Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem egészen 9 hónaposnak elég...

Nem egészen 9 hónaposnak elég lehet a napi egy alvás?

Figyelt kérdés
Max. egy órát alszik egyhuzamban, esetleg másfelet, de a 40 perc a legjellemzőbb. Délelőtt és délután fektetem le, cicin alszik el sajnos és délelőtt is totál álmos meg délután is, mégis amint elalszik, max két perc és tombol a kiságyban. dumál, mászik, feláll, sikongat. én már lassan csak bőgni tudok, merthogy ez a felélénkülés nála eltart vagy 10-20 percig, utána nyűglődik a következő alvásidőig. tegnap odáig jutottunk, hogy délelőtt aludt 5 percet, délután 13-at. közte meg 40 percet, ebédidőben. tudom, hogy az altatását nagyon elrontottuk :-( képes akár 2 és fél 3 órán keresztül is sírni, egyértelműen illik rá a többemberes baba minden kritériuma. akinek szintén ilyen gyereke van, tudja miről beszélek. az úgy nem emgy, hogy lerakom és alszik, mert ha nyugtatva van, akkor se nyugszik meg igazán, folyamatos készenlétben van, mindemellett döbbenetesen akaratos is. néha már azt gondolom, kövezzetek meg, hogy beteg. mert ez így nem normális. kétségbe vagyok esve és az idegösszeomlás határán érzem magam időnként. most már akkor se könnyebb, ah a párom itthon van. ja és már babakocsiban sem alszik el, mert a világ túl érdekes és inkább nézelődik, le sem lehet fektetni, mert akkor rögtön torkaszakadtából ordít. ha csak nézelődik és úgy fárad el, akkor azért ordít, mert álmos, de nem tud elaludni. múltkor másfél órát sétáltam vele, abból 1 és negyed órát ordított vagy nyöszörgött, vagy vergődött és negyed órát nézegetett. másfél óra után aludt el, mikor már kábé az utcán bőgtem és 20 perc múlva folytatta a műsort. ekkor persze feljöttünk. itthon is nagyjából ez van. szóval az nem működik, hogy leteszem-felveszem vagy hogy ötperceknént megsimizem vagy tudom is én, mert párhetes korában is képes volt arra, hogy inkább egész nap nem aludt. A helyzet éjjel sem jobb, főleg mostanában. és már a cici sem segít, mert ha jóllakik, akkor harap.SEGÍTSETEK! kizártnakt tartom, hogy mindez csak azért van, mert elrontottuk. szerintem ez sehogy se egészséges. és mindez akkor még rosszabb, ha mint ma is, rossz az idő. ha süt a nap, akkor nem ilyen gáz, akkor kezelhetőbb.
2011. júl. 29. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia! A lányom ennyi idősen már csak egyszer aludt, úgyhogy lehet elég neki. Fél éves korától 1x aludt, abból egyik fél, másik kb 1 óra volt. Aztán miután már csak egyszer aludt, onnan 2 óra volt kb egyhuzamban az alvásideje.

Őt sem lehetett úgy altatni hogy sír és majd megnyugszik, inkább hányásig üvöltött. Én mellé feküdtem, úgy aludt el, és a mai napig ez van legtöbbször, 3 éves lesz.

