Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyós-Após probléma! Megőrülök!?

Anyós-Após probléma! Megőrülök!?

Figyelt kérdés

Hogyan értessem meg velük, hogy NEM NEKIK SZÜLTEM A GYEREKET?


Első unokájuk, míg az én családomban (szüleim) már a második, bár néha ők se piskóták ...


Lényeg annyi, hogy anyós-após egyszerűen hihetetlen.

Többször szólok nekik szépen, hogy ne csinálják, hagyják békén, mégis ... bafke csak azért is szitu merül fel.

Múltkor letettem aludni a 3 hetes kislányunkat erre odaálltak az ágya fölé és egy órán keresztül nézték és beszéltek. Többször szóltam, hogy gyertek ki, mert nem fog aludni, stb.., de nem tették, majd erősebben szoltam rájuk és végül kijöttek. A gyerek persze nyűgös lett, mert túlfáradt.

Ezután ami eléggé kicsapta nálam a biztosítékot, az volt, hogy elhozták a párom nagymamaáját babanézőbe.

Beszélgettünk, mire apósom beszólt egy ilyet, hogy "Szemük fénye. Azaz a mi szemünk fénye!"

Nagy türtőztetés kellett ahhoz, hogy ne mondjak valami bántót.


Tegnapi húzása anyósomnak pedig az volt, hogy a babánk felébredt, de csöndben volt és nézegette a kezeit. Ismerkedett magával :)))

Erre anyósom közölte, hogy felébredt a gyerek. Párommal mondtuk neki, hogy rendben. Majd szól, ha valamit szeretne.

Erre anyósom bement a szobájába és elkezdte piszkálni. Párom megkérte, hogy jöjjön ki, de nem tette meg és felvette a kezébe a kislányunkat. Abban a pillanatban elindult a sírás és megállíthatatlan volt :(

Ez mind 3/4 8-kor történt este és fél 9kor fürdetünk és utána van az evés is.

Addig próbáltuk nyugtatni a babánkat. 10-15 percre sikerült is, de nem bírta sokáig.


Párom is ugyan így reagál a dolgokra, ahogy én. Totál nem érti, hogy miért 'őrültek' meg ennyire..


Nem értem, hogy miért kell azt csinálni, amit mi 'tiltunk'?! Miért kell úgy viselkedni, mintha a gyerek értük lenne?

Túl dramatizálom esetleg? Mert, ha igen, akkor valaki adjon tanácsot, hogyan nyeljem le a békát .. mert egyszer kinyílik a bicska, de akkor 'kő kövön nem marad!'


2011. aug. 8. 21:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
Igen, egy kicsit túl aggódjátok. Örüljetek neki, hogy imádják az unokájukat. A nagyszülők azért vannak, hogy kényeztessenek. Gondolom anyósod is nevelt már gyereket, hisz akkor nem lenne párod. Ne legyetek annyira kötöttek, hagy élvezzék a kicsit. Nem szép dolog felkelteni, felkapkodni, de minden mama papa ezt teszi. Ha nagyobb lesz hidd el ez szépen csökkenni fog és változni a gyerekkel való foglalkozás, de most még pici. Mindig alszik vagy eszik, tehát igazából idejük sem lenne felvenni. Türelem, ne sajátítsátok ennyire ki, persze a tiétek, de egy picit az övéké is hagy legyen :)
2011. aug. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
hat nagyon orulnek es szeretik.ez legyen a legnagyobb bajod.es persze hogy a szemuk fenye, ezen nem is ertem miert akadtal ki. ne felejtsd el felneveltek mar legalabb egy gyereket.
2011. aug. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nem dramatizálod túl. a te gyereked, a te szabályaid. Ha ezt az én gyerekemmel csinálnák...fufú, kő kövön nem maradna és nem érdekelne a sértődés sem. Én nevelem, nekem fog bőgni ha ők elrontják az alvását, én szívok vele, úgy elküldeném őket a búsba, h csak úgy füstölnének...

Ha nem tartják tiszteletben az akaratodat tiltsd ki őket, amikor alszik a gyerek, csak akkor láthatják, ha ébren van.

