Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek a férfinek is...

Szerintetek a férfinek is ugyanugy ki kell venni a részét a gyermeknevelésbe?

Figyelt kérdés
párom 8órába dolgozik van mikor reggel 6ra megy és van hogy 2re.babánk 2.5hónapos és minden éjjel én kelek hozzá etetni meg van mikor nyügi és nem alszik.már kivagyok fáradva nem tudom kipihenni magam.szerintetek?ő csak akkor eteti meg ha szólok neki.
2011. júl. 13. 08:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nálunk az első hetekben én nagyon erősen beáldoztam magam, volt hogy hajnal 2-kor kijöttem a picivel a nappaliba és a széthúzott kanapén aludtunk, mert nyűgös volt és alig hunyta le a szemét, de ez hamar változott. Most 2,5 hónapos a leányzó, kezd időnként beállni egy ritmus nála, amit persze gyakran felrúg. :)

A férjemmel nálunk az van megbeszélve, mivel tápszeres a picur, kb. 4-kor kel enni először, minden másnap a férjem kel hozzá. Amikor ő kel hozzá, akkor reggel én, és olyankor ő pihen picit tovább, aztán fordítva. Szerintem igenis ki kell vennie a részét, mert igaz, hogy ő dolgozik, ellenben az anyuka sem otthon sütteti a hasát, csak épp a házimunkával és a babával foglalkozik, ami sok esetben kimerítőbb is! Főleg, amikor néhány hetente már az ember azt érzi, hogy lassan bekattan, hogy csak a környéken tud sétálni, minden ideje a picitől függ, és napi szinten magában beszél órákon át, mert senki sem válaszol. Imádom a lányom, félreértés ne essék, de attól még fárasztó, főleg ha az ember mellette alig alszik, és mondjuk nappal sem tud, mert a baba nyűgös.

2011. júl. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Nálunk ez a baba születése óta úgy van, hogy hajnali 4 előtt a férjemé a baba, után az enyém. Ő már 4 után nem tud felkelni, alapból 6-kor kel. De pl. 3-kor simán felkel, etet, és már alszik is. Ha én kelnék 3-kor, akkor kb. 5-ig vergődnék utána. Ez bevált, sosem kértem, Ő ajánlotta fel. Hétvégente is 1 nap ő kel fel reggel, másnap én. 6 körül ébred a kislányunk, 8 körül alszik vissza. Így hétvégente olyankor még mi is visszabújunk. :)

Általában hétköznap 5 körül ér haza, ha nincs dolga a kertben vagy a műhelyben, akkor a babával van. Eteti, pelenkázza, játszik vele, vagy ha épp nagyon fáradt vagyok, akkor kiviszi sétálni is akár.

2011. júl. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

09:01 es vagyok!


Egy veszekedésnél mikor az orrom alá dörgölte hogy semmi dolgom itthon stb... Akkor mondtam neki hogy oké kelsz fél 7kor elmész 7kor, hazaérsz 5re! Ennyire vagyok hajlandó én is a gyereket betesszük a fiókba mert mindenki ledolgozta az "X" óráját és senkinek semmi dolga tovább!!! Ha sír a fiam akkor majd odaadjuk a szomszédnak mert a mi műszakunk letelt... Az ő 8 órájuk semmi a mi 24 órás műszakunkhoz képest minket a férjünk, párunk cseszeget, őt meg a főnöke esetleg!!! Azóta az egyik haverjával beszéltek hogy milyen nekem és úgy hidd el azt mondta, hogy nem irigyel, és nem cserélne velem (beteg voltam és Ő csinálta az éjjeli etetéseket is)

2011. júl. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
9:08-as vagyok. Amikor nemrég beteg voltam (vírusos hányás hasmenés- felkelni sem tudtam), akkor a férjem itthon maradt, ő gondoskodott a babánkról. Alig várta, hogy mehessen vissza dolgozni. Mindig mondja, hogy nem megy szabadságra, mert neki a munka a szabadság. :) Persze ezt csak viccesen mondja, de már párszor megjegyezte, hogy nem tudná azt csinálni, amit én, kikészülne pár nap alatt. :D
2011. júl. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Első vagyok! Valaki írta,hogy pl. a hitel is közös. Persze, de mondjuk ha apuka nem dolgozna, akkor nem lehetne fizetni a hitelt. Nálunk sem úgy lesz,hogy teljesen kivonja magát, pusztán annyit kért,hogy az éjszakai felkelések az enyémek legyenek, mert ő nem nagyon engedheti meg magának a fáradságot. Persze verhetem én az asztalt,hogy de igenis fel kelsz te is, de ha nem lenne munkája, akkor nem tudom miből tartanánk el a bébit.