2011. júl. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A lányom hat hónapos kora óta csak egyszer alszik napközben. Ez nagyon furcsa, tudom, de nálunk is csak nyűglődés volt az altatás, három hónapos koráig csak babakocsiban aludt, stb. Szóval 9 hónaposan kb úgy aludt, hogy este 8-tól 8-ig, aztán 11-től, vagy déltől egyhuzamban másfél, két órát. Az alvásidő változó, volt, hogy egész nap csak fél órát aludt, sőt olyan hónapok is voltak, amikor elalvás után pontosan 30 perccel sírva ébredt, mint akiben atomóra van. Aztán ez is elmúlt:) Talán a mozgásfejlődés miatt lehet, nem tudom, fél éves korában nekem is meggyőződésem volt, hogy hiperaktív a gyerek, de most már látom, hogy ez is csak egy időszak volt (legalábbis bízom benne). Összefoglalva, ha csak szenvedés az altatás napi két alkalommal, akkor csak egyszer altasd. Nekem ez a felvesz letesz módszer soha nem jött be, egyszerűen ott maradtam mellette, simogattam, énekeltem neki, amíg el nem aludt. Most 13 hónapos, már csak beteszem a kiságyba, és kijövök a szobából, öt perc múlva alszik is. Esetleg próbálj meg lefeküdni vele együtt, úgy te is tudsz pihenni. Kitartást.
2011. júl. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
ebédidőben már olyan fáradt volt, hogy azt leírni se nagyon lehetne. szépen beebédelt, vittem lefeküdni. cic nem kell mert nagyon jóllakott. ez oké. ringatom, elkezd üvölteni és vergődni. betszem az ágyába és hagyom kicsit, egy darabig elvan, azán mászik feláll, stb és megint csak sír meg nyöszörög. gyakorlatilag megint jól kialudta magát, 28 percet aludt összesen és ma már nem fog aludni, ez tuti, csak este. ez még persze nem is lenne baj, de visszaaltatni nem tudtam és csak nyüszög, esik-kel, mindennek nekimegy, olyan fáradt maradt. én meg jobb híján bőgök... fogalmam sincs, mit kezdjek vele. tudom, meg kéne nyugodnom, mert így nem tudom megnyugtatni, de nem megy. alkalmatlan vagyok a gyereknevelésre, ez van
2011. júl. 29. 14:10
 4/12 anonim ***** válasza:

dehogy is vagy alkalmatlan, ne beszélj hülyeséget!!!! az én fiam sem sokkal jobb! (Ő is 9 hónapos.) :(((

Mindent végig olvastam a témában, és úgy döntöttem hogy kipróbálom a homeopátiát. Alszik tőle a gyerek! :))) Annyit, amire már azt mondom okés. Nekünk az éjszakákkal is gondok voltak, úgyhogy hulla voltam sokszor. Na, szóval nálunk nagyon bevált a Coffea Tosta CH15-ből este 5 golyó. Nincs mellékhatása, nem ártassz vele viszont lehet hogy használ.

Amúgy sok infót kaptam erről az oldalról. Ha van időd olvasgasd, hasznos!


[link]

2011. júl. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Eddig csak chamomillát kapott, de az halottnak a csók volt.

na, megyek is, mert a változatosság kedvéért megint üvölt! nincs fél órája, hogy fürdés után lefektettem :-((((((((((

2011. júl. 29. 20:29
 6/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. A Chamomilla nekünk sem volt jó, de a Coffea bevált. Azért javasoltam hogy tégy egy próbát vele, hátha... :)
2011. júl. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenképp kipróbálom! és akkor esténként 5 golócska, ugye? ez a nappali alvására is hatni fog? vagy inkább napközben is kapjon?
2011. júl. 29. 21:04
 8/12 A kérdező kommentje:

Megnéztem, mire is ajánlják pontosan és lehet, hogy tényleg ez lesz a nekünk való. ha ez most bejön, akkor kábé az életünket mented meg. te folyamatosan adod neki? vagy meddig lehet egyáltalán adni egyhuzamban?


Egyébként nekem tényleg kifejezetten jobb lenne, ha csak egyszer aludna, de ha egyszer fáradt, nyűgös, minden apróságra felriad és pörög egyfolytában, gyakorlatilag alvás közben is, na, ezt nem tudom ölbe tett kézzel nézni és sírni hagyni se tudom, mert ő is az inkább hányásig üvölt típus

2011. júl. 29. 21:10
 9/12 anonim ***** válasza:

Én csak éjszakára adom neki az 5 golyót egy kis műanyag kanál vízben feloldva. Evés előtt fél órával szoktam vele megitatni. Hogy a nappali alvására kihat-e azt nem tudom. :( Ja, és lehet adni hosszabb ideig is. Ő is szedi már 2 hete kb. Mondjuk tartottam 4 nap szünetet közben.

Majd írj légyszi hogy használt-e, jó?

2011. júl. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Oké!
2011. júl. 30. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!