Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kéne 18 hónapos nagyon...

Hogyan kéne 18 hónapos nagyon anyás kisfiamat kíméletesen leszoktatni a cicizésről?

Figyelt kérdés

Eszik már mindent bőven, a szopi már neki egyértelműen csak az összebújás miatt kell. Nem tudok elmenni napokra (sokan ezt tanácsolják), és a nem adok neki és kész sem válik be, mert leüvölti a falat és szivszaggató sírásba kezd amibe annyira belehergeli magát h nem tudja abbahagyni sem. Napi 2x szopizik általában (reggel-este), van hogy napközben is plussz 1x. Lehet a leszoktatást valahogy fokozatosan, kíméletesen? Ha elapasztom és nem lesz benne tej, akkor mennyi az esélye hogy ugyanúgy kérni fogja? Milyen praktikáitok vannak? Vagy ötletek, tanácsok? Vagy várjak még? De meddig?

Előre is köszi a válaszokat.


2010. máj. 9. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is 18 honapos a fiam es rengeteget szopik meg, bar en nem is akarom meg leszoktatni. Miert akarod ilyen hirtelen leszoktatni? Csak folyamatosan menne. Vedd el a reggeli szoptatast. Persze, hogy sirni fog eloszor, de utana mar nem. Nem kell napokra elmenned, az nagyon drasztikus lenne. Nem lehet elvarni, hogy egyik naprol a masikra hagyja abba. Eloszor egyik szoptatast vedd el, majd folyamatosan hagyd el az estit is. En igy csinalnam. Siras lesz belole, persze, de ez csak hiszti. Ha par hetig tartod a dolgot, utana mar nem fogja kerni abban a napszakban.
2010. máj. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia, nem akarom hirtelen elvenni , csak félek hogy még 2-3 évesen is szopizni fog, és nekem már kezd megterhelő lenni, mert nem 10 percig csinálja mint kisbaba korában hanem van hogy fél órát, órát is elnyammog, közben mozgolódik, forgolódik, szóval kezd megterhelni, de mindenképpen a kiméletes megoldásokat keresem, és a fokozatost természetesen. Tehát szerinted nincs más mód, csak ha hagyom sírni kicsit?
2010. máj. 9. 23:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezt a kérdést én tettem fel pénteken:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..


Azóta teljesen leszokott a ciciről, egyenesbe kerülök lassan cici ügyileg is. Ő is pont 18 hónapos és többször szopizott, mint a tiéd. Persze lehet, hogy nálatok nem válik be, de szerintem menne a dolog, gyorsan:


Vettem bőrszínű ragtapaszt és leragasztottam a mellbimbókat. Nevetve odamentem hozzá és elmeséltem neki, hogy elment a cici, majd megmutattam, hogy most nincsenek itt. Csodálkozva nézte, de nem ijedt meg, mert nevettem és kérdezte, hogy "hol"? Erre kitaláltam egy mesét, mindegy mit, olyan mese legyen, amit már megért, ezt ti tudjátok - nálunk elment dolgozni....:-) Ezután rámnézett és nagy komolyan annyit mondott, hogy "vége, nincs". Azt hittem lehidalok, de ennyi volt, még szarul is esett....!

Este, amikor kérte, megint megmutattam neki /a gyorsan felnyomott tapaszokat/, majd elmondtam megint mi a szitu. Kb fél percig sírdogált, majd megfordult és bealudt /ilyet sosem csinált azelőtt/. Egyszer kelt csak éjjel, de megkapta a cumisüveg vizet, ivott és bealudt. /Este amúgy sima tejet kapott cumisüvegből, összebújva, ágyban, majd ha később kért, vizet./

Előző éjjel már nem kelt, ilyen szerintem még sosem fordult elő. Azóta megmutattam neki egyszer a ciciket, hogy visszajöttek és jól vannak, de nem érdekelte egyáltalán.


Ma tejet már fürcsi előtt kapta, a fogmosás miatt és vizet kapott az esti összebújós elalváskor.


A cicim persze már bonyolultabb ügy volt, mert nagyon bedurrant, és én sosem tudtam fejni ráadásul, mert egyszerűen rosszul lettem tőle. Eleinte borogatni próbáltam semmi sikerrel, becsomósodott és vörösödött. Tegnap vettem Urtica Urens 30 Ch homeos bogyót, napi 2-3*5 golyó + főztem erős zsálya teát, azt ittam 2-3 bögrével. Forró zuhany alatt kimaszíroztam és ott sikerül egy nagyon picit fejni, habár utána a melegtől már folyt magától. Tettem rá húskloffolóval összetört káposztalevelet is, ami nagyon jó a gyulladásra.

Lényeg, hogy csütörtökön még napi 6-8szor szoptattam és ma már nem feszülnek a cicik annyira, nehezek, de nem csomósak és vörösek, fejni is csak reggel fejtem a zuhany alatt egy picit. Bízok benne, ha még 1-2 hétig ezt csinálom, teljesen el fog apadni.


Remélem segítettem és ha úgy döntesz, teszel egy próbát az elvágólagos leszoktatás mellett hasonló sikerrel jársz. Írj, ha esetleg bevált:-))


Még annyit, hogy nem fogod tudni úgy elapasztani, hogy szopizik, a hormontabblettás módszer nem a legvidámabb, nekem az ismerőseim kidőltek tőle rendesen. + nyilván azalatt sem szopizhat, tehát ugyanott vagy.

2010. máj. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én ugyan csak 3 hónapig szoptattam, de harmadik, ez a mellbimbó-leragasztós történet nagyon tetszett! :))
2010. máj. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!