Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első fog és első fogkefe?

Első fog és első fogkefe?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most jön kisfiam első foga. Még küzdünk, de már látni a fogat csak még nem tört át. Gondolom nem árt elkezdeni ápolni sem. Semmit nem tudok erről első baba, fogalmam sincs hogyan kezdjem. Mikor, hányszor, milyen fogkefe, fogkrém, stb, stb. Köszi a segítséget. Minden infóra szükségem lenne erről.
2011. aug. 2. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet kapni olyan "fogkefét", aminek nincs keféje (mindjárt keresek képet megmutatni), mi olyat vettünk. Azt már most is oda lehet adni rágcsálni. Sörtéset mi csak akkor kezdtünk használni, amikor már megszokta a folyamatot, és tudtuk, nem harapja le a szálakat :)

Ja, és létezik ujjra húzható szilikon fogtisztító is, ezt régebben textilpelenkával oldották meg az anyukák. Azzal benyúlsz a pici szájába, és megtisztogatod a fogacskát.

Fogkrém is kell (mi az első hónapokban nem használtunk) állítólag a Nenedent jó.


Szerintem ha rákeresel, sok jó találat lesz, ahol szakszerűen leírják, nem így... :)


[link]

2011. aug. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2011. aug. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

5,5 hósan bújt ki az alsó két fog.

Eddig az ujjammal tisztítottam őket, de most vettem tanuló-készletet.

3 részes:az első egy szilikonos "buzogány" amit rágcsálhat akár fogzáskor is.

A második egy szilikon sörtés fogkefe.Most ezt használjuk a két kis fogunkon, egyenlőre fogkrém nélkül.Nagyon tetszik a lányomnak, amikor a sörték nyikorognak a fogain.

A harmadik egy apró fejű sörtés fogkefe, ez még a jövő zenéje.

Azthiszem kb 9-10 hós korában szeretném bevezetni nála a fogkrémet.Addig csak az esti fürdés rutinjává szeretném tenni a fogmosást is.

Amúgy a Nenedent fogkrémről én is sok helyen hallottam, hogy jó, mert finom és nem baj ha lenyeli, mert nincs benne olyan anyag ami emésztőrendszeri gondokat okozhat.A DM-ben múltkor akciós áron láttam (550-600 ft körül, azthiszem).

7 hónapos a lányom, most bújik alul a 3.fogacskája

2011. aug. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
újjrahúzható szilikonos fogkefe és nenedent fogkrém!Mindkettő DM-ben kapható!
2011. aug. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 alaszka ***** válasza:
Mi is sokáig a Nenedentet használtuk, patikában, Rossmanban is van.
2011. aug. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!