Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás babák anyukái! Kiderül...

Ekcémás babák anyukái! Kiderült, hogy a gyermeketek mire allergiás? Ha igen, mennyi idős korában és hogyan jöttetek rá?

Figyelt kérdés
2011. aug. 2. 22:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Iskolában is akad mindig olyan gyerek, aki bántja az ekcémás társát, csak lehet, hogy nem mondja el otthon. A gyerekek gonoszak sajnos :(
2011. aug. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
Szia! Az én kisfiam 15 hónapos. Ekcémája volt, neki a tej miatt meg a fürdetés miatt! Nekünk megszabták, hogy 5 percnél tovább ne fürdessem a babát, és ki is nőtte szerencsére mára az ekémát. Persze a fürdető is számított csakis az Unguentum hydrophilicum nonionicum nevű fürdetőt használtuk és mára már bármivel fürdethetem és semmi baj nins a bőrével! Egyszer egyszer előjön egy kissebb folt akkor egy pár napig ezzel a fürdetővel fürdetem aztán megint elmúlik, és több hétig nem jön elő!
2011. aug. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Mi is csak a gyógyszertári fürdetőt használjuk,és 5 percig fürdünk. Krémeket a bőrgyógyász ír fel.
2011. aug. 9. 16:44
 14/17 anonim ***** válasza:
Általában nem allergia okozza.
2011. aug. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeim is mind ekcémásak voltak, 4 éves korukra kinőtték. A meleg víz, és a fürdetők rontottak mindig a helyzeten. Nagyon szeretnek pancsolni. :)

Kipróbáltunk mi is százféle kenőcsöt, de a titok az, hogy minden nap kenni kell a bőrüket, ha száraz éppen, ha nem. Ha ennek ellenére is ekcémás foltok jelennek meg, akkor allergiás valamire, és nem csak simán "száraz a bőre". A bőrgyógyászunk fogalmazott így.

Döbbenetes, de a munkavédelmi kézápolók voltak a legjobbak rá, amiket a férjem kapott a munkahelyén. :DD

pl ez is:

[link]

2011. aug. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 xStefix ***** válasza:

A saját izzadságától jön elő, ilyenkor szép piros száraz foltokat növeszt szegénykém. Szerencsére csak ritkán viszket neki. Néhány hónapos volt, amikor először kijött (akkor indult a nyár) és azóta is tart, most 3,5 éves. Tavaly nyáron elég durva volt, de idén (lekopogom) elég enyhe, igaz, még jobban odafigyelek rá, hogy ne izzadjon be. Nem tudom, hogy a tápszeres pótlás hozta-e ki neki, amit csecsemőkorában kapott egy ideig, de azt gondolom, hogy sokat tettem az egészségéért, hogy sokáig szoptattam.

Biooboltos kecsketejes háziszappant használok neki, az nagyon bejött. Most, hogy javul a bőre, már sima szappannal is mosom néha és a shea vaj helyett egy ideje baba testápolóval kenem. Tudom, hogy utóbbi műanyag, dehát nagyon odavan most a keneckedésért, a vajat pedig elég nehéz kezelni... Egyelőre jól működik így.


Kérdező, jobbulást nektek!

2011. aug. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszi lányok!

Nálunk 6 hónaposan kezdődött,előtte egész nyáron melegkiütéses volt szegénykém. Nekem is gyanús,hogy az izzadságára reagál így...

Mi azóta minden nap kenjük a bőrét hidratáló testápolóval reggel és este (nagy melegben csak este),és ha szükséges,szteroidos krémmel is. Szóval egyáltalán nem hanyagoljuk el a dolgot. A shea vajtól nagyon csúnya lett a bőre,gondolom akkor a növényi olajokat sem bírja.

Remélem,minél előbb kinövi,az utóbbi egy-két hétben nagyon szépen javul! :)

Mindenkinek gyógyulást kívánok!

2011. aug. 12. 23:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!