Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha 9 hónapos baba nem...

Baj, ha 9 hónapos baba nem emelkedik négykézlábra?

Figyelt kérdés

Csak alkartámaszban emelkedik fel, úgy tud mászni.

Egyébként kúszik, feláll, felül, feltérdel, kapaszkodva lépked. Négykézláb nem nyújtja ki egyenesre a karjait, én ezt hiányolom. Használja a kezeit, amikor játszik, vagy nyúl valamiért.

Mit gondoltok?

Köszönöm a válaszokat.


2011. júl. 16. 20:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

[link]

Nincs elkésve senki!

2011. júl. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Semmi gond ezzel a kisbabával!Nincs szüksége semmilyen fejlesztésre!!De azt tudd, ha a karja nincs kinyújtva, akkor nem mászik!Mászás csak négykézláb helyzetben van.Az én lányom is 9 hónapos, és ős is kúszik, forog, és a térdén közlekedik.De ilyenkor a karja lent marad, szóval nem mászik még.Sajnos még fel sem ült, de ő enyhén hypoton, így tornára is járunk.Épp ma beszéltem erről a védőnővel, aki azt mondta, azért nem ül még, mert nem mászik.A legtöbb baba mászásból tanul meg ülni, és ha így csinálják az a jó.És még örüljek is hogy nem cseréli fel a sorrendet.A sorrend azért fontos, mert ha nem mászásból tanul meg ülni, az megterheli a gerincét.Ő annak sem örül, ha egy 7-8 hónapos gyerek feláll.Mert az egy dolog, hogy hajtja a kíváncsiság, de a csontjai, izmai nem képesek még arra, hogy a teljes testsúlyt ilyen formában megtartsák, szóval szerinte az az egészséges, ha legkésőbb, minden más után jut el a felállásig.De ezt nem ijesztgetésnek írtam, minden baba más, vannak örökmozgó babák, akik állandóan jönnek-mennek:))Ha nem nyújtja ki a karját, akkor nincs négykézláb, és nem is mászik.De ettől függetlenül minden rendben van a babáddal!!
2011. júl. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Felhívtam egy szakembert, látatlanban azt mondta, hogy semmi baj, még nincs elkésve azzal, hogy kinyújtsa a karját.

2011. júl. 18. 18:39
 14/14 A kérdező kommentje:

Ha valaki esetleg még visszanéz ide, képzeljétek ma reggel óta elég sokszor felemelkedett négykézlábba a babám :) :) Kinyújtott karral, szabályosan :)

Sziasztok!

2011. júl. 19. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!