2011. aug. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mintha csak Én írtam volna ki a kérdést! Annyi a különbség, hogy 2.unoka az Én kicsim. Első baba sokszor velük aludt, velük volt, szinte ők nevelték és gondolom ezért akarják/akarták az enyémmel is ugyanezt csinálni. Mondhatjátok, hogy önző vagyok, de Én is úgy gondolom, hogy azért szültem, mert Apával szerettünk volna KETTEN babát. Persze ők is szeretik, amit meg is értek, de akkor is az Én gyerekem, az Én gondom, az Én feladatom. Anyósék mindentől féltik az első unokát, mindig túlaggódnak mindent, minden percben a gyerek nyomában vannak. Én kevésbé vagyok ilyen, mondhatnám úgy, hogy a korának megfelelően hagyom hagy fedezze fel a környezetét. Hagy használja a kis testrészeit, agyacskáját a dolgok megoldásában. Pl. Hogy kell jól fogni a kanalat, poharat, ceruzát, vagy éppen, hogy lehet tornyot építeni a kockákból. Természetesen figyelem a kis próbálkozásait,hogy ne legyen baja, de ha éppen elesik nem szaladok és kapom fel aztán rohanok vele megmosni a kezét, lábát, mert éppen poros, homokos lett. Én úgy érzem nem szabad túlkényeztetni egy gyerkőcöt, mert szeretném ha felnőtt korában talpraesett, okos, kreatív emberke lenne belőle.

2011. aug. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%

Az idő múlásával egyre keményebb lesz!

"A nagyszülő dolga NEM a nevelés!" neki a kényeztetés a dolga! Tömik majd csokival ha kell ha nem. Ott alszik esetleg a gyerek náluk, éjfélig fent van nem kell fürdeni fogat mosni. Olyan mintha direkt ellenkeznének. Kitartást kívánok!

Ja és mikor visszakapod a gyereket akkor visszabeszél akaratoskodik! Kell vagy 2nap mire "visszaváltozik"

Legegyszerűbb tájékoztatni őket hogy milyen a napirend,alvásidőben nem vagyunk kíváncsiak látogatókra ez a TI szemetek fényének az érdeke! Vagy szereted ha sír? Tessék lehet vígasztalni és otthagyod. Nekünk bevált:) Most már gyümölcsöt hoznak és nem csokit!

2011. aug. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem simán NAGYSZÜLŐK, akik örülnek az első unokájuknak.

Túlreagálod adolgokta egy kicsit.

