Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba székrekedése esetén mi a...

Baba székrekedése esetén mi a teendő, hogy ne szenvedjen?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje kap banán a kisfiam, s eddig mindig 1-2 napot állt, s azt adtam oda neki, nem volt baja, de tegnap nem tudtunk bevásárolni, s amit 4-5 napja vett a férjem neki banánt, de akkor zöld volt, mostanra érett meg, reggel oda adtam neki, s ezt követően is szenvedett a kakival, s most délután is, kb. 1-2 órán át sírt, s közben elég nehezen jött neki.

Ilyenkor ti mit csináltok ilyen esetben?

6 hónapos a babám


2011. júl. 28. 21:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A gyerekorvosunk szerint glicerines kúpot már kicsinek is lehet, mert nem szívódik fel (tájékoztatóján az van, 3 éves kortól, ezért én csaknem 1 éves koráig kipróbálni se mertem). A kisebbet (2g) kell venni, a 3g-os felnőtteknek van, mi először hosszában feleztük, ma már csak keresztbe vágom. Amúgy a lányom utálja a kúpot, sír ha kap, de szerencsére 1 hónapban ha egyszer kell.

A banánért rajong, de keverni kell körtével, barackkal vagy szilvával, különben rögtön bekeményíti a kakát. Később tényleg jó a joghurtos-banános keverék is.

2011. júl. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Én se kezdtem volna el a hozzátáplálást 5,5 hónaposan, csak sajnos nekünk nem hízott az anyatejtől a 4. hónaptól a fiúnk, csak minimálisan, s el kellett kezdenünk. Így is az alma kóstoltatás után a tízórai mellé ki kellett volna váltanunk a főzeléket, de azt még hagyjuk. 6,5 hónapig szerettem volna kizárólag szoptatni :(
2011. júl. 30. 00:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!