Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keszithetem tojassal lanyom...

Keszithetem tojassal lanyom elso szuli napi tortajat? Ti hogy csinaltatok?

Figyelt kérdés
meg eddig nem kapott tojast, csak a sargajat.
2011. aug. 21. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem először próbáld ki 1-2 falattal, hogy allergiás e rá.
2011. aug. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan csináld azzal. Amennyi jut arra a pár falatkára, amit megeszik belőle, pont elég ahhoz, hogy bevezesd a tojást. Gondolom nem az egészet ő fogja megenni egyedül. :)
2011. aug. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én ezt az almatortát sütöttem meg kislányom első szülinapjára. Nagyon fincsi volt és egy egész szeletet megevett belőle annyira ízlett neki... :-)))


Francia almatorta vagy sütőtök torta


Hozzávalók:

20 dkg liszt + 10 dkg (tejmentes) margarin + 1 tojássárgája, és annyi víz (kb. 5-6 evőkanál), hogy összeálljon nem túl kemény tésztává, fél óra pihentetés után többször nyújtani, és belesimítani a torta formába (olyanba aminek lecsatolható az alja), jól megszurkálni, és 10-15 percig elősütni, hogy kicsi szint kapjon.

Eközben 4-5 szem almából kevés vízzel kompótot főzni (fél csomag vaniliáscukor, fahéj és kis cukor ízesítésnek, csak ha mar szoktatva van hozzá a gyerkőc), villával összetörni a sűrű kompótot, rásimítani a tésztára, és 2 (vagy 3) almát vékony szeletekre vágni, és azt szépen elrendezni a tetején, be a sütőbe, kb. 30 percig sütni.

Sütőtök torta: A fenti recept szerint készül, csak alma helyett sütőtökkel.

2011. aug. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!