2011. aug. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%
Mintha a saját problémámat olvasnám... Ugyanez a szitu, 1. unoka, nekünk 1. gyerek (15 hónapos), persze újdonság mindenkinek. Na de én is úgy gondolom, hogy a 30 évvel ezelőtti gyereknevelés nem minden pontja állja meg a helyét a mai világban, és gyökeresen máshogy gondoljuk a párommal mint ő. Mi erre a világra való talpraesett gyereket szeretnénk. Nos nekünk sajnos rossz irányba fordult a dolog, ugyanis anyóskám ráadásul még egy rosszindulatú gonosz ember is, neki nem lehet sem szép szóval sem veszekedéssel megértetni sok dolgot, csak ahogy ő a fejébe veszi az úgy van és úgy lehet és pont. Mi most ott tartunk, hogy ő nem jön hozzánk, nekünk kötelező kivinni minden vasárnap az unokát, mert neki JOGA van hozzá, és kijelentette, hogy őt csak az unoka érdekli és semmi más. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy kimegyünk, és ő eltűnik a szemünk elől a gyerekkel, kilopja a házból, azt se bánja ha éppen hideg van és adni kéne rá egy pulóvert vagy sapkát, csak neki legyen jó, hogy úgy van ahogy ő akarja. Egy önző dög. Ez a dolog már 2 év alatt fejlődött odáig, hogy egy hajszál választja el attól a férjemet, hogy a saját anyjának azt mondja hogy többet felé se nézünk. Egyedül csak apósom miatt tartjuk még magunkat valamennyire. De el sem merem képzelni mi lesz ha már a kicsi beszélni fog, mi mindent bemagyaráz majd a gyereknek, meg jól kifaggatja mindenről. Na és akkor hogy magyarázom majd meg a pici gyereknek, hogy nem kell elhinni mindent amit mama mond és stb... HA tanácsot adhatok akkor annyi, hogy az elején nem lett volna szabad hagyni magunkat, illetve ráhagyni sokmindent. De mi vártuk hogy majd javul a helyzet, ha nő a baba, de nem így lett, teljesen ő akart irányítani mindent. Egyszóval ne hagyjátok a fejetekre nőni. De persze szerencsés akinek nem rosszindulatból megy a dolog, mert akkor érthető és szerethető az ilyenfajta rajongás, mert idővel az átvált támogató szeretetté. Nekünk ez nem adatott meg.
2011. aug. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nagyon aranyos vagy, de szerintem tényleg túlreagálod!:) Igazad is van közben, mert jó lenne, ha akkor nézegetnék a babát, amikor nem zavarják vele, és még jobb lenne, ha tiszteletben tartanák, amit kértek tőlük, még akkor is, ha nehéz megállniuk. De próbáld megérteni őket is: szemük fénye, imádják, csodálják, és abszolut friss az élmény, ezt ne felejtsd el! Idővel majd képesek lesznek türtőztetni magukat, legalábbis ez lenne a normális. Írom mindezt neked úgy, hogy a drága szüleim 2 éve(!) nem látták a nagyobbik gyermekemet, és még sohasem(!) a kisebbet. A kicsi 7 hónapos. Na nekem meg ezért szakad meg a szívem...A másik nagyszülő páros: velük egy városban lakunk, de nem jöttek még el egyszer sem megnézni a kicsit, mindig mi visszük! Sajnálom a gyerekeimet, hogy nem élhetik át azt a csodálatot, kényeztetést, feltétel nélküli imádatot, amit egy nagymama-nagypapa adhat...:(
2011. aug. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%

10hónapja költöztünk el tőlük,éppen ezért.Bár azén lányom már 16 hós volt mikor odaköltöztünk és 22 hós mikor eljöttünk..

Eddig bírtam velük...

Hiába magyaráztam nekik nap mint nap,hogy nincs édesség ebéd,vacsi előtt,akkor is nekiadták..

Hiába pofáztam el 100x,hogy nem ehet tojást/allergiás/ 4 éves koráig,azért ő jól megtömte tojásos nokedlivel...Lefekvés előtt még jól teletete lecsóval...Persze hogy szegényem egész éjjel sírt meg nyűglődött tőle...


Egyszóval borzasztóak!!!!!

Csak azt tudom javasolni,hogy kitartás..főleg ha nincs lehetőségetek külön menni tőlük..de hidd el nem fognak megváltozni.

ha megyünk hozzájuk látogatóba,most is ugyanúgy van minden...

100félévl tömi egy nap,én meg szenvedhetek vele mert fáj a hasa....

2011. aug. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%
Nem dramatizálod túl, egyáltalán. Rövidre fogom, nincs ezen mit ragozni, anyósomék egy az egyben ilyenek (voltak), mint a Te anyósodék. Egyszercsak besokalltam (kislányom akkor 2 hónapos volt), és közöltem velük, hogy vagy pontosan azt csinálják, amit mondok/kérek, ellenkező esetben többé nem láthatják az unokájukat. Mindezt üvöltve. Ez hatott. Annyira, hogy anyós a mai napig pedzegeti, direktbe mondani nem meri, hogy miért nem hagyom náluk végre egyszer pár napra az egyetlen kicsi unokájukat (már 2 és fél éves), végülis már tök nagylány. Na hát azért sem teszem, bűnhődjenek csak a sok szemétkedésért, amit két hónapig, meg még a terhességem során kaptam tőlük. Csak a jelenlétemben lehetnek a lányom közelében a mai napig.... nagyon kihúzták a gyufát anno.
2011. aug. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!