Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljam/szoktassam,...

Hogy csináljam/szoktassam, hogy hajlandó legyen darabosabb ételt is megenni?

Figyelt kérdés

8 hónapos a kisfiam, még csak 2 foga van. Ha gyümölcsöt török át villával, azt megeszi, imádja, de ha pl répát, akkor képes fuldokolni...pedig nagyon át van nyomkodva. Lehet, hogy egyszerűen a répát utálja ennyire?

Mit és hogy kell csinálni, hogy a darabosabb ételt is szokja?


2009. ápr. 13. 11:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Ugyanígy jártam én is csöppömmel, amiben banán van, (villával töröm össze neki), azt megeszi, mert az olyan krémessé válik. Ott tartunk, hogy a sárgarépát, sütőtököt, mindent banánnal eszik, mert akkor könnyebben csúszik. Állítólag krumplival is lehet pépesíteni, de nekem az nem jött be.
2009. ápr. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsi, segíteni nem tudok sajna, de mintha én írtam volna a kérdést.... Az én lányom 11 hós, de még mindig nem ehetünk darabos főzeléket. Pl. gyümölcsrizs ha darabosabb kicsit, az megy, de a főzeléket egyszerűen kihányja szó szerint. Nem tudom, hogyan lehetne megszoktatni velük. Én is kíváncsi vagyok, ki milyen praktikát mond.
2009. ápr. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik a gyümölcs, vagy gyümölcsös kaja minden mennyiségben és bárhogy lecsúszik a kis torkukon! :D

Ja, a krumpli sem igazán jön be, abba szoktam egy kis banánt rakni, hogy egy kicsit elvegye az ízét, de kisfiamat szinte nem lehet becsapni! Esküszöm, mindent kiérez!

Lányok, köszi hogy írtatok, és örülök, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával! Bár fogalmam sincs, hogy fog megoldódni, talán ha több foga lesz... vagy nagyobb lesz...

2009. ápr. 13. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!