvosok valószínűleg részesedést kapnak a tápszer felírásából.Ne haragudjatok,de még 10 évvel ezelőtt is az volt a módi,hogy minél hamarabb keksz és gyümölcs a gyereknek.Nem is volt ennyi allergiás,mint most,mert 1 éves korig ne egyen a gyerek semmit.

Kedves kérdező.Nyugostan adjad.A gyerek mindig tudja,hogy mi esik jól neki,ami nem azt ki fogja köpdösni.

2011. júl. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Igen,most már biztosan adni fogom neki.Én nem értem az embereket esküszöm,én azt hittem segítséget adnak itt az embernek és nem hülyének nézik mindjárt.Nem egy egész sült csirkét tömtem bele a gyerekbe.Ha valaki másképp tudja vagy tapasztalt már dolgokat,kultúráltan is le lehet írni.Én tisztességesen kérdeztem,tisztességes választ is vártam.Szégyelje magát az ilyen ember,de komolyan,milyen anya az ilyen?Én azt hittem,mi anyukák összetartunk.
2011. júl. 7. 19:51
 15/25 anonim ***** válasza:

tömören, allergiával foglalkoztam a babám előtt. nincs több allergiás ma, csupán tudjuk mi az az allergia és van tv meg net amin bele tudjuk írni a világban, hogy "nekem is van". régen meg csak azt tudtuk, hogy a szomszéd Pistának van-e nyavajája.

azon kívül régen 3 hónap után menniük kellett dolgoznia a nőknek, nem tehették meg, hogy várnak a baba 6 hónapos koráig mert 3 hónapos korára el kellett választaniuk. és még tudnám sorolni a szennyezett levegőt, vegyszereket kedves utolsó, de nem teszem csak annyira nem értem az olyan hozzáállást mint a tiéd, pont te vagy az aki nem veszel tudomást a dolgokról. persze te döntésed de akinek számít a babája egészsége azt nem kell sértegetni és lehurrogni.


kedves kérdező, bocs az offért. szerintem is korai a csirkehusi mint 3. íz, először gyümölcs, zöldség, lehet kapni csak simát, őszi, szilva, alma, aztán alma-sütőtök, stb és csak aztán a husis kajákat, főzeléket mert még megterhelő lehet a babád gyomrának.

2011. júl. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen kedves utolsó a mégha Off,de akkor is normális hozzászólásodat.

Ma adtam neki két kiskanál sütőtök-csirke ízűt,ha nem lesz tőle baja akkor kapni fog holnap is két kanállal.De csak üvegesből adok neki csirkehúsosat,főzni még nem fogok olyat.

A másik pedig azt az orbitális hülyeséget,hogy kísérletezek a gyerekemen..Ha nem adok majd neki X vagy Y kaját,honnan tudjam,hogy kiüti e majd?Vagy allergiás lesz rá?Ha meg sem próbálom nem fogom tudni? Védőnő első étkezésre a burgonya-s.répa főzeléket ajánlotta,ha esetleg a répától baja lett volna akkor kövezzem agyon a védőnőt mert átvágott?

2011. júl. 7. 20:18
 17/25 anonim ***** válasza:

Mindenki kulturáltan válaszolt neked, de neked a veled nem egyetértők válasza nem tetszik.

A te gyereked, úgy tedd, ahogy neked jólesik, de akkor ne gyere ide tanácsot kérni.

Hétfőn kezdted a "hozzátáplálás"-t. Ma csütörtök van, és te már első nap két teljesen új ételt adtál neki. Ha pöttyös lenne, honnan tudnád, hogy a krumplitól, vagy a répától volt? Már adtál neki húst is a 4 (!!!) napon belül, és már sütőtököt is fogsz. Ezt nem így kell csinálni, mert fokozatosan kell hozzászoktatni az új ételekhez. Nem az a baj, hogy elkezded, sokkal jobb a tápszer helyett a normális étel szerintem is, de nem ilyen belecsapsz a lecsóba módon.

Ennyi erővel szombaton adhatnál neki mogyorós csirkét ananásszal, mert ízlik neki.

2011. júl. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Ja, és itt egy táblázat segítségként, én ez alapján etettem nagyjából, a (normális) védőnőmmel egyeztetve:

[link]

Nyilván te a 4 hónapos kortól nézd.

2011. júl. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló,akkor te valamit nagyon félre olvastál.Ha azt írják ne adj neki,mert nem szabad még és ezen a bébiételes üvegen azt látom 6/7 hónapos kortól,nyilván eszembe nem jutott volna neki adni.Nem azokkal a válaszokkal nem értek egyet akik azt írták nem szabad,ezt elfogadom.Ezzel nincs is bajom.De a kioktató stílust,azt a flegmaságot ahogy egy válaszadó hozzászólt,nem tűröm.Ahogy te is és az előtted lévő is,normálisan le tudta írni a véleményét,még ha az éppen az ellenkezője amit két másik ember írt,az rendben van.

De leírom ezerszer ha kell,3 napig burgonya-sárgarépa főzelék kóstoltatása után,mai nap merészeltem vásárolni egy harmadik ízt amiben csirkehús is volt,nem gondoltam hogy nem szabad,mikor recepteket kerestem,akkor olvastam hogy 7 hónapos kortól adható.Amit ma vettem üveges ételt arra 4 hónapos kor volt ráírva.Ezért kérdeztem,hogy szabad vagy nem szabad? Nem tudtam,hogy negyedik napon nem lehet neki még új ízt bevezetni,igen ezt a védőnő sem mondta.De holnap felhívom és megkérdezem tőle,hogy bizony mondja már meg nekem,mennyi idő után adhatok neki új ízt.

2011. júl. 7. 20:54
 20/25 anonim ***** válasza:

Na én tudtam, hogy ebből is parázs vita fog kialakulni.


Kedves kérdező!

Először is nézd meg a bébiétel üvegét, hogy hány % csirkehúst tartalmaz.(Szerintem max 5-6%-ot).

És csak saját magadra és a baád egyéni igényeire hallgass amikor hozzátáplálsz!

Mellesleg létezik alma-eper illetve alma-málna bébidesszert is és 4 hós kortól adható, holott az eper és a málna elvileg(nem biztos, hogy jól tudom de talán...)8 hós kortól adható.Viszont a bébiételből a gyártása során kivonják az allergéneket.Így nyugodtan adhatod neki.

Az általad említett csirkehúsos bébiétel is hasonló eljárással készülhet, ezért ha a babádnak ízlett és nincs tőle baja akkor nyugodtan eheti.De ha magad készíted az sem baj, csak akkor arra figyelj, hogy csak nagyon kevés husit tegyél a főzibe.Én egyszer besokalltam vele és nem is ette meg a lányom, mert kicsit "fojtós" lett a főzelékje.

Én egyébként kihagytam az egyik nap kettő, másik nap 3 kiskanalas témát.

Mi 3,5 hósan kezdtük, most 6 hós a lányom, mindent megeszik.Csak napi egyszer kap tápit reggelire, többre nem tart igényt, a reggeli korának megfelelő adagot sem eszi meg többnyire.

Viszont nem allergiás, nincsenek kiütései, boldog, kiegyensúlyozott, mosolygós baba és szépen fejlődik.

Kb a 7 hónaposok menüjénél tartunk és nem bánom egyáltalán.

Nagyon jó étvágyú kislány

Akik máshogy csinálták nyugodtan pontozzanak le, nem kimondottan érdekel, mert a lányom egészséges és jó étvágyú gyerek, attól függetlenül, hogy nem így van a nagykönyvben megírva :)

2011. júl. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!