Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor ébren van egy 2-3...

Amikor ébren van egy 2-3 hónapos baba, állandóan kell / jó vele foglalkozni?

Figyelt kérdés
Ti egész nap gügyögtök, mutogattok neki? Vagy folyamatosan mindig beszéltek hozzá? Vagy van azért olyan is, hogy ott hagyjátok egy pihenőszékben vagy a kanapén fekve, és neteztek, vagy csendben főztök? Van egész nap ötletetek, hogy mivel nevettessétek meg, vagy kössétek le?
2011. aug. 2. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
ha magában jól elvan,akkor hagyni kell. ha igényli,akkor foglalkozz vele. ennyi időset már lehet pihenőszékben,vagy járókában tartani,de játszószőnyegen is. ne ugrálj folyton körülötte,mert neki is az a legjobb ha megtanulja feltalálni magát.
2011. aug. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha elnézeget magában, hagyd békén. Vegyél neki csörgőt, játszószőnyeget, forgó-zenélőt. Ha pelenkázod, fürdeted, úgyis beszélsz hozzá. Nézze, ha teregetsz, porszívózol.

Az én gyerekem nagyon sok foglalkozást igényelt, lopva csináltam a házimunkát. Megváltás volt, ha fél órára elszundított vagy nézte a kezét, meg a játszószőnyeg belógó dolgait.

2011. aug. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell folyamatosan szórakoztatni. A lányom simán elvolt annyi idősen a pihenő székben, vagy a hintában. Én főztem, takarítottam, neteztem mellette. Persze sokszor beszéltem hozzá közben, elmondtam, mit miért csinálok. De nem gügyögtem meg mutogattam folyton. Csak ha épp olyan hangulata volt, hogy nem akart egyedül lenni, akkor kellett szórakoztatni.
2011. aug. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én a fiamba olyan szerelmes voltam,h állandóan foglalkoztattam. meg is lett az eredménye,mert később ha nem volt velem,csak feküdt az ágyban és bambult.. nehéz volt átnevelnem h önálló legyen,úgyhogy bármilyen szívesen is abajgatnád naphosszat,inkább azt nézd,a fejlődése szempontjából mi a jó. mert az a jó ha önálló személyiséggé fejlődik


hozzáteszem neked se lesz baj,ha tudod h mikor mennyi idő jut magadra vagy a háztartásra

2011. aug. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerencsére az én lányom viszonylag jól elvan egyedül is. Általában amikor éber, akkor azt az időt használom ki arra, hogy valami új dolgot mutassak neki, új játékot adok a kezébe, aztán ez kb. fél óra, utána beteszem a pihenőszékébe vagy leteszem a földre egy plédre, hogy legyen mozgástere. Hason és háton is leteszem, hogy tudja a mozgásokat próbálgatni, persze körberakom játékokkal. Nem beszélek hozzá mindig, de ha házimunkát végzek akkor általában ő is ott van, és mondom neki hogy most épp mit csinálok, esetleg megmutatom neki az alapanyagokat ha főzök, vagy zenét hallgatunk közben. Ha netezek akkor ő általában alszik vagy a pihenőszékében van, és ha már unja magát akkor elég egyértelműen ki tudja fejezni.
2011. aug. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem!

Én elkövettem ezt a hibát, és állandóan túlfárasztottam a kicsit, utána pedig rémálom volt az altatás. Napi 5-10 perc neki való zenét hallgathat, fektesd sokat hasra, tedd mindig más helyiségbe (kiságy, járóka, kanapé, a ti ágyatok stb.

Neki sokszor elég alapjaznak a mosógép zúgása, az edények csörömpölése stb.

Napi 2-3-szor 5-10 perc csak neki szóló 'műsor' egyelőre elég.

2011. aug. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az elsőt én is agyonfoglalkoztattam,később bántam,mert nem volt el egyedűl.A másik kettőt békén hagytam,ha igényelték kicsit játszottam velük.Neki lesz rossz,ha csak veled tudja jól érezni,lekötni magát.
2011. aug. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!