Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezek már lehetnek tudatosan...

Ezek már lehetnek tudatosan kimondott szavak, vagy csak gyakorol, és jól rakja össze a kicsikém?

Figyelt kérdés
8 hónapos lesz, és már napok óta hajta, hogy "Hejte", ha mondom neki, akkor utánam mondja, ezenkivül, baba, dádá, tátá. VAn még egy csomó, de azok inkább véletlenszerűek. Az előbbieket viszont rendszerint mondja. Szóltam neki,hogy nem szabad piszkálni a szárítót, és mondta dádá. Olyan édes, ahogy beszélget:):)
2011. júl. 10. 14:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Még csak "gyakorol", de annyiszor előjönnek nála ezek a gyakorlandó "szavak", hogy akár egy szituban helyesen is hangozhat. (pl. dádá, ahogy írtad, de ezt mondhatja mászás közben is stb.)

És igen, ha nem is akaratlagos még; de ez neki beszélgetés, kommunikáció , jó móka összerakosgatni ugyanazon szótagokat ! :) Édik tényleg, és később még jobb lesz:)

Az én gyerkőcöm 2 éves múlt, és ha ki akar menni valahova közli, hogy "kimehetek" :) cuki, zabálnivaló :)

2011. júl. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem tudatosak. Gondolom a tátá-t akkor mondja, amikor indultok sétálni. A dádá pedig értelemszerű- ahogy írtad. Akkor miért ne lenne tudatos? Simán összeköti a cselekménnyel!
2011. júl. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!