Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babámnak most csinálok először...

Babámnak most csinálok először krumplit milyen állagúra csináljam neki? hígabb legyen hogy szívni tudja az üvegből? Vagy keményebbre kicsivel és kanállal adjam? Mennyit adhatok neki elsőre? 4hónapos

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 12:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Én nem adnék neki ilyen korán semmit.

Nálunk például nem ette meg hígan csak ha sűrű krém szeűvé csináltam és kanállal adtam neki.

2011. júl. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
igen kevesebb a tejem...eddig elég volt de nem akarom tápszerezni a dokim szerint krumplit adjak
2011. júl. 31. 12:51
 13/18 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy sokan már 4 hónapos kortól elkezdik a hozzátáplálást, ezt mindenki maga dönti el. De a dokiddal nem értek egyet, miből gondolja, hogy a krumpliban lévő tápanyagok egyenértékűek az anyatejjel vagy a tápszerrel? Hiszen még 4 hónapos sincs az a baba. Ha nem akarsz neki tápszert adni (amit nem igazán értek, hiszen az közelíti meg legjobban az anyatejet, még ízre is), igényelj anyatejet az anyatejgyűjtő állomásról (még fizetned sem kell érte) vagy keress egy szoptató anyukát, akitől tudsz átvenni anyatejet (így sem kell érte fizetned, mert a MEP téríti, nem tudom, tudtad-e). Gondold át, hogy a babádnak mi a legjobb, és ennek fényében dönts.
2011. júl. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
85%
Ez butaság, hogy ennyi idősen kivált a sima krumpli egy tejes étkezést. Először is a hozzátáplálást nem cumisüvegből kezdjük, hanem kanállal, és nem 1.5 dl, hanem 3-4 kávéskanálnyit. A krumplit saját főzőlevével turmixold le. A fiam simán nem ette meg, de ha reszeltem bele almát, akkor igen. De kb. 1 hét, mire kiváltasz egy étkezést, addig is kell tej vagy tápszer a krumplira.
2011. júl. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
52%
Krémesre csináld, ne legyen neki fúlós, könnyen le tudja nyelni. Jobb, ha kanállal adod!
2011. júl. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Minden új étel bevezetését 1-2 kiskanálnyi mennyiséggel kell kezdeni, majd fokozatosan növelni.

A legjobb, ha a krumplihoz anyatejet teszel, hogy legyen ismerős íz. De semmi mást (se só, se cukor, se semmi!!!) Legyen híg, de kérlek ne cumisüvegből add, hanem fogd az öledbe, vagy tedd hordozóba, és kiskanállal add Neki. Lecuppogja róla :)

Ha kiköpi, ne keseredj el, holnap próbáld meg újra.

Tehát mindig csak picit főzzél, mert beletelik pár napba, mire megeszik majd egy egész adagot.


És próbáld meg sokszor szoptatni, esetleg fejni, hogy növeld a tejmennyiséget, pici még ahhoz, hogy feladd :)


Csak ügyesen, hajrá!


3 gyerekes anyuka

2011. júl. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
95%

már leírták ugyan, nem 4 hónapos a babád hanem 3, nem értem a dokitokat, 80 éves??? a krumpli nem váltja ki az anyatejet, pláne amennyit adhatsz neki, 2 kiskanállal. tápszert vagy esetleg sinlacot adhatsz neki ennyi idősen, a krumpli nehéz étel, nem tudná még megemészteni, jó kis székrekedése lenne csak tőle :(

valóban csinálták azt régen, hogy tápszerbe egy kocka krumplit turmixoltak, hogy jól lakjon, de ma már ezt 4 hónaposan ajánlják csak.

és hozzátáplálást kanállal kéne csinálni, nem jó ha cumisüvegből eteted szilárd étellel

2011. júl. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szegény gyerek! 6 hónaposan majd pacalpörköltet fog enni? Ne haragudj, de nem értelek! Nem szoktam itt ítélkezni, mert tudom, tanácsot kér az ember, nem népnevelést, de a 3 hónaposan krumpli kiverte nálam a biztosítékot!:( Semmi nincs a krumpliban, de tényleg semmi, amire a babádnak per pillanat szüksége lenne, van benne viszont olyasmi, ami per pillanat még árt neki. Kérlek, gondold át a tápszer témát!
2011. júl. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!