Barátnőm pl. kierőszakolta azt,hogy éjjel a férje hozza át a kicsit, a barátnőm megszoptatja, a férje vissza is viszi. Na ennek aztán rohadtul semmi értelme. Csak azért felkelteni,hogy két métert elfuvarozza a gyereket.

Persze, ettől még minden másban ki kell hogy vegye a részét apuka is! Nyilván senki sem magának szüli!

2011. júl. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Tehát akkor a hozzászólók többsége szerint az apának ugyanúgy ki kell vennie a részét a gyerekgondozásból, mint az anyának. Ugyanezek a hozzászólók akkor azt is megtehetnék, hogy vissza mennek dolgozni és apa marad otthon gyesen a babával. :)
2011. júl. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

09:27!


Persze! Ha én keresnék jobban (mint volt is nem egyszer) akkor lehet logikusabb lenne! De mivel így is megvan a havi 300 nem fogom a 3 legszebb évemről önként lemondani! Itt az anyának kell helyt állni az érzelmi kötödést szerintem hamarabb ki tudj hozni a picikből mint az apuka aki legtöbbször csak akkor tud mit kezdeni a gyerekkel ha focizni tud már... Párom pl: azóta tud vele mit kezdeni mióta fut... Bújócskáznak, fogócskáznak stb de míg feküdt vagy ült addig nem igazán!

2011. júl. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem a kérdést...apa szoptassa éjszaka? Ha nem nem szopik akkor is, a férjed kel reggel hagy aludjon már. Persze délután ha hazaér akkor meg fogja meg magát és vigyázzon a gyerekre amíg te pihensz pár órát, ennyi neked is jár, mert becsavarodsz. Viszont azt tartom, hogy éjjel ne ő keljen hozzá. Lehet lepontoznak érte de akkor is.
2011. júl. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Igen,hiszen ketten akartátok és vállaltátok a babát.

Az én párom minden este/éjjel kel hozzá(most már ritkábban,de amíg evet éjjel is a pici,addig Ő kelt és etette meg tápszerrel),és ha hazajön,akkor játszik vele,fürdeti.

2011. júl. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

17 hónapos a fiunk, éjjel apukája kel fel hozzá, ha felébred. Ez szerencsére ritkán fordul elő. Nem én kértem ezt, ő vállalta be, mert tudja, hogy ha én felkelek, akkor legalább fél óra mire visszaalszok, ő meg csak leteszi a fejét, és 2 perc múlva már alszik is. Megitatni meg ő is meg tudja a gyereket. De mondjuk ő nem 6-ra jár dolgozni, negyed 8-kor kel minden hétköznap. Hétvégén viszont reggel kelek a kicsivel, és lefoglalom, elmegyünk vásárolni, vagy csak kimegyünk az udvarra és hagyjuk apát aludni ameddig csak akar.

De ez csak azóta működik így, mióta éjjel nem szopizik a fiunk. Addig evidens volt, hogy csak én kelek fel hozzá! De ha nyűgös volt, akkor szopizós idejében felváltva keltünk hozzá. Volt hogy hajnali 3-kor aludt el, addig pedig felváltva vigasztaltuk.

A fürdés viszont néhány hónapos koráig közös elfoglaltság volt, azóta csak apa feladata, utána a felöltöztetéssel. Addig én összerámolom a játékokat, előkészítem a pizsit, és a kiságyat az alváshoz, vagy elmosogatok, ha megmaradt valami.

Szóval valamilyen kompromisszumot kellene kötni, és találni egy mindkettőtök számára megfelelő megoldást, hogy apa is kivegye a részét a baba gondozásból. És nem csak azért, mert el kell látni azt a gyereket, hanem hogy szeresse is ellátni, akarjon vele foglalkozni, hogy részese legyen ő is a pici életének.


A visszamenni dolgozni, és apa maradjon itthonról csak annyit, hogy valószínűleg én dolgoznék, ha nekem lenne a jobb fizetésem. De mivel a férjem bruttó 550-et keres, én meg bruttó 150-et kapnék, így nem gondolom, hogy jól járnánk ezzel a megoldással...

2011. júl. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!