Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csinájátok, hogy egyedül...

Hogy csinájátok, hogy egyedül játszik a kisgyereketek?

Figyelt kérdés
Adtok neki játékot, vagy ő vesz elő magának valamit? 1,5 éves a kisfiam. Mikor várható, hogy egyedül is eljátszik akár 10 percig is?
2011. aug. 8. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:

igyekszem úgy rendezni a dolgokat, hogy számára érdekes lehgyen. az én gyerekem 1 éves, 2 favorit van: labda, ki-be pakolászás

szóval sokszor egy csomó játékát bepakolom egy dobozba, na azzal elvan egy darabig,a míg ki-be pakolgatja őket (persze teszek közéjük olyat is,a mivel már régen játszott, hogy jobban szemügyre vehesse)

a másik meg, amikor megkeressük a labdát, na azzal el tud lenni, hogy azt dobálja, guritgatja stb.

szóval szerintem a kedvenceire kell koncentrálni és valahogy újra izgalmassá tenni őket

2011. aug. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam ennyi idősen már elvolt magában, de ez gyerekfüggő, van, aki alapból olyan, van, akivel meg nem lehet bírni annyira ragaszkodik a társasághoz.


Szerintem az a jó, ha kicsi kora óta megszokja, hogy egyedül is kell játszani, mert neked dolgod van. Ismerek olyan szülőt, aki wc-re nem tud elmenni nyugodtan, nekem ez több gyerek után is nagyon furcsa.

2011. aug. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kisfiam pici korában is elvolt egyedül. Eljátszott szépen, nézegette a forgóját a kiságy felett. Most 30 hós, de szinte egész nap el van egyedül. Biztos gyerekfüggő is. Meg én ha nem bírtam hozzá menni hozzá bemenni, mert főztem vagy valami hasonló, akkor adtam a kezébe valami játékot. Amikor már nagyobbacska volt, kint volt velem a konyhába, 1 órán keresztül is pakolgatta a műanyag kotlikat. Ő mindég feltalálta magát.
2011. aug. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs korhoz kötve, hogy egy gyerek eljátsszon magában. Egyszerűen ezt szokják meg már pici babaként, hogy nincs mindig berohangálás a szobájukba, amint felébrednek reggel, vagy du, hanem el kell foglalniuk magukat valamivel. Már a 9 hónaposom is elvan egyedül huzamosabb ideig, csak mászkálhasson szabadon, keres magának érdekes dolgokat. Nem kellek én neki az időtőltéshez és ez így van jól. A 2.5 éves megint más módon, a nagyobbak megint másképp játszanak egyedül, vagy együtt.
2011. aug. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az enyem 18 honapos. eljatszik egyedul,de surun kell neki uj dolgokat ,uj jatekot megmutatni,vagy eloszor kicsit jkatszom vele es o utana egyedul folytatja. mondjuk en dolgozok es ha hazaerek akkor csak en letezek szamara. az apjaval sokat jatszik egyedul,nincs is mas valasztasa.szeptembertol megy bolcsibe! vuhhh! alig varom! ott biztos sokmindent fog tanulni amit tolem idohianyaban nem tud.
2011. aug. 9. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!