Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért jár lábujjhegyen az ágy...

Miért jár lábujjhegyen az ágy mellett?

Figyelt kérdés
Kisfiam nem teszi le a sarkát és félek hogy nagyon későn tanul meg járni! Hogyan tudok neki segíteni??
2011. júl. 15. 16:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Ha kétségeid vannak, nem várj egy percet sem, jelezd az orvosodnak!

Ha tényleg gond van, 1-2 hónap is sokat számít, a gyógytorna csodákra képes, és minél előbb kezdik, annál nagyobb eredmény várható.

Ha nincs gond és tényleg csak a kompozástól van - ami valószínű, hiszen időben még nem késett le semmiről - akkor legalább nem idegeskedsz emiatt.

2011. júl. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

Minden baba lábujjhegyen megy először. Komp ide vagy oda. A lányom alig kompozott, mondhatni nem is, mégis miután elindult is (1 éves kora előtt), 14-15 hósan is még ment néha lábujjhegyen. Doki látta, rákérdeztem, azt mondta még normális és kinövi. Igaza lett, 2,5 éves és soha nem lábujjhegyez.

Fiaim kompoznak, felállnak, másznak ezerrel, 11 hósak és lábujjhegyeznek, de nem aggódom miatta. A kisebbik már kezdi használni a talpát, nagyobbik is megáll már pár másodpercre egyedül tele talpon, szóval szerintem nincs vele gond. De ha aggódsz, kérdezz rá dokinál.

2011. júl. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, nem minden baba lábujjhegyezik, nagy butaság ilyet állítani!

Az én kisfiam nem kompozott soha, mert nincs, 11 hónapos kora óta, azaz 4 hónapja jár, és soha nem ment lábujjhegyen.

2011. júl. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nálunk sosem ment lábujjhegyen a kisfiam, mostanában szokott hülyéskedni, 1,5 évesen néha pár lésénél úgy megy. Nem vagytok a járással elkésve, legfeljebb rakd el a kompot, ha tudod.
2011. júl. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
És a gyógytorna önköltséges vagy a tb állja?
2011. júl. 16. 12:36
 16/21 anonim ***** válasza:
Állja a tb, de lehet menni külön tornára, vagy házhoz is mehet én ezt hallottam.Mi csak simán a korházba jártunk, tehát nem fizettünk érte.Orvosi papír kellett hozzá. Első válaszolo
2011. júl. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Andi! :)
2011. júl. 16. 21:57
 18/21 anonim ***** válasza:
Ja, most nézem ki van irva a nevem....vááááá :D
2011. júl. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
:D :D
2011. júl. 17. 10:08
 20/21 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is ugyanez a helyzet, mint nálatok volt amikor a kérdést kiírtad. Megkérdezhetem, hogy mikor kezdett el rendesen telitalpon járni a kisfiad? És hogyan tudtál neki ebben segíteni, hogy megtanuljon rendesen járni, vagy magától tanult meg?
2012. jan. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!