Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A feleségem 1 hét szülés...

A feleségem 1 hét szülés utána már eljár tornászni. És elkezdett fogyókúrázni, Azt mondta hogy nem akar szoptatni ezért tápszert add neki. Én nem ezt az elvet vallom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én ezt túlzásnak tartom..Azért tettem fel a kérdést mert teljesen ki vagyok akadva.. Dolgozok én is meg ő is.. Azt mondta hogy 5 hónapon belül vissza akar menni dolgozni, és felvesz egy bébi csőszt. Ezen nagyon kiakadtam bevallom ordítottam vele.. Egy idegenre nem akarom bízni a gyerekemet.. Szóval mi lenne ha én maradnék otthon a kicsivel.. Köszönöm a válaszokat 30F
2011. júl. 17. 18:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%
Te is otthon maradhatsz gyesen,de ezeket a dolgokat bizony gyerekvállalás elött kellett volna tisztázni..
2011. júl. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%
Ezeket nem gyerekvállalás előtt kellett volna tisztázni?
2011. júl. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem meg ez egy provokatív, válaszvadász, összeugrasztós kamukérdés.


Én baromi fitt kismama voltam, előtte is világéletemben versenysportoltam, mégsem bírtam volna tornázni menni 1 héttel a szülés után. Nem hiába ajánlanak 6 hét pihenőt.

2011. júl. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Tisztáztuk.. de kifordult teljesen magából.. Azt mondta nekem előtte hogy 1 évig szeretne otthon lenni.. most meg 5 hónapon belül..
2011. júl. 17. 18:47
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Először is sajnálom:(a szoptatással nem tudsz mit kezdeni azt ugye nem erőltetheted rá,plusz ha erőssen tornázik,meg fogyózik akkor el is fog menni a teje.

Feküdni kellene neki mert ha nem huzodik vissza rendesen a méhe akkor kesőbb ploblémái lehetnek,ezt mondtad neki?

Anyuka vagyok,szoval nem igazán értem meg őt.Ha tényleg visszamegy melóba akkor inkább tényleg te maradj otthon vele.

Azért lehet hogy változni fog a hozzáállása a dologhoz,most még nagyon uj neki a helyzet majd ha jobban megismerik egymást a babával akkor talán megváltozik a véleménye.Drukkolok.28N

2011. júl. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, Ő is sportolt előtte kő keményen... (14 éve)De ezt már túlzásba viszi azt hiszem, én elfogadom úgyis ha van rajta felesleg mert szeretem.
2011. júl. 17. 18:48
 7/27 anonim ***** válasza:
51%
Néminemű erőteljes ráhatás, sajnos nincs más megoldás. Mi az, hogy nem akar szoptatni? A gyerekednek az anyatej a legfontosabb-legjobb táplálék!
2011. júl. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
97%

Jó dolog, hogy szülés után is jól akar kinézni, de azért egy kis pihenőre szüksége lenne.

Nekem ugyan még nincs gyerekem, de ez nem ilyen szülés utáni depresszió lehet? Vagy a hormonjai miatt most ilyeneket mond, de ez még változhat később. Lehet, hogy 5 hónap múlva már nem is így fogja gondolni, főleg, hogy régebben 1 évet mondott neked.

2011. júl. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Depresszió? akkor vigyem el orvoshoz vagy?? Ebből komoly dolog???
2011. júl. 17. 18:53
 10/27 anonim ***** válasza:
54%

Tedd neki egyértelművé, milyen sokra becsülöd azokat az anyákat, akiknek a gyerek az első. Milyen szép látvány a szopizó kisbaba és az anya, ahogy a karjában tartja.

Hogy ezt később bánni fogja, mert nem lehet már visszahozni.

A szoptatott babák okosabbak, egészségesebbek, nagyobb gyerekként is jobban ragaszkodnak az anyjukhoz, sőt kevésbé is híznak el felnőttként.

A szoptatás 500 kalóriát éget el naponta.


Azt akartad, hogy ő legyen a gyerekeitek anyja. Nem egy idegen nő, mert akkor őt vetted volna feleségül és őt ejted teherbe.


És természetesen: minden porcikáját szereted, és te egyáltalán nem szeretnél rajta változtatni, nem kell fogynia, tornáznia, így szép, ahogy van.


Egyéb iránt sokat nem tehetsz, ha ő így döntött, úgyis ezt fogja csinálni.

Neki fontosabb a külseje, mint a gyereketek egészsége.

Felszínes nő lehet, és hideg. Mit szeretsz benne???


Anyatejet is lehet venni, nem csak tápszert, legalább a táplálékot kapja meg a gyerek, még ha maga a szopizás-ölben tartás-biztonság élménye nem adatik meg neki. Vedd fel te, öleld át, érjen hozzá a bőrödhöz, hogyha már úgyis te leszel vele gyes-en.

Szép tőled, remek apa vagy. Remélem, a nejed legalább szép...

2011. júl. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!