Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6-7 hós babátok mikor, mennyit...

6-7 hós babátok mikor, mennyit alszik, átalussza az éjszakát?

Figyelt kérdés

Az én 6.5 hónaposom alvását 4 hónapja felírom. Azóta a max. 13 óra volt, egyszer fordult elő, 2-3-szor 12 órát, és majdnem mindig 9-11 órát aludt éjjel-nappal együtt.

Ebből az éjszakai 8-9óra, az is 2-3 óránként szopizással megszakítva. Most 2 hete 9óra-9óra 45 percet alszik maximum! (Sajn az én alvásigényem is kb ennyi.)

Nem kevés? Mármint a babának :))

Este 5 után már nem hagyom aludni, hogy az első szopiig tovább aludjon, ezzel eddig max. 4 órás alvást sikerült elérni, az ára, hogy akkor lefekvésig nyűgös.


2009. ápr. 14. 23:51
 1/8 anonim ***** válasza:
De, ez kevés. Ne a sajátoddal hasonlítsd össze, mert a babának sokkal nagyobb az alvásigénye. 6-7 hónaposan napközben legalább másfél-2 (összesen), éjjel legalább 10 órát kéne aludnia.
2009. ápr. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
egy kicsit kevésnek tűnik, én hagynám aludni este 5 után is, ha nyűgös, az nem feltétlenül befolyásolja az éjszakai alvást. Az én fiam pl. akkor alszik a legjobban éjjel, ha nappal is megvolt az alvása rendesen (délelőtt 1-2 óra, kora délután 1-2 óra). Éjjel ő negyed 9-től általában fél 7-ig alszik, 3-szor kelünk rövid szopira. Ő 9 hónapos, de ez kb. így volt 7 hónaposan is.
2009. ápr. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
7 hónaposak vagyunk, este 1/2 8-tól alszik a lánykám reggel 1/2 7-ig, délelőtt kb. 1 1/2 -órát, délután 2 órát alszik, de még így is nyűgös lesz már fürdés előtt.
2009. ápr. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia.Az én kisfiam 7hónapos,de.1-15órát,du.2órát alszik,este háromnegyed9-től reggel 7-ig alszik,éjszaka nincs evés-ivás:)
2009. ápr. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 7,5 hónapos. Délelőtt 3/4-1 órát alszik, délután 1-1,5 órát és 6 óra körül még kb fél órát. Este 1/2 9 körül alszik el, reggel 7 körül ébred. Éjjel általában szopizik 1-2 alkalommal, de közben mindig elalszik, sosem hagyom teljesen felébredni, mielőtt felveszem.

Szerintem nyugodtan hagyd aludni 5 óra körül is, mert ha túl fáradt, akkor minden nehezebben megy este, esetleg túl hamar elalszik, még mielőtt igazán jóllakna.

2009. ápr. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én 6,5 hónaposom délelőtt alszik 1-2 órát, és délután is 1-2 órát. Bár már volt példa 0,5 órás és 3,5 órás alvásra is. Este 1/2 10 körül van letéve, reggel 5 körül ébred, szopi és alszik tovább 8-ig.

2009. ápr. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

6 hós kisfiam de. fél órát, du. is felet, plusz amikor kora du. megyünk sétálni kb. 1 órát. Este 8-kor van letéve, 7-kor kel véglegesen, éjjel 2-3 szopi nálunk is.

2009. ápr. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2009. ápr. 17. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!