Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek a férfinek is...

Szerintetek a férfinek is ugyanugy ki kell venni a részét a gyermeknevelésbe?

Figyelt kérdés
párom 8órába dolgozik van mikor reggel 6ra megy és van hogy 2re.babánk 2.5hónapos és minden éjjel én kelek hozzá etetni meg van mikor nyügi és nem alszik.már kivagyok fáradva nem tudom kipihenni magam.szerintetek?ő csak akkor eteti meg ha szólok neki.
2011. júl. 13. 08:38
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Szia! Férjem teljesen kiveszi a részét,teljesen magától,sokszor nem ment az első hetekben a szoptatás,befelé forduló a mellbimbóm,plusz a kórházba a csecsemősök erőszakosan próbálták segíteni a szoptatást,mert nem akart,így fejnem kellett,ráadásul éjjel semmi pénzért nem volt hajlandó szopizni,így sokszor úgy volt Ő etetett én fejtem,ő mosogatott én altattam,vagy fordítva,minden éjjel felkelt velem,most már szerencsére 9-10től alszik 5-7ig,de most is felkel hajnalba velem a férjem,sajnos 3 hete csökkent a tejem mennyisége,nem tudok neki eleget adni így pótolnom kell,rengetegszer megcsinálja a tápszert eteti,büfizteti,játszik vele elaltatja,sétálunk együtt,vigyázz rá kicseréli a pelust,együtt fürdetjük, imádja a kisfiunkat,persze ha dolgozik,akkor én vagyok vele,de amint végzett máris megy foglalkozik a gyerekkel,ha valamelyikünk nagyon fáradt akkor a másik vigyáz a gyerekre,lefoglalja,így felváltva pihenhetünk is egy-egy órát.Úgy gondolom,mindkét szülő feladata a gyerek,hiszen közösen vállalják,meg kell beszélni ki mit csinál,ha másként nem megy!
2011. júl. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem beszéljetek meg a dolgot, hogy ő miben tudna segíteni neked. Nem írtad, hogy szoptatsz-e vagy tápszeres a baba, de ha szoptatod, akkor sajna neked kell etetned, az a babának és neked is kényelmesebb, mégha fárasztó is. Viszont az etetés után, ha apa otthon van, átveheti a büfiztetést, altatást. Mondjuk nem feltétlenül az éjszaka közepén.

Nekem a férjem sokat segített már az elején is. Fürdette, etette, de emellett a házimunkából is kivette a részét. Az is nagy segítség.

Nekünk sem volt könnyű a kezdet, mert a baba nem szopizott, csak cumisüvegből ette meg a lefejt tejet, így én is a sterilizálás-fejés-etetés-büfiztetés-sterilizálás körforgásban voltam. Szerencse volt, hogy sok volt a tejem, így egy fejéssel 2 etetési adag megvolt, de előfordult, hogy 1 órát aludtam két etetés között. A férjem az esti etetést bevállalta, így tudtam aludni elég sokat. Mikor cicire szokott a baba, könnyebb lett, mert a sterilizálás, és a fejés kimaradt.

Ha már kevesebbet eszik akkor is könnyebb. A mienk 4 hónapos korától napi 5x eszik, és este kilenctől reggel 7-ig 8-ig alszik.

Az első időben 3 óránként evett, aztán folymatosan csökkentettük az étkezések számát, először az éjjelit lőttük ki, utoljára az estit. Közben persze változott a napirend is, de most ideális.

reggel 7-8h - reggeli

10h - tízórai

13h - ebéd

17-17.30h-uzsonna

20.30 - vacsi


És érdemes megfogadni az örök tanácsot, hogy amikor a baba alszik, pihenj te is. Én sem fogadtam szót mindig, mert akkor próbálja az ember behozni a háztartási elmaradásokat, de nem történik semmi, ha a mostalan edények tovább maradnak a mosogatóban. A párod talán elmosogat. Kifejezetten segít ha pihensz akkor, nem kell feltétlen aludni, csak pihenj.

2011. júl. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!