Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a gyermeketek? Milyen...

Milyen a gyermeketek? Milyen az anyaság?

Figyelt kérdés
Minden érdekel. Mennyi idős, milyen temperamentumú, mi érdekli, mi válik be nála, mi okoz nehézséget? Vagy bármi, amit szívesen leírnál a fent említett kérdéssel kapcsolatban. Pszichológus hallgató vagyok, a szakdolgozatomhoz volna szükség a válaszaitokra.
2011. júl. 28. 14:02
1 2
 11/14 xStefix ***** válasza:

A lányom 41 hónapos kis drámakirálynő, épp a sokadik hisztikorszakát éli. Egyébként gyönyörű:) és nagyon apás, tele energiával. Középsúlyos hipotóniával született, de hosszas Dévény-tornának köszönhetően nagyjából rendbe jött. Bár valószínűleg lesz még gondunk vele a későbbiekben.. Nemrég hagyta abba a szopizást és kötődően igyekszünk nevelni.


Az anyaság (szülőség) pedig egy véget nem érő feladat, tele nevetéssel és könnyekkel. Óriási felelősség, ami ijesztő, de motiváló is egyben. És néha fárasztó, mert soha egy napra sem tudod többé levetkőzni (legalábbis lélekben).

Emlékszem, amikor anno először megláttam a zebracsíkokat a teszten, az volt az első gondolatom, hogy már soha többé nem lesz olyan az életem, mint addig volt. Nem is lett, de minden úgy jó, ahogy van.

Talán nemsokára ismét fordul egyet a világ. :)

2011. júl. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szia!Az én fiam most 23 hónapos.Bizony sokszor voltam az első évben depressziós de hálistennek sikerült kilábalnom belőle ahogy cseperedett a kismanónk:)Egyre boldogabb lettem és öröm lett a gyereknevelés,tudtam a jó oldalát nézni.Az elején nemvoltam felkészülve az éjszakázásokra,sokat nemtudtam miért is sír szegény és magatehetetlennek éreztem magam.Apuka akkor még hétvégente járt csak haza és csak magamra számíthattam.A kisfiunk nagyon akaratos,épp a hiszti korszakban vagyunk,már volt hogy az öltözékébe is beleszólt mitakar felvenni:)Elég sokat beszél már amit még szinte csak én értek.Nagyon tud szeretni,ölelget,puszilgat,simogat,de ezzel ellentétben verekedik és harap is ha olyan kedve van!Szigorúbb vagyok mint az apukája,többet ráütök a kezére vagy a fenekére ha csak úgy ért meg valamit hiába mondom el ötször!Imádom nézni ahogy alszik,és olyankor annyira hihetetlennek tűnik hogy már milyen nagy és még "nemrég"született!
2011. júl. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nekem egy 3 hónapos tündéri kislányom van. Nagyon nyugodt, édes kisbaba, már születése után mosolygott a kórházban és ezt azóta se hagyta abba :-)

Én a hazahozatala utáni napokban nagyon sokat sírtam a boldogságtól, nem hittem el hogy lehet egy kisbaba ilyen édes és ilyen imádnivaló. Persze nyilván mindenki ezt gondolja a saját babájáról. Az első két hét kábulatban telt, egyik szoptatástól a másikig, egyik pelenkázástól a másikig...alig emlékszem valamire azokból az időkből, de nem volt teher számomra, szerettem csinálni. Mi is gyógytornára hordjuk a lányzót, volt egy kis gond a születésekor de remélem helyrejön mihamarabb, már így is nagyon látványos a fejlődés! Nehézséget néha az esti 7-8 óra körüli sírásai jelentenek, de ez sincs minden nap. Akkor kicsit nehéz megnyugtatni, és azt szereti ha sétálunk vele, rázzuk a popóját :-D Imádja a zenélő forgóját és mindig keresztbe fekszik az ágyban, tökmindegy, hogy rakom le :-) Én még legalább kettőt szeretnék, remélem valóra válik az álmom és lesz még egy lány és egy kisfiú is, mert azt is szeretném megtapasztalni milyen fiús anyának lenni. Hát ennyi dióhéjban.

2011. júl. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkinek további sok örömöt, erőt és egészséget kívánok!
2011. júl. 29. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!