Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az a hiszti? Nálatok mi...

Mi az a hiszti? Nálatok mi számít hisztinek?

Figyelt kérdés

1,5 éves a kisfiam, de szerintem nem hisztizett még soha. Itt már kisebb babákról olvastam, hogy így-úgy hisztiznek, de szerintem az nem is igazán hiszti, amiket leírnak.

Pl. ha már fáradt és nem engedek meg neki valamit és nagyon rázendít, nálam ez nem hiszti, csak érzékenyebben reagál a helyzetre.


2011. júl. 29. 22:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A hiszti szerintem is a dackorszakra jellemző, semmiképp nem a babákra.

Nálatok ez valószínűleg még nem jött el. :o)

(Másfél és 3 között kezdődik valamikor, de a két éves korra a legjellemzőbb)

2 és 4 évesek anyukája

2011. júl. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Pont az a hiszti, csak te másként fogalmazol. Pl. ha nem adsz neki oda valamit amit szeretne, vagy nem éri el amit akar és ilyenkor begurul, az is hiszti.
2011. júl. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nálunk csak akkor olyan sírósabb, ha fáradt, alap esetben nem és ez nem mindennapos. Szerintem sokan ráhúzzák alaptalanul is a gyerekre, hogy jaj, hisztizik csak. Még a felnőttek is másként reagálnak dolgokra, ha fáradtabbak. Nem?
2011. júl. 29. 22:41
 4/13 anonim ***** válasza:
2.vok. De a felnőttek is szoktak hisztizni nem ?
2011. júl. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Enyém 3 éves lesz (lány), de olyan igazi, toporzékolós, földhözvágós, igazi hiszti még nem volt. Ha volt is, hogy akaratosan akart valamit, inkább elkeseredetten sírt.. de azt is főleg akkor, mikor már közeledett az alvádieje. Jól el lehet(ett) vonni a figyelmét mindig amúgy, szóval lehet, h mázlim van eddig a lányommal :)
2011. júl. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Még azzal kiegészíteném, hogy akkor hívom "hisztinek", amikor tulajdonképp már nem azért sír, mert pl. valamit meg akar szerezni, de nem kapja meg, hanem az "ügy" miatt kiakad, és végeláthatatlan toporzékolásba illetve (legtöbbször)könnyek nélküli sírásba kezd, és a végén már nem is emlékszik, hogy mi volt az alap baja, a sírás azért van, mert nem tud mit kezdeni a frusztrációjával, és belehergeli magát.

Társuló jelenség: pl. leveti magát a földre és úgy rázkódik.


Szerintem ez eltéveszthetetlen.


A sima sírást/fáradtságot én sem nevezem hisztinek.


De ezzel én is találkoztam már. Nem szoktam vele foglalkozni, hogy mások ezt mondják, amikor a 4 hónaposuk sír. :o)

2011. júl. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én is úgy látom, mint amit az 1. leírt! Nála a pont! :)
2011. júl. 29. 22:50
 8/13 anonim ***** válasza:

persze, ilyen "jó" babákkal könnyű :D

az én fiam borzasztóan akaratos és makacs!

1 évesen volt az első földhöz vágós hisztije és azóta is gyakorolja. nála nem a fáradtság hozza ki, hanem egyszerűen amit ő eltervez annak úgy kell lennie! tiszta erőből rángat, közben üvölt, majd a földhöz vágja magát...

persze ezek nem minden naposak, hetente-kéthetente fajul idáig és semmivel nem tudom elterelni a figyelmét, van, hogy egy óráig is eltart :(

most 20 hónapos

2011. júl. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

15 hónaposom néha szokott hisztizni, én azt nevezem annak, amikor pitiáner dolgoktól vörös fejjel toporzékol, majd földhöz veri magát. Pár napja pl. rá szerettem volna adni az esőkabátját, vagy húsz percig üvöltött tőle, de úgy, hogy azt hittem, elhányja magát. Elég félelmetes volt.

Azt én sem szeretem, amikor kicsi babákra mondják, hogy "hisztizik". Sajnos olvasni itt ilyet, hogy az 1 hónapos (sőt, már 1 hetes is!) hisztizik, ahelyett, hogy egyedül elaludna, stb. Volt olyan anyuka, aki büszkén írta, hogy a 9 hónaposát egy órát hagyta egyedül sírni, hogy a baba rájöjjön, ő a gyerek, az anyja meg a felnőtt. Ez rémisztő.

Szerintem amit a Te babád csinál, az a hiszti tipikus esete, de nem baj, ha egyelőre nem így fogod fel. :)

2011. júl. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez most komoly?Egy baba nem hisztizhet?(nem a csecsemokre gondolok persze)

8honapos a kicsi lanykam.Nyugodt baba nem siros(ha elesik akkor sir ennyi)

Nem adom neki oda a telefont,nem engedem a laptophoz,ha kiveszem a hajam a kezebol stb. konnyek nelkul "sir".Nem is sirasnak mondanam csak nyoszizesnek szoval mi ez ha nem hiszti?Azert mert elveszem tole a tiltott dolgot hirtelen almos lesz vagy ehes es azert "sir".Erdekes.

2011. júl. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!