Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj az, ha egy 10-11...

Miért baj az, ha egy 10-11 hónapos baba nem egyszer alszik napközben?

Figyelt kérdés
Ezen az oldalon már többször olvastam, hogy ennyi idős gyerekek már csak egyszer alszanak.Az én lányom 11 hónapos lesz, de még 3-szor alszik.3-3,5 óránként muszáj lefektetni, mert álmos, nyűgös.Én mindig úgy gondoltam, hogy majd a kicsi kialakítja magának az alvási szokásait.Az éjszakákkal soha nem volt gondunk, 6 hetes kora óta átalussza, de előtte is csak egyszer kelt.Két éjszaka volt kivétel: az első foga kibújásánál, és amikor lázas beteg volt.Én nem akarom erőszakosan ébren tartani, mert szüksége van rá.Rosszul teszem? Miért "kell" átszoktatni egy babát a napi egyszeri alvásra? A 4. alvásáról ő maga mondott le, így majd a többiről is lemond, ha akar, vagy mozgásfejlődésben lesz..
2011. aug. 20. 15:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
32%
Neked biztos nem fogok:)
2011. aug. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj emiatt! Az én Picim lassan 10 hónapos és 3 óra után ő is kidől délelőtt és délután. Aztán az estét már jobban bírja, akkor megy ébren 5 óra is simán. Ő 7 hósan állt rá a napi 2* alvásra, előtte 3* aludt. Én igazodom az ő igényeihez, mert így boldog, kiegyensúlyozott, vidám baba!:o)
2011. aug. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszi! Este ő is bírja akár 4-5 óra ébrenléttel is, ilyenkor a legaktívabb:))
2011. aug. 20. 17:51
 14/18 anonim ***** válasza:
A lányom majdnem 2 éves volt, mikor bölcsibe ment, akkor szoktattam rá a napi egyszeri alvásra, addig kétszer aludt. Arra nem emlékszem, hogy 3 alvásról 2-re mikor váltott, de biztos nem túl hamar. Szerintem jó így, ahogy van, majd jelezni fogja ő (ahogy eddig is tette), ha változtatni akar az alvások számán :))
2011. aug. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem baj. Ha ennyit igényel, aludjon.


Az én kisfiam 21 hónapos, és ebben a dög időben nem egyszer előfordult, hogy délelőtt és délután is aludt 1-1 órát. A napi egyszeri alvásra kb. 16-17 hónaposan tért át. Olyan idősen, mint a tied, tuti még az enyém is aludt vagy háromszor, igaz általában fél órákat, volt egy ilyen időszaka is.

2011. aug. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ha ennyire van szüksége, akkor ennyire. A lányom 9 hósan szokott rá az egy alvásra, fél éves korától aludt kétszer.

A fiaim fél évesen váltottak 2 alvásra, 1 évesek múltak, de meg 2x alszanak, kéthetente egyszer előfordul hogy csak 1x. Szerintem ez marad egy darabig még.

2011. aug. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtetted, hogy annál a kérdésnél az volt a probléma, hogy éjszaka nem alszik a gyerek, anyuka erre panaszkodott. Ezért tanácsolták neki többen is azt, hogy ne engedje 2x aludni napközben a gyereket, és akkor valószínűleg nem éjjel héderezne a gyerkőc.

Ez nem erőszak, csak egy lehetőség arra, hogy a problémájukat megoldják. Ha neked éjszaka gondod lenne a gyerek alvásával, neked is mindenki azt tanácsolná, ne engedd napközben még ennyiszer aludni.

2011. aug. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Ez igaz, csak ez a kérdés gondolkodtatott el.Köszi a válaszokat!!
2011. aug. 21. 07:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!