Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1hónapos babát átlehet a...

1hónapos babát átlehet a kiságyba szoktatni? Ha igen hogyan?

Figyelt kérdés

Napközbe szinte csak rajtam alszik el és ha próbálom a kiságyba letenni rögtön felébred és sír. Szinte alig tudok valamit csinálni napközbe segítségem nincs párom du 5-ig dolgozik szülők távol vannak (600km)

Este meg közöttünk a franciaágyba elsö szoptatáskor átviszem a szobájába és kaja után a kanapén alszunk tovább kettesbe.A védőnő szerint ez nem baj mert szüksége van a közelségre de félek hogy később még nehezebb lesz.Egyébként sokat fáj a hasa és este az istenért sem akar büfizni.Egyszerűen bealszik de ha kiságyba kerül rögtön felébred.Sajnos sokszor a hasa miatt kell fel.Pedig már cseppeket is kipróbáltunk.Nem tudom mit csináljak?!


2011. aug. 13. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi is kivettük a kiságyból rajtam aludt,ugy hogy én félig ülve aludtam,kb hat honapos koráig.utana tudtuk áttenni a kiságyba,mert addig éjjel is evett.
2011. aug. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kitartás!

Igaza van a védőnődnek, a közelségedre, testkontaktusra van szüksége ahhoz, hogy biztonságban érezze magát. Ha megkapja tőled a biztonságot, nemhogy rosszabb lesz, sokkal inkább önállóbb lesz tőle, mivel jelenleg Te jelented számára a világot, ezáltal ha megtanulja, hogy a világ biztonságos, később fokozatosan "leválik" rólad, mert érzi, hogy nincs mitől tartania.

Most alapozod meg a későbbi bizalmát is, érdemes kitartani!

Időről időre próbáld meg letenni a kiságyába, de ne hagyd sírni benne, ha nem megy, egy ideig megint ne erőltesd! Szép lassan rá fog jönni, hogy rád mindig számíthat, akkor is, ha nem rajtad alszik.

2011. aug. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtök válaszát. akkor még nem vesztettem semmit mert mások azzal riogatnak hogy később nem tudom leszoktatni.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:45 nagyon szépen megfogalmaztad remélem majd idővel tényleg " leválik"

2011. aug. 13. 18:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Én azt mondom később már nem fogod tudni vissza tenni.Gondolj bele ahogy nől egyre több esze lesz,és ha már most felébred mikor leteszed akkor mi lesz később.Az én kislányom 17 hónapos,ahogy haza jöttünk a kórházból azóta a kiságyában alszik.Persze az elején fárasztó volt mikor 3óránként kelt enni.De felkeltem megetettem,büfizett és vissza tettem.Vannak ismerőseim akik már az elején oda tették maguk mellé és a mai napig ott alszik velük.Az egyik kisfia 1 hónappal idősebb mint az én kislányom.A második válaszolónak,akik a kiságyban alszanak azok miért lennének kevésbé önállóak?
2011. aug. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is az volt,hogy nem lehetett ágyba tenni,csak ha már félájult volt a fáradtságtól,ez olyan éjfél fele volt,gondolhatod.Aztán egyre nagyobb lett.Most 3 hónapos és már pár hete csak az ágyában alszik,sehol máshol nem hajlandó (esetleg babakocsi) magától szokott le,egy idő után ordított,és fészkelődött ha magamon akartam altatni.Nyugi,magától szépen le fog szokni.Esetleg cumit adhatsz neki,nekünk az nagyon bevált.
2011. aug. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!