Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen idős korától kezdve...

Milyen idős korától kezdve eszik a kisgyereketek teljesen egyedül, segítség nélkül?

Figyelt kérdés

A kisfiam most lesz 14 hónapos. Volt már egy-két alkalommal, hogy egy-egy ételt (pl. csokipuding friss eperrel és babapiskótával) önállóan evett kanállal. Vagyis - ha nem is valami tisztán :-) - de már képes lenne kanállal enni. Viszont az ételek 99%-a egyáltalán nem érdekli, azaz bele sem mártaná a kanalat, sőt megetetni is csak úgy tudom vele, hogy közben játszunk. Szóval nem érdeklődik a kanállal evés iránt. Csokipudingot meg nem ehet minden étkezésre... Ti milyen idős koráig etettétek és mikortól hagytátok, hogy csak azt és annyit egyen, amennyit maga megeszik?

Azért vagyok tanácstalan, mert mindenütt (baba szakkönyvekben) azt olvastam, hogy ha 12-18 hónapos kora közt nem szokja meg, hogy maga egyen, akkor utána mindig elvárja majd, hogy etessék. Ti hogy csináltátok?


2009. jún. 4. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:

nálunk a lányom 2 éves és utálja ha maszatos lesz a keze, de azt sem szereti ha az étel lecsúszik a kanálról, villáról.Soxor kíván az ölemben ülni evés közben ez nem is baj mert szűkös a hely. Mostanában kiülümk az udvarra, ott nem baj ha maszatos lesz minden.

Szerintem az ovodában mindenképp elsajátítja az egyedül evést én legalábbis alig várom az ovit! Vidd el néhányszor napközibe ott is láthatja a többi kicsit hogy esznek Vagy családi baráti összejöveteleken hagyd rá had utánozzon másokat. A lányom a tésztákat szereti azt megfogja ha nem lucskos a mártás.Tunkolni is szeret kenyérrel,zsömlével kiflivel pl a leveseket

2009. jún. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én etettem, mert rosszul vagyok a gondolattól, hogy öszekoszoljon mindent és a függönyről csorogjon a kajája...

Szerintem minimum 2 éves koráig etettem. Talán 2,5.

Most 3,5 és semmi elvárása nincs, sőt, ha segíteni akarok (pl. tányér alján maradt levessel), akkor kikéri magának a dolgot, merthogy tud ő egyedül enni. Szépen eszik, nem koszol, kultúrált.

Először csak masszív kajáakt (pl rántott hús sült krumplival) engedtem egyedül enni, szépen bánt a villával, akkor jöhetett a többi, hígabb kaja egyedül.

2009. jún. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia!Az én fiam 19 hónapos,de még nem igazán érdekli az önálló evés.Kap mindig kanalat a kezébe,de csak néha túr bele a kajába vele.A pudingot ő is szokta egyedül enni(na jó ez túlzás,mert utána mindig át kell öltöztetni):-)).Szerintem ez is gyerek függő,mert pl a lányom ilyen idősen már egyedül evett szépen mindent,és a fiammal is ugyan úgy csinálom mint vele,de a kicsit mégsem érdekli még.
2009. jún. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Dehogy várja el mindig, hogy etessék. Vannak olyan gyerekek aki mindig csak "egyedül", majd ő, meg vannak akik kényelesebbek. Példa rá a párom és a testvére. 9 hónap van köztük. Az idősebb mindig egyedül akart enni, uszott a laás, a férjem meg kb. 3 éves koráig elvárta, hogy etessék és a mai napig szépen tud enni. Sőt még emlékszik is rá, hogy etették és hogy hogy szerette. Az én kisfiam 1 éves és pont mint az apja, tátja a száját, egy csepp se folyik mellé, nem kell előke, ruha mosás stb. Én ezen nem aggódok. Neki így jó. Meglátod az oviban, vagy ha bölcsis lesz már máshogy áll az evéshez:)
2009. jún. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk sajnos elég nehézkesen indult az önállóság.

Majdnem 3 éves volt a fiam,mikor már szóltunk neki,hogy külön székre üljön,és úgy egyen,nem nagyon tetszett neki.Bekerült az oviba,és mikor hazajött,mesélte,hogy senki nem ült az óvónéni ölébe,mondom még szerencse.Azóta szépen eszik,és nem kéredzkedik fel hozzánk.Annyit eszik egyébként,amennyi jól esik neki.Ebéd utáni nasi ígéretével lehet turbózni a kaja mennyiséget.

2009. jún. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nagyon hasznosak voltak!

Akkor nem aggódom, ezek szerint van még bőven ideje, hogy egyedül egyen.

2009. jún. 4. 15:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam szeptembertől ovis lesz és nagyon utálja ha maszatos lesz a ruhája vagy a keze, ezért inkább alig eszik, ha én nem etetem. Beszéltem az óvónőkkel és mondták, hogy ne aggódjak a kiscsoportban eleinte a legtöbb gyereknek elkél a segítség!
2009. jún. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk pont ez a gond ,hogy csak önállóan hajlandó enni 14hós...kész rumlis az evés...
2009. jún. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!