Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor most adható vagy nem...

Akkor most adható vagy nem adható a csirkehús 4 hónapos kortól?

Figyelt kérdés

Pár napja elkezdtem a hozzátáplálást,4 hónapos a babókám!

Úgy olvastam/hallottam,hogy csirke és pu.húst csak 7 hónapos kortól szabad adni a babának,de ma vettem üveges bébiételt neki ami 4 hónaposoknak van és az csirkehúsos,akkor most szabad vagy nem szabad?Adhatom vagy nem adhatom?


2011. júl. 7. 18:34
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Azért adtam a táblázatot, először jönnek a könnyebben emészthető zöldségek, gyümölcsök, és utána a többi. Ahogy már én is és többen is írtuk, legalább 3 napig add neki ugyanazt, és fontos, hogy egyszerre csak 1 újdonságot.

A bébiételeket meg ne nézd. A nagy részük mellékanyagokból áll, ha megkóstolsz pl. egy csirkéset, meg egy valódi csirkehúsos mixet, amit te csinálsz, köze nincs hozzá, olyan kis mennyiségben van benne csirke. Ezért ezt ne is vedd alapul hozzátáplálásnál. A 3-4 napon mindig inkább valódi ételt adj neki az újdonságból, mint a bébikaját.

Amit meg 8 hónapos kortól írnak bébikaját olyat még pláne ne vegyél, mert azok általában már darabosak, azért annyi idős kortól írják.

2011. júl. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! A táblázatot elmentettem,így legalább akkor tudom mit lehet és mit nem.

Egyenlőre ezt az új ízt amit vettem,még odaadom neki és ha ettől sem lesz kiütéses akkor adni is fogom továbbra is,egyenlőre én nem teszek saját készítésű főzelékbe husit,azzal várok pár hetet még. Nem állt szándékomban 8 hónaposoknak való ételt adni,próbálom a korának megfelelővel táplálni.Azt viszont még megkérdezném,hogy 3-4 nap múlva mi lehet a következő új íz amit bevezethetek?

2011. júl. 7. 21:10
 23/25 anonim ***** válasza:

Elkezdheted neki adni az első gyümölcsféléket szép sorban, egyesével, lehet akár zöldségekkel is variálni, ha úgy ízlik neki.

Pl. krumpli-alma (nekünk ez kompót formában jött be, összefőzve) alma-őszibarack, utána cékla-burgonya.

Bármilyen főzelékfélét adsz neki, 1 szem krumplival tudod sűríteni neki.

A csirkehusit meg nem kell túlbonyolítani. Főzöl levest, kikapsz belőle egy pár répát, krumplit, meg csirkemellet, és összeturmixolod a lével. Kész. :)

2011. júl. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm szépen!
2011. júl. 7. 22:09
 25/25 anonim ***** válasza:
alma, meggy vagy őszibarack ha gyümölcs, zöldségek közül a cékla amit már adhatsz, én fehérrépát is adtam 5 hónaposan. meg a rizs az amit nyugodtan bevezethetsz. pl. ha szoptatsz lefejsz kicsi tejet, rizst nagyon megfőződ, rizsnyákra majd leturmixolod a tejeddel vagy tápival. őszibarackhoz és sütőtökhöz is keverheted
2011. júl. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!