Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor sétáltok/levegőztök...

Hányszor sétáltok/levegőztök a babáitokkal egy nap és mennyi időt?

Figyelt kérdés
Az enyém 3 hós, délelőtt fél óra a kertben ölben, délután elmegyünk sétálni, úgy háromnegyed órára, akkor alszik. Ez nem kevés?
2009. ápr. 2. 11:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
71%

napi 1 vagy 2 x 2 óra a seta, es nyitva az ablak.

fozés: kifozdebol rendelek igencsak ízletes kaját, heti kb 3-4ezer forintért (ebben sokszor leves / desszert is van), én nem tudnék ilyen kajákat ennyiből kihozni, és még időt is spórolok). mosás az kb annyi, hogy berakom a mosogepbe, kiveszem, és kiteregetek, az nem idő. a takarítás a férjemé, de az mindig is az volt, mert ő nagyon maximalista, és én nem tudnám olyan jól megcsinalni, mint ő

2009. ápr. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
54%
Én igyekszem felkelni jóval a kicsi előtt, ilyenkor felteszem az ebédet, az magától is tud főni. Szerencsére kertes házban lakunk, így kint tudom hagyni a babakocsiban aludni, így az alatt az idő alatt is tudom végezni a dolgomat, nem kell fölötte állni, amíg alszik. Mellette van már 3 nagy gyerek is, tehát miattuk fontos a mindennapi friss ebéd, a tiszta, vasalt ruha. Jó szervezéssel még a séta is belefér a napba. Ha meg éppen nincs idő sétálni, akkor csak a teraszon alszik.
2009. ápr. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
54%
12.06- os vagyok. Sajnos segítségen nekem sincs. Nagytakarítás így csak heti 1x van, de ami szem előtt van, minden nap rendbe teszem.
2009. ápr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, megy is Mindenkinek a zöld kezecske azonnal.

Megpróbálok több időt kint tölteni.

Nem kifogásokat akarok felhozni, és az is igaz, hogy ez a mi hibánk, de a harminc kilós kutyánk egész nap ki-be mászkál, így a porszívózás, felmosás nálunk sajnos mindennapos. A port is többet kell törölnöm, mert a kutyus sokat behord, főleg esős idöben.Már nem tudom kiszoktatni, meg igazából nem is akarom. :) A férjem meg egy bélpokol. :)

2009. ápr. 2. 12:15
 15/18 anonim ***** válasza:
77%
Szia! 3 hónaposak vagyunk, és 3-4 órát sétálunk naponta, ameddig alszik; Most, hogy jó idő lesz de.is lemegyünk szerintem 1 órára.:-)
2009. ápr. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem ez elegendő ahhoz, hogy ne legyen pl. angolkóros a babád, hogy megfelelően fejlődjön. Persze, ha meg tudod oldani, akkor minél több annál jobb ;). Éjjel is könnyebben, nyugodtabban alszik akkor. De(!) átérzem a helyzetedet. Segítségem nekem sincs, a párom legkorábban 7kor ér haza a munkából. Állandóan próbálom utolérni magam. (Persze, most mondhatják azt az okosak, hogy most is a gép előtt ülök... Igen, mert közben dolgozok is itthonról, most például csak azért van időm böngészni, mert épp file-t csatol a mialfiókom) "Azt tanácsoljuk, hogy függetlenül a súlytól ( feltéve ha nem koraszülött, vagy beteg a csecsemő) 1 hónapos kortól kezdjük el fokozatosan a levegőhöz szoktatni a csecsemőt. Ha ez megtörtént kb. napi egy órát legyen kint a baba , de ha száraz napos idő van ez lehet akár 1 ½- 2 óra is. Erős szélben, ködben ne vigyük ki a csecsemőt. Nem tudok róla , hogy létezne előírt alsó hőfok amely alatt nem szabad kivinni a babát. Az északi gyakorlat is ez ellen szól. Ápolási könyvekben -8-­­ 10 fokot láttam leírva. Ez azonban Magyarországon nappal elég ritka, legfeljebb 1-1 napig állhat fenn, ilyenkor inkább szellőztessünk sokat, vagy felöltöztetve zárt erkélyre, verandára tegyük csak ki a babát, mivel ők ehhez nincsenek hozzászokva."

Dr. Gömöri Ágnes

Forrás: babanet.hu

2009. ápr. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

hát mi is kb ennyit voltunk kinn eddig, volt, hogy még ennyit sem, most majd többet megyünk, kb. másfél -két órát, az a max.semmi baja sem lesz ha nem vagytok kinn 3-4 órákat naponta. Az egyik ismerősőm két és fél éves babája (elmebeteg szerintem a csaj)havonta 1X 1 órát van levegőn (szerintem büntetni kéne a csajt), testileg semmi baja a gyereknek, na de mentálisan (még játszóteret sem látott, meg más gyerekeket sem).

Szóval vidd ki picit többet, de ne legyen lelkiisemet furdalásod ha nem vagytok kinn napi 3-4 órát.Mi sem megyünk ennyit, nem vagyok egy nagy sétálós (szerencsére kertünk viszont van...).

2009. ápr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2009. ápr. 3. 09:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!