Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és mi volt az első szó...

Mikor és mi volt az első szó amit kimondott a babátok?

Figyelt kérdés
2011. júl. 2. 09:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Másfél éves éves volt, és azt mondta, h jó :)
2011. júl. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Persze előtte is voltak szókezdemények, ana,(anya) bjümbjüm,(brümbrüm) ótó (autó), és társai.
2011. júl. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

6 hónapos volt,amikor először mondta,hogy baba,ez mindig tetszett neki így sokat hatogattuk és ő is mondta,de ez sztem nem tudatos volt csak utánzás


az első tudatos olyan 10 hónaposan mondta hogy nem-nem

és 1 évesen a kutyánk nevét

2011. júl. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
9 hónaposan a "papa" és az "apa". Korábban is gügyögte már ezeket, de még csak valódi gügyögésként, hozzárendelt jelentés nélkül. Ekkortól viszont pontosan csak apának és a nagypapinak "címezte". Persze engem jóval később szólított meg a kis büdös :=)
2011. júl. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

9,5 hónaposan mondta kisfiam azt, hogy NEM, és DE. Onnan gondolom, hogy tudatos volt, hogy mindig jó helyen, jókor mondta, ha én adtam neki valamilyen utasítást, akkor arra rávágta, hogy nem, ha azt mondtam neki valamire, hogy nem, arra rávágta, hogy de. :)

Aztán 10 hónaposan jött a VA-VA (kutya), BABA, TE-TE (tente), és BÁ (Apa).

Most 21 hónapos, már felesel, mondatokban beszél, és állítom, hogy a fenekén veszi a levegőt, mert két percre nem hallgat el... :))

2011. júl. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én már nem vagyok kisbaba, de leírnám, hogy mi volt az első szavam: kedvencem.

Ugyanis elelvás előtt Anyukám mindig énekelte nekem a "Fülesmackó mond most néktek szép meséket gyerekek..." kezdetű dalt, és egyszer énekli, hogy "...lekonyuló nagy fülemről kaptam én a nevemet...", majd én megszólalok: "...kedvencem..." - aztán csend, és engedtem Anyumnak hogy folytassa tovább! :D

2011. júl. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
33%
Nekem nincs csoda gyerekem... Nagyon semmit nem mond inkább mutogat! Első szava most volt: apa. Azóta ezt hajtja. Utánozza a kutyát, kacsát, bocit, szelet, hívja a cicát. Igent mond mindenre. 5 nap múlva 1 éves lesz.
2011. júl. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mi egy hete voltunk 1 évesek, a szelet ő is utánozza és a téhénre tudja mondani, hogy Búúú, az oroszlán kiálltás is nagyon megy, a nem-et már régóta tudja. Bababa, mamama de még nem tudatos.
2011. júl. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Két éves kora után. És a nem volt az első szava.
2011. júl. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
15 hónaposan, apa volt az első igazi, érthető szava.
2011. júl. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!