Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjátok meg a vendégsége...

Hogy oldjátok meg a vendégséget vagy ha ti mentej valakihez (anyos, rokonok stb. ), mert a babám 2-3 orát szokott fenzlenni egyben utánna már nyügös, álmos és hát igy nehéz elmenni ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Anyosék 40 km-re laknak és a legtöbb ismerös is de ha felkel megetetem,öltöztetem 1ora még odaérünk ujjabb 3/4ORA ÉS AKKOR PICIT OTT VAGYUNK DE MÁR NYÜGÖS A 6 HoNAPOSBABÁM ÉS 1-1,5ora mulva jöhetünk haza persze az autoban alszik de azcsak 3/4ora ha megállunk felébred és jön a sirás mert álmos és addigra már éhes is vagy elötte adok enni mielött jövünk haza de akkor is sir az álmosságtol de persze ithon már nem tudom elaltatni.Anyosékhoz ritkán megyünk mert nem vagyunk joba ők meg még ritkábban jönnek (szerintük nekünk kell menni),igy nem vettün utazoágyat meg hát a többi ismersösnl az sem megoldás és az én fiam nehezen alszik el föleg ha nem othon vagyunk és minden zajra fent van apos meg nem a csöndes hangjárol hires de ha meg mondom hogy megyünk mert aludnia kell hát nem tetszik ti hogy csináljátok?anyosék karácsony elött voltak nálunk mi meg 2 hete voltunk de már akkor azt kérdezték mikor megyünk ők nem jönnének az istennek sem én meg utálom hogy kizökkentem a fiam utánna megén nézem ahogy sir nyüglödik és én ezt nehezen viselem.
2009. ápr. 1. 11:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi!Mentek,fentlenni akart lenni!
2009. ápr. 1. 11:43
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
hát, őszintén szólva elég fura, hogy anyósod elvárja, hogy menjetek a gyerekkel, de ő nem hajlandó? nem lehet ezt valahogy megbeszélni vele? Amúgy én ha viszem rokonokhoz, vagy barátnőmhöz, ott is leteszem aludni a babát, illetve megetetem ott. Viszem a babavizet és külön a tápszert egy edényben, ott sak megmelegítem kicsit a vizet, beleöntöm a tápit, aztán kész, már eheti is. kérek egy szobát, ahova elvonulunk míg eszik. ha annyira nem bírja ki alvás nélkül, akkor pedig leteszem ott aludni, általában fél óránál tovább úgysem alszik. sőt, van, hogy nem alszik, csak pihen, már az is sokat jelent neki!
2009. ápr. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Bár mi még nem mentünk eddig babával senkihez (csak 6 hetes)én úgy fogom csinálni, ahogy nekünk ill a babának jó.Ha nem látom értelmét a bonyolult, körülményes utazásnak akkor nem megyünk.Mindenki azt gondol vagy mond amit akar.Szerintem most van az az idő amikor másoknak kéne alkalmazkodni hozzátok és nem nektek.Ha azt látnám, hogy nem tesz jót a gyerekemnek az utazás és a velejárók akkor nem mennék még akkor sem ha egyébként én nagyon szeretnék.De ahogy te írod nem is vagytok túl jóban.Akkor egy ilyen kapcsolat"ápolásáért" vállaljam be, hogy a gyerek nyűgös, álmos,éhes, stb?!Hát, én nem tenném!Persze ez csak az én véleményem!

2009. ápr. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én sem szivesen megyek és ameddig csak lehethuzom a dolgot de a férjem nem igazán értegyet szerinte nem lessz semmi baja a gyereknek ha nem akor vagy nem alszik,és mivel mostvolt névnap szülinap hátbeadtam a derekam,de persze jöttek a megjegyzések hogy má mentek,meg hogy mire jöttök legközelebb márszalad a gyerek de engem már nem érdekel csak a férjemel vitázunk néha ezen.Leraknám én aludni máhol is de hova,ágyra nem merem csak ha ott ülök mert mocorog,forgolodik és még leesne ithon is bejárja a kiságyát alvás közben,igy nem tudok okos lenni.
2009. ápr. 1. 11:59
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi a lányommal az első hosszabb útra(Szeged-Pécs) 3 hónapos korában mentünk.Most már tapasztalatból mondom, hogy minél kisebb a baba, annál könnyebb utazni vele. Tudom, hogy nem egyformák a gyerkőcök(szerencsére!), de akkor még aránylag kevés alkalommal kellett megállni. Igaz, hogy úgy időzítettünk, hogy evés után indultunk, a kocsiban meg aludt egy nagyot, szóval csak 1x álltunk meg. Ezzel szemben másfél évesen már nem akart az ülésben maradni, nyűglődött végig. Azt hiszem az a baj, hogy nem szokott hozzá az ilyen hosszú utakhoz, mert a fél órás-40 perces utakat bírja.

Szerintem meg kellene beszélni anyósodékkal, ha alszik a babóca, tegyenek fel hangfogót. Nálunk is többször kellett szólni, sőt még a mai napig is előfordul, de nálunk megértik. Ők is neveltek gyereket. Ha nem megy a dolog, mondani kell, hogy szeretnétek akkor, ha ők mennének többször, hátha így fogják az adást.Bocs, ha nagyon vulgáris voltam, de eléggé fel tud háborítani a nagyszülők ilyen fajta hozzáállása a dolgokhoz.

2009. ápr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!