Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Evés probléma 6 hós babánál!...

Evés probléma 6 hós babánál! Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Kislányom anyatejes volt, 4,5 hósan kezdtünk el tejpépet enni a doktornőt tanácsára, mert kevés volt a tejem. Néhány nap alatt megszerette.

Tízóraira és uzsonnára kap tejpépet, már szívesen eszi. 5,5 hónapos korában elkezdtem kóstoltatni almával, majd barackkal, szilvával, körtével, mindegyiket 4 egymást követő napon. Ízlett neki minden, szívesen ette.

Mostanában minden evésnél hiszit van, ha szopiznia kellene, akkor eszik 60-80 grammot, és felülni próbál, más felé figyel, egyszerűen nem lehet visszatenni a mellre. A tejpépet is olyan nehezen fogadja el mostanában, és mivel betöltötte a 6 hónapot, elkezdem kóstoltatni vele ebédkor a krumlit, répát stb. Na akkor csinálja a legnagyobb cirkusz. Sírdogál, összeszorítja a száját, megfeszíti magát. Bármilyen zöldséget adok neki.

Nem is hízott annyit amennyit kellett volna, egy hét óta pedig szemmel láthatóan fogyott.

Mit tanácsoltok?


2011. aug. 21. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Tanácsot nem tudok adni, csak együtt érezni.

Mi csak tápszeresek vagyunk régóta, ezért 4 és fél hónaposan kóstoltattam, valahogy úgy alakult, hogy az ebédet sikerült is kiváltani. De 4 hónapos kora óta (még a kóstoltatás előtt kezdődött) egyre kevesebbet akar enni, ugyanígy viselkedik, mint a tied. Eddig legalább az volt, hogy 1-másfél óra múlva már elég éhes volt, hogy egyen legalább valamennyit, bár a napirendünk borult, de nem érdekelt, csak egyen már. Most már az sem, néha kihagy etetéseket is, én meg tiszta ideg vagyok. Az elmúlt hónapban 300 grammot hízott! Nekem a fogzásra fogják, na de akkor amíg nem bújik ki, addig nem fog enni?

Szóval én is várom a tanácsokat. :)

2011. aug. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát, a fogzásra én is gondoltam, de az alsó kettő már kint van, az nem viselte meg egyáltalán szinte, meg így megy már vagy 3 hete a dolog. Most is 80 gramm volt a vacsi.... szerintem ez kevés, főleg hogy 3 hónaposan 150-160 grammokat szopizott egyszerre.

Ezen a héten kell majd jönnie a védőnőnek, háát, kíváncsi vagyok, hogy mit fog mondani. A dokink szabadságon van egész augusztusban.

2011. aug. 21. 21:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a szopizásnál próbáld meg kivárni, amíg tényleg megéhezik. A zöldségeket pedig keverd gyümölcshöz (pl. krumpli-alma). Ha nem akar így sem enni, ne erőltesd, próbáld meg újra később.
2011. aug. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Semmi baj, ne idegeskedj, mi is átestünk ezen! Azóta eltelt egy hónap, a kisfiam 7 és fél hónapos, napról napra javul a helyzet! Nagyon kétségbe voltam esve én is. Nekünk nem a foga volt, mert azóta sincs egy sem, de jele sincs, hogy kibújna. Csak ötleteim vannak, hogy mi okozhatta, amik között az első a meleg! Javasolni szokták, hogy a hozzátáplálást, ismerkedést az ételekkel ne kánikulában, nyári melegben kezdjük. De mit tegyünk, ha korban és igényben most van itt az ideje? Gondolj bele, hogy melegben egy felnőtt is kevésbé toleráns! Ha most, ebben a melegben kellene olyasmit enned, amit eddig sosem, olyan állagú ételt, ami eddig ismeretlen volt, lehet, hogy nem szeretnéd megkóstolni. Főként folyadékot kívánunk mi is, én legalábbis így vagyok vele. A másik ok lehet, amit te is felvetettél, nyílik körülöttük a világ, egyre ügyesebben mozognak, minden érdekesebb, mint leülni, nyugton maradni és kanalazni! A harmadik az a bizonyos fogzás lehet, mert sokkal hamarabb elkezdődik a folyamat, mint azt látni lehetne. Negyedszer pedig a babák emésztésének át kell állnia egy kicsit másfajta működésre, ez sem egyszerű a szervezet számára. Az új ételek, zöldségek, gyümölcsök ki tudja milyen morgást, mocorgást, csikarást, egyebet indítanak el a pici gyomrában, bélrendszerében. Mindezek együtt szerintem bőven elég ahhoz, hogy kicsit sztrájkba kezdjenek a picinyeink, és lassítsanak a tempón egy időre. :)

A lényeg, hogy én egy idő után feladtam a görcsölést azon, hogy mennyit eszik, és úgy voltam vele, akár visszafelé is lépek egyet a hozzátáplálásban, majd behozzuk ősszel a dolgot, hagyok időt neki. A főzelék adagja visszaesett 60 grammra, de nem erőltettem. Tápszerből kicsit többet evett helyette. Aztán szép lassan elkezdett újra többet enni a szilárdból, ma már mosolyogva kanalazott 110-120 grammot, és látszott, hogy újra tetszik neki, megint jóízűen eszi! Napról napra nő az adagja, de továbbra sem siettetem, majd jelzi, hogy mikor cserélhetjük le a következő étkezést.

Az a lényeg, hogy jókedvű, kiegyensúlyozott, eleget eszik, most szüksége volt egy kis lassításra.

Szóval türelem, és minden helyre áll!

2011. aug. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Néhány napja volt itt a védőnő, neki mondtam a problémát, meg hát ugye ő is észrevette, hogy nem hízott annyit, amennyit kellett volna.

Első körben ő is a fogzást mondta, mert ugye már a meleg előtt sem akart enni, szóval nem hiszem hogy csak az a ludas a dologban.

Aztán azt mondta, hogy amikor megyünk tanácsadásra (szept 8-án) megfogja említeni a doktornőnek, hogy ő vashiányra is gondol, mert a bőre is nagyon fehér a babámnak, illetve kiskorában szájpenésze is volt, és a kezelés ellenére egyszer vissza is tért, ami szintén a vashiány jele. Azt mondta, hogy lehet, hogy csináltatni kell egy vérképet, mert a vashiány miatt is lehet, hogy nem eszik.

Minden esetre, remélem hogy addigra megváltozik ez a helyzet, és nem kell szegénykémet ennek kitenni.

2011. aug. 29. 07:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ha vashiány az oka, nagyon szépen ki lehet kezelni! Semmiség az egész, de komolyan! Az én kisfiam 28 hétre született, vashiányos volt 6 hós koráig. Háromszor transzfúziózták az én véremmel (tőlem vettek vért, ő pedig megkapta), utána vas cseppeket és folsavat kapott. Minden gond nélkül megette a tápszerében. A legutóbbi vérképe jó volt, már nem kell szednie. Neki a koraszülöttségéből fakadt a vashiány, nektek maximum vas cseppeket kell majd szednie, bagatell! :) Ha így van, pár nap alatt javul majd az étvágya, és helyrejön. Minden jót nektek, és ne parázz!:)
2011. aug. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!