Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyós probléma, ti főznétek...

Anyós probléma, ti főznétek külön neki?

Figyelt kérdés

Babámnak hétvégén lesz a keresztelője.Megbeszéltük,hogy bográcsban lesz babgulyás készítve.Mindenki szereti,sőt örültek neki,hogy nem a szokásos sima pöri a menü.

Anyósom ma bejelentette,hogy csináljak csak sima marhapörköltet,mert ők "diétáznak"./mintha a marhapöri diétás lenne!!!/Folyton a kolbászt,szalonnát eszik.Soha nem tartották be a diétát,pont azon a napon szeretnék.Kiakadtam,de mondtam a páromnak,hogy akkor csinálok húslevest és kirántom a húst+valami köret mellé.De a keresztelő 11 órakor lesz.Ennyi mindent baba mellett nem tudok megcsinálni időre.Anyumnak meséltem,azt mondja nem foglalkozzak velük :)Egyék csak azt amit a többi.

Mit csináljak?Nem szeretném ha baj lenne,de azt sem szeretném,hogy ők folyton körbe legyenek ugrálva.

Ti főznétek külön nekik?


2011. aug. 4. 08:14
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

Én nem főznék külön. Mondjuk az én anyósom olyan, hogy ő is mindig diétázik. Legalábbis amikor látjuk. Ebédkor megeszik egy gyerek adagot, aztán fél óra múlva jön ki a kamrából, és betolt 3 szelet húst. :)

A marhapöri sokkal tovább tart, ne várja már el, hogy a baba mellett ezzel fogsz szórakozni. Eszi azt, ami van. Nem hiszem, hogy emiatt borul a "diétája"! :)

2011. aug. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

Szedj ki neki egy kis husit a babgulyásból és mondd, hogy ez pöri :)

Én nem főznék külön.

2011. aug. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

ha nem tetszik neki a kaja,akkor főzzön magának ő marhapörköltet.

Ne foglalkozz vele, úgy se meri mondani mások előtt hogy neki nem tetszik, mert csak magát járatná le.

2011. aug. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy főznék külön!!!!

Ez van ezt kell szeretni!:)

Ha Te mégy hozzá,mindig megkérdezi,hogy mit óhajtanál enni????

2011. aug. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
Nem főznék külön.Nekem is volt olyan,hogy diétáztam,ilyenkor megettem a levet,meg benne a zöldségeket.Mond meg,hogy nem volt/lesz időd erre a baba meg a többi mellett,meg kell értenie.Ha meg nem érti,akkor eleve kötöszködésből kérte,hogy külön főzz neki.
2011. aug. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
Először is, gratulálok a babátokhoz. Nem kell külön főznöd.Készítened kell a gyereket is, párodat is magadat is, templomba menetelhez, azzal is elmegy az idő,érthető, ugye, nem úgy vagy, mint máskor, amikor semmi dolgod nincs, csak a főzés.Aki pedig, annyira diétázik, az nem eszik gulyást, hanem hozzon magával Abonettet, az elég diátás.
2011. aug. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:

Majd ha eljön a napja, megmondod neki aranyosan, hogy akartál csinálni neki is külön kaját, de sajnos már nem volt idő rá...

Így talán nem lesz sértődés, mert látja, hogy akartad (ami igaz is) de időd úgy se lesz rá.


A lényeg, hogy érezze foglalkozol vele is. Ha intelligens egy kicsit is, akkor nem fog megsértődni.

Gratula a keresztelőhöz! :)

2011. aug. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:

fozzon maganak ha nem tetszik valami :DD vagy itt egy otlet.

fozzel tesztat neki,tegyel ra hust es ott a porkolt... ha nem tetszik neki akkor ellehet menni. amugy is, a babgulyàs nem annyira hizlalo... ha tartja a dietajat folyamatosan akkor nem art megneki 1 kanal babgulyàs ;)

2011. aug. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal.


Amit én csinálnék a helyedben: előtte 2 nappal (pénteken) kisütnék a részükre 2 szelet rántott husit, elkészíteném hozzá a párolt rizst apróra vágott petrezselyemmel. Amikor asztalhoz ültök a babgulyás mellé, az ő kajájukat mikróban felmelegíteném, és kovászos ubival odaraknám eléjük azzal, hogy bocsi, de most külön pörköltet nem volt időm készíteni.

Így nem mondhatják, hogy nem gondoltál rájuk, de az is biztos, hogy a két napja elkészített rántott husi sosem lesz olyan finom, mint a babgulyás! :)))))

2011. aug. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

:DDD Hát én gonosz lennék. :DD Nem főznék neki marhapörköltet, mert az amúgy sem diétás....Lenne a bográcsos cucc, plusz összevágnék anyósnak némi zöldséget salátának, és amikor le kell ülni az aszalhoz jó hangosan azt mondanám : Mamának itt a saláta, mert szólt hogy ő diétázik, és nem kér a bográcsos cuccból " :D Egy életre megtanulná a leckét :DD



Amúgy anyós is ezt csinálta velem, mindíg karácsonykor fogyózott, és turkálta a kaját, amivel egész nap bajlódtam. Megúntam. Főzzön otthon magának, mert én többet nem hívom vacsira. :D

2011. aug. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!