Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozó kérdés, kenguru vagy...

Hordozó kérdés, kenguru vagy mei tai?

Figyelt kérdés

Van egy kengurunk kaptuk mástól, akik nem használták. 3 hónapos múlt a babócánk, és mostanában nagyon nem tetszik neki a babakocsi, mostmár hetek óta. Dobálja magát benne, nyűgös, nem alszik. Arra tippelünk, hogy nem lát ki, zavarja, hogy nincs velünk, és mivel mostanság oldalt fordulva szeret aludni a babakocsiba ezt nem tudja megtenni. Így viszont maximum fél órát van el a babakocsiban jobb esetben, ami nagyon kevés levegőzés. :(

Kipróbáltuk pár napja ezt a mástól kapott kengurut, úgy fest nagyon tetszik neki. Általában a fél5-5-ös evés után mindig nyűgös 7-ig, amíg fürdés nem következik, de mióta levisszük kenguruban sétálni azóta sokkal jobbak a kora esték. A férjem szokta őt hozni, viszont egyrészt a fejét, ha elfárad nem tudja letenni, így folyamatosan tartjuk, mert fejtámlája nincs sajnos a kengurunak. Plusz a kenguru csatja rémesen nyomja a férjem hasát.


A hordozókendőt macerásnak tartom, nézegettem képeket mei tairól, akinek van, mi a véleménye róla? Jól láttam, hogy azon nincs csat? Könnyen felvehető? Esetleg lehet valahol olcsón venni, netán használtan? Budapestiek vagyunk és nem igazán van nagy pénzkeretünk rá.


2011. júl. 29. 08:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha google-n rákeresel,hogy "babahordozó klub Budapest" kidob majd jópár oldalt. Ezeknél a kluboknál általában minimál összegért tudsz kölcsönözni mei tait,hordozókendőt,stb. Ígyy kipróbálhatod,hogy vajon megy-e nektek,beválik-e. Utána pedig ők majd tudnak segíteni szerintem hogy hol és milyet érdemes venned.

Itt van pl egy : [link]

2011. júl. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyéni, meg lehet, hogy maradi vagyok, de nekem nagyon nem jönnek be a hordozókendők, sem a mei tai. Macerás felkötni a babát velük, ellenben a kenguru csatos, sokkal praktikusabbnak tartom. Hogy abból melyik jó, sajnos nincs tapasztalatom, épp én is venni készülök
2011. júl. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
én is kenguru párti vagyok
2011. júl. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kendő vagy Mei-tai.Sokkal egészségesebb a babának,és kényelmesebb hordozni benne.
2011. júl. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

A kengurut minél hamarabb cseréljétek le, mert nem tesz jót a babának! Csípőből lóg a lába, a csípőproblémákat okozhat, és a gerincének sem túl jó.

A megfelelő póz az, amikor a baba egész fenekét alátámasztja, enyhén felhúzott térdekkel, terpesztartásban van. És ezt sajnos szinte egyik kenguru sem biztosítja.

Kendőt én sem igazán akartam, mert nem akartam kötögetni, de végülis nem nehéz, csak gyakorlás kérdése.

A mei tai-t is kötni kell, de az egyáltalán nem annyira bonyolult, mint a kendő, pár perc alatt könnyen megtanulható akár a netről egy videóról.

(pl. http://www.youtube.com/watch?v=v4f0DID0ovY )

Viszont ha ennyire sem szeretnél kötözgetni, akkor ajánlom figyelmedbe a csatos hordozót (SSC), amit nem kell kötözni, csatokkal állítható.

(Erről is egy videó: http://www.youtube.com/watch?v=vzgdPlAksw8 )

2011. júl. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi mei tai-t használunk, előtte kendőztünk. Hidd el, nem olyan nehéz megkötni őket, csak egy minimális gyakorlás kell . Itt: www.hordozo.hu bármikor segítenek ebben. Különben vannak csatos mei tai-ok is, azokat meg tényleg gyerekjáték használni. (pl. manduca, magyarinda)


Kenguruba mi kétszer tettük bele a gyereket, üvöltött tőle, mint a sakál. A meitai-ban, kendőben azonnal megnyugszik, órákat képes aludni.

2011. júl. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, lehetséges hogy a csatos hordozóval próbálkozunk meg, vagy csatos mei taiial. :)
2011. júl. 29. 13:30
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk mind kettő van itthon!én a Mei Tai-t jobban szeretem.

Mi a Vaterán vettünk Mei Tai-t!XIV.kerületben készíti,egy hölgy.Nem tudom,hogy szabad-e linkelni.Így keres rá,a baba-mama-mei tai rovaton belül:

ÚJ Mei tai babahordozó,kenguru SZETTBEN.Bp.14.ker.

Nagyon szuper,erős,strapa bíró Mei Tai-t vettünk tőle.

A varrása is kifogástalan.Ráadásul 3hónap garanciát vállal rá!És egyedi méretben is elkészíti 3nap alatt!Árban is teljesen megfelelt.Nem a legolcsóbb,de nem is tartozik a drágák közé.

Elég sokat böngésztem,kerestem én is a legmegfelelőbb Mei Tai-t.A fiam szereti.Nagyon kényelmes,mindkettőnk számára.

2011. júl. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!