Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beba HA Start Pro tápszert...

Beba HA Start Pro tápszert mennyi idős koráig kell kapnia? Most 4 hónapos múlt, és még mindig azt írja fel a doki. Mikor fog váltani?

Figyelt kérdés

Amúgy zöld a kakija,és rá van írva a dobozra,hogy lehet attól.A doki azt mondja,túletetjük,és attól.De nincs túletetve,régebben 170-et bevágott belőle,viszont másfél hete alig eszik,110--150 körül.Este többet eszik,de nap közben csak nyammog,és löki ki a szájából a cumisüveget.

Tegnap nyúlós volt a széklete,és hígabb is.

Lehet ez a tápszer miatt?Vagy fogzik?


2011. aug. 4. 09:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem, és fura a dokid.

A zöld kaka, nyúlos stb... abszolút normális ebben a korban. nekünk 4 hétig nagyon folyékony volt és tiszta zöld. A doki azt mondta, hogy ebben a korban a gyomor változáson megy át, az emésztés megváltozik. vannak ahol székrekedést okoz van ahol fosást. a gyors emésztés miatt lesz zöld a kaka. ez pl "túletetésnél" újszülött korban lehet mert gyorsabb lesz az emésztés.

mi 6 hós koráig startot adtunk, mert azt mondták akkor váltsunk ha már nem elég neki. de habár sokat evett de elég volt. és a start a legmegegyezöbb az anyatejjel. mi 6 hósan egyböl 2-re váltottunk.

2011. aug. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hát ez lehet a fogzástól is, persze.Lányomnál is ilyenek a tünetek.Alig eszik, nyálkás a kakija, és mellé még hisztis is..Nálunk is 4-5hónaposan kezdődött, és a héten bújt ki az a fránya fog.(most lesz 7 hónapos).

Nekünk is még mindig fel van írva a tápszer, csak már HA2-es.Mivel nagyon drága, és már próbáltam régen nem hipoallergént, ezért úgy döntöttem, hogy keresek olcsóbbat, mert ez a BEBA életveszélyesen drága.

Ha gondolod, te is próbálj ki recept nélküli tápszert, ha jól fogadja a baba, akkor nem kell HA-s.

2011. aug. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Akkor a védőnőm is fura,ugyanazt mondta,mint a doki,hogy túletetjük....

:(

2011. aug. 4. 10:06
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves második!Neked is köszönöm,már gondoltam,hogy kipróbálok másik tápszert is,de nem tudom mit,melyiket.

Amúgy mondták 3,5 hónaposan,hogy kezdjem meg a hozzátáplálást,de én akkor kezdtem,mikor 4 hónapos lett,de semmit nem hajlandó megenni,se almát,se barackot.

Remélem hamar kibújik a foga,mert hamar le fog fogyni,ha így folytatja,pedig szépen fejlődött eddig...

2011. aug. 4. 10:10
 5/13 anonim ***** válasza:
Túletetésben lehet valami, hiszen írtad is, hogy napközben nem kell neki, csak löki ki az üveget a szájából.... azaz nem éhes. Lehet, hogy már nem igényli olyan gyakran. Bízd rá mikor akar enni, szólni fog, ha éhes. Elég neki csak akkor adni. Amúgy nekünk is azt mondta a doki, hogy a zöld kaki túletetéstől van.
2011. aug. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

2 hónapja csak 5x eszik naponta,egyszer egyszer előfordult,hogy csak 4x,mert nem kellett neki.Ezt keveselltem,így 3-3,5 óránként adok neki enni.Eddig megette mindig,amit kapott,de másfél hete csak 110-150 körül.Egyedül az esti etetéskor eszik meg 150-180 körül,pedig eddig 200-210-et evett.

Viszont látványosan löki ki a nyelvével a cumisüveget a szájából,pedig az üvegben még van bőven.Próbáljam meg csak 4x etetni őt naponta4,5-5 óránként?

Nem nagyon szokott sírni,ha éhes,sőt régebben keltegetni kellett,hogy egyen,mert képes lett volna átaludni a napot,éjszakát anélkül,hogy enne.Mostanában amúgy is nyűgös,lehet,hogy tényleg a foga....

2011. aug. 4. 10:44
 7/13 anonim ***** válasza:
4 és fél hónapos a fiam, és pontosan ugyanezt csinálja. Már tiszta ideg vagyok, mikor etetés idő van, mert tudom, hogy küzdelem lesz belőle. Közben én látom rajta, hogy éhes, mégis csak rágja. Nekem a doki a fogát mondja.
2011. aug. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Most adtam neki inni,eddig 80-100ml-t simán megivott,de most egy korty után azt is kilöki a szájából.Nyűgös és nyöszörög ma is.

Ezek szerint a foga lehet a ludas...

:(

2011. aug. 4. 11:31
 9/13 anonim ***** válasza:
AZ én lányom 3 hónaposan csinálta ezt aztán eljutottunk odáig hogy csak 40-50 ml evett meg és utána nem is volt hajlandó elfogadni. Viszont ha félálomban etettem gond nélkül evett. Tápszert váltottunk nagy nehezen ( a doki nem igazán akarta) és azt rögtön elfogadta. Ő is nyűgöd volt, azért mert éhes volt de nem akarta a régit enni. Lehet nálatok is az a baj hogy megunta.
2011. aug. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Második vagyok!

A hozzátáplálásban, nekem is trükkösnek kellett lennem.A lányom az almát a mai napig utálja, a krumplit szint úgy!!El kezdtem keverni a dolgokat, mert pl: az őszibarackot és a nektarint azt nagyon szereti.Nem rég találtam rá, a Nestle Sinlac porra, az kicsit édeskés, és ha rakok kicsit a kajájába, akkor úgy meg eszik mindent!Nagyon hisztisen kanalazunk a mai napig, így legalább rá megy 30-45 percem, amíg bele nyomok 150ml valamit.

4 hónapos kortól nekünk az orvos felírt Milumil tejpépet,azt nagyon szereti.De ezzel is meg gyűlt a bajom az elején.

Irigylem azokat akiknek a babája mindenre kapható..sajnos az enyém nem.Az a lényeg, hogy ne pánikolj.A babád érzi, hogy mi kell neki, lehet most nem eszik, és inni sem akar.Az enyém szerintem a bőrén árt iszik annyira nem kell neki semmi folyadék, még is tele van a pelusa pisivel! :)

A fogára pedig lehet kapni gyógyszertárba dolgokat, igaz én nem használtam egyet sem, de azt mondják jók.Egy idióta azt mondta, hogy kenjem házi pálinkával...na persze..

Remélem segítettem

Kitartás! :)

2011. aug. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!