Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lányom 14 hónapos. Elkezdte a...

Lányom 14 hónapos. Elkezdte a hisztijét rendesen, ilyenkor ha megfogom elengedi maga´t, és szinte hanyatt akarja vágni magát, és majd nem, hogy sikít. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

nem szeretném,ha nagyon hisztis lenne.Mit tehetnék??

Ez akor van ha ö valami butasa´got akar én meg mondom,hogy nem!!!

Erre ö megse´rtödik elmegy és kiabál eggye,vagy elakarja magát dobni.

Nem lehet minden ráhagyni,mert akkor mi lessz késöbb??

Tanács??

Azt hozzá kell tennem,hogy 1-2 pillanatig tart ez nála.


2009. ápr. 2. 07:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Jól csinálod, ne hagyd rá. Egy idő után rá fog jönni, hogy ezzel nem ér semmit. Hagyd, hadd csinálja, semmi esetre se próbáld lefogni vagy magyarázkodni neki, mert azt úgy értelmezi, hogy van esélye. Le fog szokni róla. (Az más kérdés, hogy ezt még át fogod élni kb. 3 éves és 5 éves korában, de ha konzekvens vagy, akkor túl lesz rajta)
2009. ápr. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyire akartos a kislányod, édesanyám, mikor mi kicsik voltunk, egyszerűen nem vett tudomást a hisztiről és másra terelte a figyelmünket, azt mondta, hogyha csírájában elfojtotta, elő sem jött többet.

Az én kislányom sem hisztis - ennyire, de nálunk az jött be, hogy elmondom, hogy mit miért nem szabad. És megérti.

Hozzáteszem, feleslegesen nem tiltok semmit ( szekrényből pakolászás, vagy hasonlók), csak ami neki veszélyes.Sokmindent hagyok /hagytam hogy egyedül fedezzen fel, mégha plusz munkámba is került.

Ha túl sok korlátba ütközik, akkor is lehet, hogy fokozódik a hisztihajlam.

2009. ápr. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sok mindent engedekén is,de pl.a kanállal lötykölést a bögréböl nem.Sem a lap top kapcsolgatást.Ilyesmiket nem,és erre cirkuszol kicsit.
2009. ápr. 2. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!