Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most kezdtem a hozzátáplálást...

Most kezdtem a hozzátáplálást az ebéddel. A krumplitól és a répától is szorulása van 4,5 hós kislányomnak. Mit lehet még ebédre adni?

Figyelt kérdés
Mert krumplit akartam főleg, mindig mással vegyítve. De sem az üveges, sem az én általam készített nem vált be.
2011. júl. 18. 15:14
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

3 hónapig szopott, de mindig kapott pótlást az első naptól kezdve. Most már csak tápszeres.

Alma fogja a hasát, őszibarack megcsikarja. Sütőtököt még nem kapott.

Gyümölcsöt is lehet adni ebédre? Az elején krumpli + barack vagy alma volt a menü. Minden megfogta, csikarta.

Merítettem ötletet a DM-ben, de mindenben van krumpli vagy répa.

Nem értem az őszibarack és a szilva aggályait, mert mind a kettőből van 4 hónapos kortól a polcokon.

2011. júl. 18. 15:47
 12/18 anonim ***** válasza:

Nekem most 2.5 éves a kislányom, annó, mikor elkezdtem a hozzátáplálást azt mondta a védőnőm, hogy ne vegyem alapul azt, amit kihoznak a bébiételforgalmazók, (azt régebbi felfogás alapján állították össze) éppent ezért, mert már 4 hótól írják a szilvát, szőlőt stb. Ezekre még nem érett egy ekkora kis baba gyomra és a szilva különösen hajtó hatású. Fél éves volt a kislányom, mikor először kapott egy kanállal belőle és egyből meglett az eredmény, pedig elég szorulús baba volt.

Várj még egy kicsit, nem probléma ha tápszeres teljesen, próbálgasd frissen facsart, préselt gyümölcslevekkel. Alma és igen barack lehet először. A sütőtök jó, próbáljátok ki, szeretik a kicsik az édes ízem miatt! Max. 4 hótól írt tejpépet próbálnék még.

2011. júl. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Csak próbáltam változatos lenni. Már vettem tejpépet, de még nem adtam neki. Azt is gondoltam, hogy abba raknék friss gyümit. Ebédre is mehet a tejpép? Nem lesz "uncsi" mindig az alma, barack, sütőtök? Meggyet is mondanak 4 hótól. De sztem az elég savanyú. Nekem a meggy furi, hogy 4 hótól van.
2011. júl. 18. 16:23
 14/18 anonim ***** válasza:

A kislányom nagy kedvence a Hipp-es sütőtök-alma főzelék. Kár, hogy nincs tök szezon, mert olcsóbb lenne. :)

De már megeszi a sütőtök-krumplit is, pedig önmagában a krumplit nem eszi.

2011. júl. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
mikor kicsi voltam 21 éve az volt hogy 2 hónapos korban már lehet hozzá táplálni,kaptam is almát,barackot,krumplit,répát,semmi bajom,nincs ételallergiám,ez a mostani hülyeség,hogy ne merj adni a gyereknek semmit 6 hónapos koráig,volt olyan is hogy 1 éves kor után vezesd be a glutént,megnövekedett a lisztérzékenyek száma,folyton csak kísérleteznek a babákkal, a babám 3 hónapos és kapott már almát és tejpépet, sokkal jobb mintha rengeteg tápot kapna, nem egy ismerősöm kezdte 2-3 hónapos kora körül és semmi baja a gyereküknek, tegyél mellé barackot az meghajtja kicsit
2011. júl. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Tudom hogy régen mi volt, én is kaptam sok mindent. 2 hetesen barackot ettem, csak 3 hónapos koromig kaptam tápot, utána tejet, tejbegrízt. Fél évesen karácsonykor halat ettem meg gesztenyepürét. Nekem sincs semmilyen allergiám :)) De azért ez most túlzás lenne, ha én is így adnám ezeket a kislányomnak. Próbálok fokozatos lenni. Azért régen nem volt ennyi infó, bár akkor sem lehetett ezeket adni, anyám eléggé lesz@rta a védőnőt :))
2011. júl. 18. 20:29
 17/18 anonim ***** válasza:

Van,aki betartja a mostani "trendet",én speciel nem.4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást,mert két hónapig egy grammot sem hízott a babám.Fokozatosan kapott mindent,ami problémás volt,azt egy darabig nem kapta.Azóta szépen gyarapszik,mindent,és jóízűen eszik,semmi allergia.És persze mindezt a gyermekorvossal egyeztetve.

Én írtam egyébként a szilvát,hogy nálunk bevált,természetesen az üveges bébiételekből kivonják az allergéneket,ezért adhatod előbb,mint magát a gyümölcsöt.Szerintem hallgass az ösztöneidre,és figyeld a babádat,és akkor nem lesz baj.Elvégre mi is itt vagyunk egészségesen.

2011. júl. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
15:36 A fiam 4 hós korától elutasította az anyatejet és tápszert is. (Nem kötekedni akarok, de vannak "ilyen esetek is") Kedves Kérdező! Szerintem nyugodtan adhatsz gyümölcsös ebédet is a babádnak. Nekem azt mondta a védőnő, hogy a babáknál még nem fontos a változatosság, akár napi 2X is kaphatja ugyanazt.
2011. júl. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!