Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szólnátok hozzá, ha...

Mit szólnátok hozzá, ha egypáran felkerekednénk, és meglátogatnánk a mi Gordonkánkat, vagy a kedves nejét, hogy ugyan legyen már szíves és vigyázzon az egyéves kölykünkre, mert nekünk el kell mennünk dolgozni?

Figyelt kérdés
Mit szólnátok hozzá, ha egypáran felkerekednénk, és meglátogatnánk a mi Gordonkánkat, vagy a kedves nejét, hogy ugyan legyen már szíves és vigyázzon az egyéves kölykünkre, mert nekünk el kell mennünk dolgozni (már aki olyan szerencsés,hogy van hova visszamennie), hogy ki tudjuk fizetni az ő kis bérét és juttatásait. Ha néhány ezren a néhány ezer gyerekünkkel megjelennénk, akkor a férjeink még a nemzeti gárdát is elkalapálnák, ha keménykednének. Én a max. GYED-et kapom, a párom viszonylag jól keres és akkora törlesztőrészletünk van, hogy a nagyszülők etetnek minket... (És tudom, hogy én még nem is panaszkodhatok, mert a ház még a fejem felett van...)
2009. ápr. 2. 19:19
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%
nem hogy a szoc segélyt vonnák meg azoktól akik csak ..lusták elmenni melozni....rengeteg olyan van..ja meg persze...nem hogy a saját fizetésüket csökkentenék..mondjuk nem havi 1millát "csAK" havi 600e kapnának fejenként mennyivel hamarabb elérnék a céljukat...
2009. ápr. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
17%
Minek vállaltatok ekkora törlesztőrészlettel hitelt?
2009. ápr. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%
A kiemelt családi pótlék megvonása: az az igazán aljas dolog!!!! Szerintetek azzal mennyit kaszálnak?-Nem sokat, de a beteg gyerekeknek azért számít...
2009. ápr. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
83%
Annak aki ezt kérdezte: Minek vállaltunk ekkora hitelt? Mert nem hullott a fejünkre létező de nem gazdag szülőktől házacska és egyszobásban nehéz elférni 6-an. Híd alá mentem volna az összegyűjtött kétmilliómból a gyerekkel? Ne kérdezz kérlek butaságot, lehet, neked könnyebb a helyzeted. Igenis anyák, védjük meg magunkat!
2009. ápr. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%
Mikor indulunk?Kicsit meg kéne őket szorongatni.
2009. ápr. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%
Mi is mennénk egy páran...
2009. ápr. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok lanyok!

Sok sikert nagyon szoritok!En az Egyesult Kiralysagban elek, itt sajna csak 1 ev max az anyasagi, es a 9. hettol nem kapunk egy fillert sem, igy nagyon gondolkodtam rajta hogy otthon kene szulni, de az meg macera...Ti akik otthon vagytok alljatok ki ertunk, az a 3 ev szerintem nagyon kell a picurkainknak, meg ezt is el akarjak venni toluk? Szegyen gyalazat!

20 hetes kismami

2009. ápr. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

Utolso hozzaszolo:

bocsi - 9. honaptol!

2009. ápr. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
26%

"az Egyesult Kiralysagban elek, itt sajna csak 1 ev max az anyasagi, es a 9. hónaptól nem kapunk egy fillert sem"


Óóóh, az az áhított Nyugat, ahol tejjel-mézzel folyó Kánaán van ! Ugye ?

Pedig náluk nincs akkora szar mint nálunk, sokkal jobb gazdasági helyzetben érte őket a válság. Nekik nem kell 50 év "áldott" szocializmusát, államadósságát rendezni. Rendszerváltás utáni politikai tévedésből, tehetetlenségből és marakodásból adódó pénzügyi, gazdasági nehézségekből kilábalniuk.


Mondjátok erre: "persze ott sokkal magasabbak a fizetések" Itt is vannak magas fizetések és vannak alacsony fizetések, mint ahogyan ott sem CSAK gazdag emberek élnek. Vajon ott a szegény kismamák miért nem vonulnak tüntetni ?

Tényleg azt hiszitek, hogy bárkit is érdekel, ha a Parlament elé toljátok a babakocsit. (Ne higgyétek, hogy nekem könnyebb, egyik fiamat 6 a másikat 9 hónaposan adtam bölcsibe, hogy dolgozni menjek.)


A megszorításokat azért hívják megszorításoknak, mert valaki megszorul a hatásukra. Valamennyi megszorító intézkedés valakinek nem tetszik. Szar, tudom, de csak azt lehet elvenni, ami adható. A fizetésemelést, a juttatást, a segélyt, stb.

Tényleg elhiszitek, hogy adócsökkentéssel és plusz juttatásokkal ki lehet lábalni a válságból ???? Tényleg ennyire szűk látókörűek vagytok, hogy csak és kizárólag magatokra gondoltok ? Arra nem, hogy a gyerekeiteknek jobb legyen ? Ami most történik, vagy nem történik, mind a gyerekeitek jövőjét alapozza. Akkor majd Ők okoljanak Bennünket, hogy volt lehetőség rendet tenni, még ha fájdalmasan is, de nem tettünk semmit, mert pllanatnyilag az volt NEKÜNK a jó ! Szánalmasan szűklátókörűek vagytok.

2009. ápr. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
83%

10.40-es válaszoló: Tudod nagyon sok anyukának nincs hova visszamennie. Így nagyon sokan még etetni sem fogják tudni a gyerekeket.

A másik igazán nagy probléma, hogy a gyerekeket nem lehet bölcsibe adni, mivel azok jelentős részét bezárták. Egyes településeken pedig már egyáltalán nincs is. Ahol pedig van, ott várólisták vannak.

A gazdasági válságot nem a kismamáktól elvont pénzek fogják megoldani. GAZDASÁG ÉLÉNKÍTÉS KELL.

2009. ápr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!