Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy bírjátok a babátok egész...

Hogy bírjátok a babátok egész napos nyűglődését, hisztijét? Mivel és hogyan töltitek el a napot, hogy kicsit könnyebb legyen?

Figyelt kérdés
Az én babám 6 hónapos, kb 5 hónapos koráig semmi baj nem volt vele. Nagyon jó baba volt. De azóta állandóan nyűgös, semmi nem jó neki, akármit csinálok vele. Egész nap nyafog és olyan hisztit le tud vágni, hogy csak nézünk. Tegnap a védőnő pont itt volt és csak ennyit mondott, hogy felkötheted a gatyát! Éjszaka is sokat fenn van, néha nehezen alszik vissza. Bízhatok benne, hogy elmúlik ez az időszak, mert most nagyon nehezen telnek a napok. Meg az éjszakák.
2011. szept. 7. 08:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna szó szerint. Angyali babám egy akaratos kis hisztérika kiscsaj lett:((((

+2,5éves kisfiam a dackorszak kellős közepén


Nem vagyok benne biztos, hogy túlélem ezeket az éveket:SSSS

2011. szept. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sajnos tanácsot nem tudok adni, de ugyanebben a cipőben járok/járunk. Csak az én babám mindig is ilyen volt. Azt hiszem sikerült elkényeztetnünk. (14 hónapos kisfiú)
2011. szept. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
8 hónapos kisfiammal jelentkezem a sorba. Én csak abban bízom, hogy ennek is vége lesz. Valamikor.
2011. szept. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
7%
Talán nem az internet elött kellene ülnötök!
2011. szept. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Csak akkor űlök itt, ha alszik. Különben nem tudnék itt űlni. Csak azért, hátha valaki tudd tippet, tanácsot adni. Imádom az ilyen okostojásokat!!!!!!!!
2011. szept. 7. 08:20
 6/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom is alszik, még mielőtt bárki számon kérné,mit keresek itt.Nevetséges!

Én, amikor már semmi nem jó neki, babakocsiba teszem, és megyünk egy kört.A sétától mindig megnyugszik.11 hónapos a lányom, sajnos mindig is kis akaratos volt:)) Erre azt mondta a védőnő, nem baj, inkább ő irányítson később, mint hogy őt irányítják:)) Este ha hiszti van, mert álmos, nyűgös, akkor a rugós hinta a nyerő.Olyan is volt, amikor hőség volt, hogy beültem vele a fürdőkádba, és utána nagyon jót aludt.De szerencsére az éjszakákkal rég nincs gondunk, mert 6 hetes kora óta alszik reggelig.Ha hidegfront jön, vagy a foga, akkor tényleg nem jó semmi.De vannak trükkjeim, amik beválnak.Ilyen pl. a mesekönyv még, vagy az újságok, ezekkel bármikor megvigasztalható, ha már a kezemben sem jó neki.

2011. szept. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem is "álombabám" volt az első félévben! Kb ilyentájt kezdődtek a "gondok", mint amit te is írsz.

Most 19 hónapos, és azóta csak rosszabb lett a helyzet...

Egyébként nálunk is az egyetlen megoldás ilyenkor a szabad levegő. Akár séta, akár csak az udvar, csak kint legyen!

Ja és hogy elmúlik-e? Egyszer biztosan! De hogy mikor?

Nálunk egyébként időszakosak a rossz alvások is. 1-2 hónapig jól alszik, aztán megint többször ébred, nehéz visszaaltatni. Pl. az elmúlt egy hónapban átlag 10-11 órát is aludt éjjel. Most az utóbbi két éjszaka alig 8 órát aludt... Emiatt nappal megint csak nyűgösebb, mint eddig!

2011. szept. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves 8.18as, te minek ülsz itt? Ha segíteni nem tudsz, akkor miért kell belebeszélni? Nyilván nem voltál még ilyen helyzetben...!

Na mindegy, kedves Kérdező, kitartás, én is csatlakozom! Néha úgy érzem megbolondulok, semmi nem jó, nem jó, ha felveszem, ha leteszem, nem akar aludni, de álmos, nem akar enni, de éhes, nem akar játszani, de unatkozik, sorolhatnám! Kitartás, jobb lesz egyszer! Nekem az olvasás segít, ha alszik, gyorsan összedobom a házimunkát, és sok régi könyvemet újraolvasom, az kikapcsol valamennyire, plusz tornázom, itthon dvd-re ( elmenni nem tudok sajnos), az több szempontból is hasznos!

2011. szept. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kitartás!

Nekünk csak időnként 1-1 nap van, ami nehezebb, most 4,5 hónapos a leányzó, de azt se könnyen viselem, mert a férjem végképp nem bírja, és olyankor engem kérdezget, hogy mi a baja. Néha már picit sok a baba+apa nyugtatása is. :)

Sajnos ő még e téren a babakocsit is egy jó ideje nem tolerálja, sokat aludt benne, mostmár kb. másfél hónapja nem alszik sosem lent, ezért hordozóban visszük és reménykedem, hogy amikor már tud ülni jobb lesz a babakocsizás is.

2011. szept. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:18

Mellesleg elmondhatnád, hogy te mi a lóf@szt keresel itt!?!Bunkó..


Nekem most nem alszik a gyerekem!!!8 hónapos, és köszönjük szépen, ilyenkor reggel nagyon jól összhangban elvagyunk.Ő játszik a kis játékaival, mászkál a lakásban, sikítozik és ha hiányzom neki, akkor megtalál..Én meg ilyenkor kávézom, reggelizek, takarítok, és pihenésképpen internetezek.Hű de szörnyű tényleg...pff..

Kedves kérdező

Szerintem több oka is lehet annak, hogy a babócád hisztis.

1: Fogzik.

Elméletileg 6 hónapos korára jönnek ki az aló középső 2 fog (nálunk így volt), ha még nem jött ki :)

2: Nem tudom hol tart mozgásfejlődésben a babád, de lassan ilyenkor kezdenek el kúszogatni, felfedezni a világot.Én lányom már ül,áll,mászik.Amíg ezeket nem tudta, ment a hiszti rendesen, azóta szinte egy kis angyal, pedig mindig is hisztis volt, és akaratos születése óta.

3: Frontok.Meg ez a meleg ami volt, minket is megviselt, hát még akkor az ő kis testüket, és lelküket. :) Én ezt azzal próbáltam enyhíteni, hogy naponta többször vittem a csap alá, nagyon élvezte, hogy folyik a víz.Megpróbáltam minél ideálisabb hőmérsékletet csinálni a lakásban. (panel :/ )

4: Az is lehet, hogy tényleg el van kapatva.Nekem eszem ágában sincs téged megbántani!!!De ha mondjuk eddig felkapkodtad, vagy hordoztad, akkor most lehet, hogy ezt non plusz ultrában igényelné.Én lányom nincs kézbe szoktatva egyáltalán, ha valami volt vele, mindig inkább leraktam magam mellé, és foglalkoztam vele.Altatásnál pedig sosem ringattam, inkább buksi simi játszott, de most már az sem kell, mert lerakom és már ájul is el! :)

Nem tudom tudtam e segíteni!!De megpróbáltam!!! :)

Kívánom, hogy gyorsan megoldódjon a problémád!! :)

2011. szept. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!