Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy a szerdán...

Normális, hogy a szerdán jöttünk haza a kórházból az újszülött babánkkal, de a gyerekorvos még nem jött ki, és csak holnapra ígérte magát?

Figyelt kérdés
Igyekszünk nem túlaggódni a babakérdést, de engem azért nyugtalanít, hogy nem jött ki, és nem nézett rá a gyerekünkre . Csak szerintem felelőtlenség?
2011. júl. 31. 10:58
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Több, mint 1 hetes volt a kislányom, amikor végre jott a doktornő. Addig szabin volt. Jah és még időpontot sem egyeztetett velem, pedig előtte azt mondta az aszisztense, hogy fel fog hívni, hogy mikor jöhet. No comment...

Védőnő másnap jött hozzánk, és azóta is hetente jön. Nagyon rendes tőle, bár sok tapasztalata nincsen amivel tudna nekem segíteni :S

2011. júl. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Hát lehet, hogy települése válogatja, de mindenesetre nekem a védőnő azt mondta, hogy AZNAP kell kijönnie, amikor hazavisszük a babát a kórházból neki is és a gyerekorvosnak is. Ezt ő mondta, nem én találtam ki. Mivel a védőnőm szabin volt, így nem tudott kijönni mégse, hanem másnap kijött a helyettese. És az orvos nagyon rendes volt és elég jól megvizsgálta és mindketten elláttak tanácsokkal, nem utolsósorban a kiváltott vitamint, kúpot, fürdetőt stb. elmagyarázták hogy hogyan kell használni és egyáltalán melyik micsoda...első gyerekesnek még minden új!
2011. júl. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Már csak azért is minél hamarabb ki kell mennie, mert akkor adja oda a kezdő receptet. Sok helyen előre nem írják fel, csak akkor, ha már otthon van a baba.

Érdekes a gyerekorvosotok... nálunk is rengeteg kisbaba született a környéken, kb. egy időben, mégis mindig ki tud jönni mindenkihez rendelés után.

2011. júl. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Részlet a védőnői protokollból:


A védőnői látogatásokat jogszabály szabályozza. A gyermekágyas anyára és újszülöttre vonatkozóan az intézetből hazajövetelt, illetve jelzést (szóbeli, írásbeli) követően - munkaszüneti nap kivételével – 48 órán belül -, majd ezt követően az első 6 hétben legalább hetente, illetve szükség szerint.


Tehát a védőnőnek 48 órán belül kell kimennie, de ha pénteken megy haza valaki, akkor még a kedd is oké. A gyerekorvosnak 5 napja van.


De a gyerekorvos sem mindig tud úgy ugrálni, munka után, ahogy valaki hazaér a kürházból. Azt ő sem tudja előre, hiszem minden babánál az aznap reggeli vérvételdönti el a hazaadást. Az orvosnak is lehet dolga, nem? A babának meg semmi baja sem lesz, ha a doktor nem ugrik azonnal, ha valami baja lett volna, úgysem adták volna haza.

2011. júl. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Mi csütörtök délután jöttünk haza, péntek délelőtt a védőnő jött, (már jönni akart csütörtök délután is, csak én mondtm neki, hogy inkább másnap, ha nem gond) délután rendelés után pedig a doki!
2011. aug. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy van egy kötelező időintervallum,megadva erre(pontosan nem tudom de 24 vagy 48 óra)és kötelező megvizsgálnia,hiába egészségesen engednek ki a kórházból.Nekünk egyszer aznap,egyszer pedig másnap jött ki.Bár baba-barát kórházban voltunk és ott a dokik előttünk vizsgálták a babákat,és mindent elmondtak akinek volt valami a babájával,teendők,kérdések stb.megnyugtató volt számomra hogy itthon egy másik orvos is megnézte(szívét,tüdejét,reflexeit,fütyijét,heréit,csípőjét,nyirokcsomókat,szájüregét,kutacsát,köldökét,hasát)méghozzá alaposan,és felírta a recepteket(vigantol stb.)Szóval jogos az észrevételed,de lehet hogy sűrű elnézéseket fog kérni tőled a doki,és alapos kedves lesz,és elszáll a mérged.:) Ha nem így lenne keress másik gyerekorvost.Egy 3 éves és egy 8 hónapos kisfiúk anyukája
2011. aug. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom,hogy mi kötelező és mi sem,de nálunk egyszer sem volt a háziorvos.a védőnő jött másnap,hogy hazajöttünk,az orvos meg kb.3 hetesen látta először a védőnő rendelőjében.Nekünk az a szerencse.hogy a védőnő viszont nagyon rendes,bármikor felhívhatom.Ő kb.először havonta jött,aztán csak 3-4 havonta,1 éves kor óta pedig nem volt.mi hetente mentünk méreckedni.
2011. aug. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Muszaly leirnom a megnyugtatasod miatt. A kisfiam 9 honapos. A korhazbol 2.5 nap utan kipateroltak mert tul jol voltam a csaszar utan, a kisfiamat 5 naposan kellett vinni a dokihoz(???!!!) vissza a korhazba a sok kohogo pruszkolo nyaladzo gyerek koze....nem magyar standard, nem otthon szultem...de inkabb vartam volna a dokira egy hetet csak jojjon el hozzank! En latogato novert kaptam 3x a mutet miatt.

Szoval a felelotlenseg relativ dolog es igen, a dokinak mar mennie kellett volna de legalabb a vedononek! - Oh ja, nallunk olyan sincs. Viszont hosszas kutatas es kereses utan megtalaltam az egyetlen magyar szarmazasu gyerekorvost itt ahol elunk es o fantasztikus!

2011. aug. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Szombaton jöttünk haza és hétfőn délelőtt 9-10 óra körül kint volt a dokink és a védőnőnk is!Nagyon reendesek voltak,a doki mindent átvizsgált rajta,azokat amiket egy előző válaszoló írt!Tüdeje,füle,kutacsa,hasa,,csípője,kukija stb!A szoptatással kapcsolatban is sokat segítettek még a doki is!Még olyan tanácsokat is kaptam a dokitól,hogy miket egyek,igyak,hogy sok tejem legyen!meg persze ezen kívül megmutatták hogyan tisztítsam a csonkját(pedig ezt a kórházban is megmutatták)elmagyarázták melyik gyógyszer mire jó,hogyan mikor alkalmazzam!Stb stb!Szerintem itt voltak 1 órát is!

Egyszóval szerintem teljesen igazad van,már ideje lenne ha menne!

2011. aug. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Bakkera muszaj az nem l meg y....romlik a magyar irastudomanyom erosen. Bocsanat!
2011. aug. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!