Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyenek az emberek?

Miért ilyenek az emberek?

Figyelt kérdés
Interneten megismerkedtem egy nagyon szegény családdal és próbálnék nekik segíteni gyűjteni pár dolgot a gyerekeknek és a most születendő picinek, De akár melyik ismerősömet kérdezem meg vagy csak a szájukat húzzák vagy mindenféle kifogással "leráznak" vagy bújkálnak előlem.Ez pont ma történt meg, hogy meglátott és mint a villám felpattant a padról és eltolta a babakocsit.Ezek az emberek még csak nem is szegények és annyi ruha játék van náluk, hogy 2 óvoda simán ellene velük.Mi sem vagyunk gazdagok de próbáltam nekik pár bútorral játékkal ruhával segíteni és mégsem haltam bele.10 emberből 8 valami kifogással lerázott.Miért ilyenek az emberek?Sokan panaszkodnak, hogy nem segítenek nekik a buszra felvinni a kocsit nem adják át a helyet stb.. és akkor mit várnak másoktól ha ők is ilyenek.Nem tudom ha ők lennének ilyen helyzetben mint ez a család akkor mit tennének????Tényleg nagyon kedves család és engem nagyon ledöbbentett az emberek hozzáállása ahhoz ha önzetlenül segíteni kell.
2011. aug. 2. 16:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, h a kulcsszó az "interneten megismertem" volt? :(


Tudod, sajnos sok a "csaló" a neten keresztül... Ne mondd, hogy netes ismeretség, és talán több ember lesz segítőkész(ebb).


Én a védőnőnek szoktam adni néha pár megúnt játékot. De ha lenne kinek adni (kistestvér, vagy másik baba baráti-családi körben) akkor nem adnám én sem... De mivel nincs kinek adni...

2011. aug. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Küld el privibe a cimüket,vagy hol lehet őket elérni.A gyerekeim 8 éves fiú, a lány 6 éves.Rengeteg ruhám van amit nem tudok hová tenni.Tiszták,vasaltak,és még márkásak is.
2011. aug. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ez alapvetően szerintem attól is függ, hogy te hogyan állsz a témához. Csak erről tudsz beszélni? Non stop kérdezgeted őket, hogy milyen dolguk van felesleges? Ezzel be lehet ám tenni a kiskaput...

A másik: én pl. szociálisan nagyon érzékeny vagyok, ugyanakkor már eljutottam oda, hogy a férjem "engedélyét" kérem a jótékonysági akcióimhoz, szeretem vele megbeszélni, hogy akkor most megint én vagyok a balek vagy tényleg rászoruló. És itt eljutottunk a harmadik szösszenethez: nagyon sok ember elveszítette a bizalmát, már csak akkor (ha akkor) segít ha saját maga tudja kézben tartani az eseményeket, jó helyre kerül-e, tényleg rászorul-e...

Arról nem is beszélve, hogy lehet, hogy Dunát lehet rekeszteni otthon a játékkal, de pl. nálunk ez úgy működik, hogy körforgásban vannak a játékok 2-3 családdal, ugyanígy a ruhák is. Meg nemsokára jön a következő csemete :)

2011. aug. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
még mielött írtam volna nekik az elött leinfóztam őket mert abban a városban sok ismerősöm van.
2011. aug. 2. 16:47
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem erről beszélek velük csak mert ez kb 1 hetes téma és őket viszont már évek óta ismerem.
2011. aug. 2. 16:50
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan emberek sajnos, akik irigyek es nem segitenek masokon, ez van, el kell fogadni, nem tudsz ellene mit tenni.

Elkuldheted privatban nekem is a csalad cimet, szivesen segitek. Ird meg, hogy mire van szukseguk.

2011. aug. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha adnának, azzal elismernék, hogy nekik jobb és már nem is lenne okuk panaszkodni. Márpedig sokan, nagyon szeretnek panaszkodni. Ne haragudj rájuk, ők így boldogok. Másrészt sokan vallják, hogy nekik sem segít senki, hát ők sem segítenek másoknak. Ez az indok többnyire azoknál jön elő, akiknek bőven van segítség, csak nem akarják elismerni. Van aki úgy gondolja, hogy akinek kevés pénze van, ne szüljön gyereket. Ezzel részéről lezárt a dolog. Akik elfordulnak úgy gondolják, soha nem kerülhetnek olyan helyzetbe, hogy mások segítségére szoruljanak. Másrészt sokan téves szegénységbe ringatják magukat. Azt hiszik szegények, pedig azt sem tudják mi az. Ha tudnák vagy lenne bátorságuk látni, akkor adni "kellene" az meg nem megy. Minél több van valakinek, annál nehezebben ad. A biblia is megmondta, hogy "Mert könnyebb a tevének a tű fokán átmenni, hogy nem a gazdagnak az Isten országába bejutni." Jézus ezt nem véletlenül mondta. A világnak az olyan "bolond" emberek miatt van értelme, mint te vagy. Aki készek önzetlenül adni másoknak.
2011. aug. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz azzal a 8-al, örülj, hogy a 2 segít.

Ez van, sajnos....

Általában azok a segítőkészebbek, akik maguk sem állnak valami fényesen.

(Én a múltkor egy rádióriport után kerestem fel telefonon egy szinte éhező családot, nekik tudtam akkor valamennyit segíteni. Nem ismerem őket, de szépen megköszönték, örültem, hogy egy kicsit tudtam segíteni.)

2011. aug. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nagyon kedves vagy!
2011. aug. 2. 17:11
 10/17 A kérdező kommentje:
Kaptam tölük képet is nagyon aranyosak voltak.Tényleg igaz az, hogy mindig csak az segít aki maga is rászorul!Nekem van egy életfilozófiám, hogy azt kapsz amit adsz és én próbálom ehhez is tartani magam.
2011. aug. 2. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!