Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor én vagyok képtelen...

Most akkor én vagyok képtelen arra, hogy normálisan bepelenkázzam?

Figyelt kérdés

Egyszerűen megőrülök!!!


Huggies 1es pelust (New born-t) vettem a kislányomnak (2 hetes), mert azt ajánlották. Egyszerűen kicsi rá. A köldöke simán kilátszik belőle.

Majd áttértünk a Libero 2-es pelusára(3-5 kg), de az meg túl nagy lenne? Kifolyik a kaki belőle... akármennyire is precízen próbáljuk pelusozni ... katasztrófa.


A kórházban is azt adták rá, ezért gondoltam azt, hogy akkor a libero tuti jó lesz.


Most mit csináljak? Próbáljunk ki még vagy 400 féle pelust? Hátha valamelyik bejön? Vagy tényleg mi vagyunk ennyire bénák???


2011. júl. 31. 21:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nekünk is a Pampers vált be. Eleinte Libero-t vettünk, de abból mindig kifolyt a kaki meg a pisi is. Volt hogy 3-szor kellett egy nap öltöztetni a lányom.
2011. júl. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Vékony babákra sokszor valóban a Pampers a legjobb.

S ami tényleg fontos: a pelenkában belül van egy gumis rész, azt ki kell húzni (ki kell fordítani vagy nem is tudom, hogy írjam), mert az sokszor belemegy a baba popsijába, így könnyebben kifolyik a kaki!

2011. júl. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Mi Liberót használtunk az elejétől kezdve. Kaptunk másfélékből mintákat, próbálgattuk, de maradtunk a Liberónál, a mai napig azt használjuk (most 1 éves a fiam). Néha előfordultak "balesetek", de azt vettem észre, hogy kevésbé folyik ki a kaki-pisi, ha a fodrokat befelé fordítom. Ja és a babóca az első pár hétben nagyon kis vézna combú volt.
2011. júl. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Nekem is vékonyka volt a kislányom, az elején Huggiest és Liberot vettem kipróbálásra. Maradtunk a Liberonál, mert az vált be jobban. A kaki kifolyt néha, de szerintem bármelyikből kifolyik az elején.

A kórházban nekünk is Liberot adtak, de a 2-es méretet.

Itthon viszont pár hétig még a newborn méretet adtam rá, mert a 2-es nagynak tűnt.

2011. júl. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Szia!A Huggies-ből nem véletlenűl lógki a köldöke:)Mivel ez újszülött pelenka ezért feltételezett,hogy a köldökcsonk még nem esett le.Azt biztos Neked is mondták,hogy úgy gyógyúl a legjobban és a leghamarabb a tiszta és száraz környezetet biztosítasz neki(fertőtlenítés,hintőprozás)Gondold el,ha a peluson belűl lenne egy állandóan nedves(párás)testhőmérsékletű dunsztban lenne,ezért alacsonyabb kiképzésű,hogy ezt elkerüld!Nyugodtan használd a Huggies-t!

2 gyermekes gyermekápoló

2011. júl. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Születése óta Pampers premium caret használunk a lányomnak. Kis súllyal született, elég vékonyka volt, de soha nem folyt ki belőle semmi sem.
2011. júl. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Mikor kezd közelíteni a babád a négy kilóhoz, akkor válts kettes pelusra szerintem. Legalábbis nálunk így volt. A huggies new born simán jó volt, most pedig (2 hós a lányom) rossmann saját márkást használunk, és teljesen megfelelő. Kilóg a köldöke, de ugye a popója jóval lejjebb van. :D


És igen, a comb vastagság a lényeg, amíg nem hurkázódik meg annyira hogy jó legyen, akármekkora pelust adsz rá, ki fog folyni a cucc.


Szerintem két hetesen még simán használj újszülött pelust. :)

2011. júl. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Mi a Libero köldökvédőset használtuk az elején, mondjuk nekünk takarta a köldökét, viszont kifolyt belőle a kaki. A Pampers vált be. ezt 9 hónapja használjuk.
2011. júl. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nekünk születése óta pampers van, sosem folyt ki a kaki, pedig néha elég híg volt. Nagyon vékony combja volt, most 6 hónapos, s most kezd vastagodni, de a miénk inkább vékonyka baba, csak hosszra nő. Már 73 cm, s mostanában hetente nő 1-2 cm-t. Kb 3 hete.

Gézlapot nekünk nem mondták, a kórházban sem volt rajta, még egy babás ismerősöm, aki jött segíteni hazajövetelünk napján a fürdetésben, az is meglepődött, hogy nincs steril gézlap a köldökén. Ápolni ápoltuk, bár a kórházban csak a 2. napon tudtam meg, hogy kell, amikor a mellettem évő szobatársamnak, akinek ráadásul 2 gyereke volt (nekem ez az első), megmutatták. A köldökcsonk leesése után már csak néha kellett ápolnunk, a védőnőnk tanácsolta.

2011. júl. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nekunk is kifolyt 1-2x. :) Huggiest es Pamperst hasznaltunk, most mar csak Pampers.

Nekunk ilyen koldokos dolgot az angolok furcsa foldjen nem mondtak. Annyit tudtunk, hogy talan nem kene babralni, es le fog szaradni... Szaradashoz meg legjobb a szaraz levego igy jozan paraszti esszel. En igy lehajtottam a pelust a koldokerol, es nem nyultam hozza. Semmivel. Szepen leesett a csonk, utana magatol lepotyogott a var, most mar szep. Semmi baja. Artottam volna megis? Amugy az elso 3 hetben nem is furdott, csak attoroltuk az arcat (szemeket kulon-kulon vattaval), hajlatokat nedves vattaval.

2011. aug. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!