Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj az, ha egy 10-11...

Miért baj az, ha egy 10-11 hónapos baba nem egyszer alszik napközben?

Figyelt kérdés
Ezen az oldalon már többször olvastam, hogy ennyi idős gyerekek már csak egyszer alszanak.Az én lányom 11 hónapos lesz, de még 3-szor alszik.3-3,5 óránként muszáj lefektetni, mert álmos, nyűgös.Én mindig úgy gondoltam, hogy majd a kicsi kialakítja magának az alvási szokásait.Az éjszakákkal soha nem volt gondunk, 6 hetes kora óta átalussza, de előtte is csak egyszer kelt.Két éjszaka volt kivétel: az első foga kibújásánál, és amikor lázas beteg volt.Én nem akarom erőszakosan ébren tartani, mert szüksége van rá.Rosszul teszem? Miért "kell" átszoktatni egy babát a napi egyszeri alvásra? A 4. alvásáról ő maga mondott le, így majd a többiről is lemond, ha akar, vagy mozgásfejlődésben lesz..
2011. aug. 20. 15:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem baj. A te babád ezt így igényli, csináld továbbra is így.

Az én kisfiam még csak 5 hónapos, és sokat alszik napközben, de ettől még remekül alszik éjszaka. Nem érdemes kínozni a gyereket, mert mások máshogyan csinálják.

2011. aug. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
24%

Miért általánosítasz?

Nem hiszem, hogy minden, ilyen kérdésben állást foglaló anyuka "erőszakkal" ébren tartja a gyerekét.

Az én kisfiam is 11 hónaposan állt rá a napi egyszeri alvásra, szerinted én akartam így? nem szoktattam, egyszerűen többet maradt ébren, nem aludt el stb. Mintha nekem nem lett volna kényelmesebb, amikor még háromszor húzta a lóbőrt...


Ne haragudj, de tényleg ilyenbe belekötni, meg elkönyvelni, hogy mindenki más szadista állat...persze, azért szültem meg, hogy elmondhassam, 11 hónaposan egyszer alszik, juhé...

2011. aug. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem is fogom, csak tényleg feltűnt, és a barátnőim vele egyidős gyerekei is már csak egyszer alszanak.Én is úgy gondolom, hogy ha neki szüksége van rá, lefektetem.Köszi!
2011. aug. 20. 15:44
 4/18 A kérdező kommentje:
Második, te miről beszélsz??Ki mondta, hogy szadista állat? Én MAGAMRÓL beszéltem, hogy ÉN nem fogom ébren tartatni!!Feltettem egy normális kérdést, és kaptam is rá normális választ.Csak te pattogsz magadból kikelve..Ki mondta, hogy azért szültél????Inkább ne válaszoltál volna.
2011. aug. 20. 15:48
 5/18 anonim ***** válasza:
15%

Igen, magadról beszéltél, hogy te nem tartod ébren erőszakkal, meg nem szoktatod egyszeri alvásra, míg más igen. A többi anyáról beszélsz úgy, mintha minden egyes nő idomítaná a gyerekét az egyszeri alvásra.


Én csupán rávilágítottam, hogy azért sokan vannak úgy, mint te, az, hogy a legtöbb baba ennyi idősen egyszer alszik, nem feltétlenül szoktatás kérdése, ahogy te gondolod.

2011. aug. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Igen, volt egy ilyen kérdés, és az gondolkodtatott el..Ott írták, hogy felkelti, nem hagyja aludni stb..Bocsáss meg, hogy kérdezni mertem, nem tudom, miért csattantál fel.Én nem állítottam be senkit sehogy!Felmerült bennem, hogy én csinálok valamit rosszul, de még egyszer bocs, hogy kérdeztem!
2011. aug. 20. 15:59
 7/18 anonim ***** válasza:
24%

Anyám borogass...

Értsd meg, hogy általánosítottál! Lehet, hogy egy adott, konkrét kérdésből indult ki a gondolatmeneted, de ez a kérdésedből nem derült ki.

Akkor válaszolok így: nem baj, ha egy baba, teljesen mindegy, mennyi idős, annyit alszik, amennyit akar.

De nem is értem, miért töröd a fejed ezen, nekem eszembe sem jutott, hogy rosszat teszek a fiamnak azzal, hogy én nem fektetem le erőszakkal, hogy kétszer, háromszor aludjon, ha csak egyszer akar.

Kicsit bízhatnál jobban magadban, na.

2011. aug. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Egyik fiam sem aludt egyszer ennyi idősen. Az egyik másfél évesen állt át a napi 1 alvásra, a másik 13,5 hónaposan.
2011. aug. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kedves második, nem értem a reakciódat. Senkire egy rossz szót nem mondott szerintem, csak tanácsot kért.


Szerintem egyáltalán nem baj, ha sokat alszik. Nem egyformák a gyerekek. Nekem 14 hónapos a lányom és még mindig van, hogy kétszer alszik.

2011. aug. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes válaszokat!Szerintem se írtam, semmi olyat!Érdekes, hogy egyes embereket mi ki nem hoz a sodrából..Jól mondod, borogatás kéne neked.Ha meg valamire rá akarsz világítani, világíts rá normálisan!De ne válaszolj inkább máskor, főleg ne háromszor!
2011. aug. 20. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!