Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hós babám extra érzékeny...

7 hós babám extra érzékeny bőrű! A doktor szteroidos krémet írt fel, amitől fél nap alatt láthatóan javult, majd gyönyörü lett a bőre. Azt hallottam a szteroiddal vigyázni kell, bőrvékonyságot, hegesedést, szőrösödést okozhat. IGAZ EZ?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 5. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha hónapokig folyamatosan kened igen. mi is szteroidosak vagyunk most már sokat javult bőrrel. csak akkor használom ha fellángol az ekcéma. egyébként csak ápoló krémet használok. általában 3-4 napig kenem ha előjön aztán elteszem és van hogy hetekig nem kell használnom. orvosunk azt mondta kinövi.
2009. ápr. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Megírnád az ápolókrém pontos nevét?

köszönöm

2009. ápr. 5. 11:35
 3/11 anonim ***** válasza:

többfélét használtam már leírom őket aztán válogass:-))

cremor aquosa (gyógyszertárban keverik jó és nem drága)

babé omega 3 és 6

excipial lipolotion

atoderm a biodermától

lipobase

atopidrem

eucerin urea 6 vagy 10%

nagyjából ezek amik száraz bőrre vannak. nekem az excipial és cremor meg az atoderm vált be az eucerint babét atopidermet még nem próbáltam ki. nézz után a neten amket irnak róluk jó.

2009. ápr. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
ez az első ez a cremar auqosa vagy mi ennek ilyen narancsos jellegü az illata? mert akkor az van itthon,azt magamtól vettem vagyis a gyógyszertárban ajánlották.
2009. ápr. 5. 11:57
 5/11 anonim ***** válasza:

Szió!

Én pont a múltkor kérdeztem rá ugyanerre a dokinktól. Azt mondta, hogy annyira hígított a szteroidos krém, hogy nyugodtan kenhetem vele a felvörösödött foltokat. Viszont ha visszahúzódik, azonnal abba kell hagyni.

Mi is sok krémet kipróbáltunk: patikai kevert, Babé, Oilatum, Bepanthen, Sudocrem, Sanatopic és utóbbi vált be leginkább. Meglepő módon kisvárosi patikánkban is van. 1.000.- forint 300 ml. Egypróbát megér!

Ja, és a bőrvékonyságot, hegesedést, mint "mellékhatást" nem említette a dokink. Lehet, hogy az csak szélsőséges esetekben van.

2009. ápr. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
igen jellegzetes illata van szerintem az lesz az!
2009. ápr. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljátok ki a exxema repair krémet. Most próbálgatjuk és a fellángolt állapotban is segített. Gyógynövényes és nincs benne steroid. Sajnos a babómnak az arcán volt ekcéma, aztán bekentem a steroidossal és láthatóan hajszálerek jelentek meg.Szerencsére elmúlt.
2009. ápr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
utsónak köszi!! erről még nem hallottam!
2009. ápr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
hol lehet kapni ezt a gyógynövényes kencét? gyógyszertárban?
2009. ápr. 5. 20:24
 10/11 anonim ***** válasza:
ha kéred bármelyik gyógyszertár berendeli neked.
2009. ápr. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!