Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a helyes? Kijavítani, ha...

Mi a helyes? Kijavítani, ha hibásan ejti ki a szavakat, vagy ráhagyni, a lényeg, hogy beszéljen?

Figyelt kérdés
Állítólag ha folyton kijavítjuk, elvesszük a kedvét a beszédtől.
2009. ápr. 10. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ha egy szót konzekvensen rosszul mond, akkor azt javítsd ki. De ha beszédhiba miatt beszél rosszul, mert nem tud még hangokat kimondani, akkor hagyd. Fontosabb, hogy beszéljen. Iskolás koráig van ideje kinőni a beszéghibából.

Ha hangképzési problémája van az oviban úgyis lesz logopédus.

2009. ápr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne javítsd ki, csak a beszédkörnyezetbe "csempészd bele" helyesen kiejtve a hibásan ejtett szót. Soha ne mondd, hogy "ezt nem így kell mondani, hanem így.." Az a fontos, hogy ti jól ejtsétek a rizikós szavakat, majd ő is meg fogja tanulni. Van néhány olyan hang, aminek a helyes kiejtéséhez el kell érni bizonyos fejlettséget, ezt nevezik élettani pöszeségnek (a pöszeség nem csak az s, sz, cs, zs hangok hibás ejtését jelenti). Egy volt óvónő
2009. ápr. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom másfél éves. Szépen próbálgat beszélni. A szavak első, második, olykor harmadik szótagig mondja. Neki pl olyan hibája van, hogy a békát bétának mondja. Így ha ő mondja, mindig úgy javítom ki, hogy "...igen, a béKa" vagyis hangsúlyt teszek a "k"-ra. Amúgy ki tudja mondani, mert a kakát, kakast, kocsi szavakat is szépen mondja, szóval nem a betűvel van gondja.
2009. ápr. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Bocsi a szóismétlésért.
2009. ápr. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
én azt olvastam egy könyvben, ha a baba elkezd szavakat mondani, de még nem tisztán, vagy nem teljesen helyesen, mert esetleg hangokat még nem tud kimondani, akkor meg kell dícsérni, és elismételni utána helyesen a szót. ha soksor hallja, hogy kell kimondani, akkor rögződik, és előbb-utóbb megtanulja azt a hangképzést az adott szónál. Mivel az én fiam még nem tart itt, így tapasztalatot ne mtudok mondani, csak azt, amit olvastam!
2009. ápr. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam ovis (3.5 éves) és alig pár hónapja kezdett el "normálisan beszélni"

Pl.: huhúaaa=hajó, dzsümma=repülő, csikukku=vonat, bannya=labda, tatn=kacsa...és ez elenyésző töredéke a kis szókincsének. soha életünkben nem hallottuk ezeket a kifejezéseket és mindíg mindent igyekeztünk szépen mondani. Ő magától alakította ki ezt a nyelvet. Gondolhatjátok mire mindent megfejtettünk.

az oviban azt mondták hogy igen is "javítsuk ki" de nem mindegy hogy hogyan. Ha ő mondta hogy anya ott a huhúaaa... akkor mi igen drágám az ott a hajó... most már ott tartunk hogy mindent a rendes nevén szólít és elhagyta a saját kis nyelvezetét.... DE! ő 3.5 éves és elég későn kezdett el beszélni.

Sztem az ovi az egy vízválasztó ebből a szempontból, ugy hogy addig semmi ok az aggodalomra.

2009. ápr. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az első gyermekemmel jártunk logopédushoz. Ő javasolta akkor nekem azt, hogy soha nem javítsam ki a gyereket hogy "ezt nem úgy mondjuk hanem..." mert tényleg el megy a kedve a beszédtől. Csak ha valamit rosszul ejt ki, ismételjem meg a szót, hogy hallja a helyes kiejtést, de soha nem mondassuk el vele a szót egy más után többször. A második gyerkőcnél nem is volt beszéd hiba.
2009. ápr. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!