Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Járóka vs. Utazóágy kérdés?

Járóka vs. Utazóágy kérdés?

Figyelt kérdés

4 hónapos a babám,lassan kinövi a babakocsit,amiben magammal szoktam tologatni a lakásban,mikor a házimunkát végzem,takarítok,ilyesmi.

Szeretnék neki járókát,vagy utazóágyat venni,amiben biztonságban tudhatom,eljátszhat ellehet napközben,el is aludhat benne,és amit később is használhat,mikor kúszni,mászni fog.Szerintetek melyiket érdemes venni?


2011. júl. 27. 15:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
48%
Én a járókára szavazok. Olcsóbb is és szerintem stabilabb is. Tulajdonképpen mindegy, melyiket veszed meg.
2011. júl. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Én az utazóágyra szavazok. Abból akkor jön ki, amikor szeretne, másrészt hogyha elutaztok valahová, akkor azt össze lehet csukni (kocsiban is elfér), így a babának sem lesz mindig új a helye és furcsa sem lesz neki.
2011. júl. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
51%

Mi 11 éve evttünke utazóágyat még a nagynak, azán kölcsönadtuk.

Most kicsi használja, amíg pici volt, ha mentünk valahova elvittük és abban ludt, de leginkább járókaként funkcionál. Abban alszi ebéd után, mint most is , 28 hónapos.


Szóval az utazóágy 2in1:-)))

2011. júl. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%
az utazóágyban nem tud magától felállni, ez előbb-utóbb probléma lesz, mert nem tud belekapaszkodni a hálóba. Fa járókát ajánlom.
2011. júl. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Járóka!

Nekünk is az van és mivel időben el kezdtük használni, nincs is vele baja., sőt nagyon szereti. Az az ő kis birodalma. És nagyon jól gondolod, hogy kell ilyen, mert mi 9 hónaposak vagyunk, 1-2 hete fürdés előtt egy órával kiteszem, mostanában nap közben is, ha van időm KIZÁRÓLAG vele foglalkozni és egyszerűen nem értem azokat az anyukákat, akik a szabad lakásban nevelik a babáikat. Iszonyatos odafigyelést követel, míg a járókában biztonságban tudhatom. Mert ugye mindenre elég egy pillanat...

Az utazóágy ellen azt mondom, hogy borzalmas azon a hálón keresztül kinézni és ott mozgásban sem tud úgy fejlődni, hiszen nincsenek rudak, amibe belekapaszkodjon és felhúzza magát. Amiatt meg ne félj, hogy beveri a fejét. :)

2011. júl. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ha messzi nagyszülők vannak, biztos kell utazó ágy is, de a vaterán mindenből lehet jó állapotú olcsót kapni.
2011. júl. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

Mindkettőnek van előnye és hátránya is, vannak szempontok amikor az egyiyk helyettesítheti a másikat, de vannak esetek amikor meg nem.


Járóka:

előny:

- könnyen feláll, mert tud kapaszkodni, stabil az alja

- nagyobb a területe,tud benne mászni


hátrány:

- nagyobb helyet foglal

- kevésbé mobil házon belül is nemhoyg azon kívül

- (szerintem) alváshoz kényelmetlen, bár attól függ milyen az alja


Utazóágy:

előny:

- kisebb és könnyen összecsukható, ezáltal bárhová magaddal viheted

- kerekei vannak (vagy nincsenek) de könnyen arrébb tolod a házban

hátrány:

- nagyon zárt ahoz hogy jól kilásson rajta

- kicsi a hely benne a játékhoz

- nagyon nehéz benne felállni

- sokkal borulékonyabb

2011. júl. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
51%
Soha többé nem vennék fa járókát,szegény mindig bele verte a fejét,utazóágy többet ér,a lánykám sem a járókátban tanult meg felállni és az utazóágyban is fel tudott,tud.Kint is bent is használhatod,kicsire összecsukható,szóval utazóágy párti lettem.
2011. júl. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Járókából is van kerekes. Nekem is az van.

Egyébként (ez nem a kérdezőnek szól) a megnevezésekben benne van minden: utazóÁGY, JÁRÓKA

Én amúgy mindig tudtam és láttam, hogy alvás idő van és akkor mindig az ágyába is tettem be. Nem is aludt soha a járókában.

A mi lakásunk 60 nm2, amerikai konyhás, a járóka nagyobb az átlagnál, de így sincs útban, főleg mert ide oda tologathatom a kerekei miatt.

Az utazóágy nagyon pici, ahogy egy előttem lévő is írta. Hiszen az egy kiságy.

2011. júl. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát,úgy látom az utazóágyra többen voksoltatok,viszont a felállás szempontjából tényleg a fa járóka az ideálisabb.

Most az utazóágy felé hajlok,felállni úgysem fog egyhamar,addig meg valahogy magammal kell vinnem,ha dolgom van itt -ott,vagy az udvaron teregetek,levegőzünk,stb...

2011. júl. 27. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!