Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha a babám csak a...

Mit tegyek, ha a babám csak a karomban, sétálva marad el?

Figyelt kérdés

8 hetes koráig a kislányom tündér volt, 10-15 percet elvolt a pihenőszékben magában, az alvással sem volt gond, a suttogó módszerével 2-3-szor felvéve szépen elaludt 1,5-2 órára.

1 hete viszont mindig sír, csak akkor nem, ha felveszem és sétálok vele. Így a karomban általában bealszik,de 15 perc után felébred, és kezdődik előlről. Így egész nap csak sétálunk, és már nehezen bírom, fáj a hátam, a karom, a háztartás szalad, mit tegyek?


2011. júl. 13. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Tedd le. Egyszerű, tudom. Nehéz, ezt is tudom. De meg kell tenni. Leteszed és ott sürögsz-forogsz körülötte és néha azt mondod: "Nincs semmi baj itt vagyok. Most rendet kell raknom, aztán majd felveszlek." Ezt párszor elismétled és megtanulja. Csak ne légy zaklatott. Mindig tudd, hogy,amit teszel az jó, különben a kis receptoraikkal megérzik, és nem ér az egész semmit. Kitartás.
2011. júl. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz lesz de tedd le, én sem fogadtam szot, most ma egy éves a fiam még mindig cuipelem, de ha elöbb rászoktattam volna hogy legyen elegyedül is, akkor most más lenne, tedd le, kicsit sir majd pár nap alatt megszokja, én is mikor ekkora volt, annyi idöm se volt hogy pisilni vagy egyek, semmire szo szerint, le kell tenned ha valamivel haladni is tudj, és most még nem olyan hagosan sir mint fél év mulva, nekem a kezem és a derekam tropára ment.
2011. júl. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem meg találd ki mi a baja, mert a karodban sincs el, csak megnyugszik rövid időre. Szerintem hiába teszed le, üvölteni fog és logikusan egy idő után rájön, neked hiába üvölt.

Szerintem annál rosszabbat nem tehet az anya, ha magára hagyja szenvedő gyerekét, aki még kicsi ahhoz, hogy elmondja mi a baja. De hát van egy anyja, akinek az anyai ösztöne megsúgja mi a baj, segít, ha tud, legalábbis mindent megtesz. Vagy csak világra hoztad és az első nehézségnél, már azon töröd a fejed, hogyan szabadulhatnál meg a is kolonctól?

Találd ki mi a baja, old meg és ennyi. Vagy ha valami komolyabb, hiszen ekkora gyerek is lehet beteg, akkor meg hadd szaladjon a lakás, te foglalkozz a gyerekkel.

2011. júl. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ringasd! Én a másik végleg vagyok, képes voltam 2-3 órán át ringatni, sétálva, sőt még énekeltem is, ezt napi 3-4 altatásnál megtettem, este a férjem ringatta! Azért vagyok otthon, hogy ha sír a gyerek, ott legyek neki, vele foglalkozzam! Nem tudom azt megtenni, hogy nézem a tv-t, és hallgatom hogy sír a gyerek, akkor minek vagyok, és minek s gyerek, ha nem azért hogy szeressem ringassam, ott legyek mellette!

Pláne ilyen picinél, a sok sírástól sérvet is kaphat! 1 éves koráig ringatva aludt el, a 12 kilóját már nehéz bolt cipelni, neki is kényelmetlen lett, egy hét alatt átszokott arra hogy mellé fekszem, és simogatom, és úgy alszik el. Nem lett elkényeztetve, mert többgyereket neveltem fel ezen az elven, és mindd önálló. Na meg az anya baba kapcsolatot is erősíti a ringatás, hisz megnyugszik a baba, érzi ott vagy!

Te tudod kire hallgatsz, mennyire bírod idegekkel, hagyod sírni, vagy

ringatod, a te kitartásod, elveid, alapján dönts, ne azon higy itt ki mit mondd! Ha szívesen ringatod ringasdd, ha idegesít és tudod hallgatni hogy sír akkor rakd be a kiságyba és nézzd a tv-t, mert gondolom gyesen/gyedem vagy, másdolgod úgysincs;)

2011. júl. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vagy éhes, vagy szomjas, vagy pisis a pelus, vagy fáj a hasa, vagy csak az öledben szeretne lenni! De lehet melege van, vagy fázik. Ha ezeket mindd kizártad és még sír, irány a doki.
2011. júl. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Valami gondja tuti van. Lehet tényleg fáj a hasa. Próbáljatok adni neki valami görcsoldót,ill ringasd, ne félj nem fog mindig a kezedben lenni. Én is ringattam a babámat 9 hónapos koráig, és egyszer csak már nem akarta, azóta nem kell ringatni és eljátszik egyedül, most 18 hós.
2011. júl. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!