Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok 8 hós, anyatejcis,...

Leírnátok 8 hós, anyatejcis, korán kelő (1/26-6) babátok napirendjét?

Figyelt kérdés
Kisfiam ált.ilyenkor kel és fél 9-9-kor már kidől.Változó, hogy mennyit alszik. A gondom a hozzátápival van, tudom, hogy elvileg egy időpontban kellene adni, de van, hogy csak 10-ig alszik van, hogy 11-ig. Nincs szigorú napirendünk, alkalmazkodom hozzá. Akkor alszik és annyit, ami neki szükséges. (Amíg ragaszkodtam a szigorú napirend kialakításához sokat "kínlódott", most kiegyensúlyozott, vidám baba.)
2009. ápr. 16. 07:57
 1/8 anonim ***** válasza:
szia, akkor mi a kérdés??Jól csinálod ne aggódj, van napirendje de hozzá igazodsz ez tökéletes, nekem is korán kelő volt, én is alakítottam mindig.Nekünk ilyenkor már csak reggel este volt szopcsi, éjszakát végigaludta 8 tól 6 ig kb. Nappal viszont kettőt aludt, de. olyan 10től 3 órát, du meg egy félórát.
2009. ápr. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocsi! :-) Szóval a kajákkal van gondom, tízórai, ebéd, vacsi... hányszor adjak már neki szilárdat és mikor? Ezt nem tudom igazán eldönteni. Amúgy egy cicifan a gyerkőc, még mindig csak kóstolgat szinte, nem mérhető a szilárd kajálása.
2009. ápr. 16. 09:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Leírhatom, de ahány baba, annyi akarat :-)))

Reggel 6 körül (fél hat, fél hét) kelés, cici. Reggeli ágyazás, átöltözés, pelusozás, kenekezés (száraz a bőre), majd fél nyolc körül szilárd reggeli. Ezt követően 9 körül beszunnyad, de jó, ha fél-háromnegyed órát alszik. Utána dél-egy óra magasságában ebéd (pl. leveske, főtt husi, párolt zöldség) és egy kis szopi utána. Aztán alvás a babakocsiban az udvaron, másfél-két óra. Délután fél öt, ö körül reszelt alma (ez muszáj mindig, mert kicsit szorul a pocakja és az alma rendbe teszi), majd este hét körül vacsi. Fél nyolc-nyolc órakor fürdés, szopi és fél kilenckor már alszik mint a kisbunda.

Persze van, amikor nyügibb (fogzik) és ettől egy kicsit eltérünk, rugalmasnak kell lenni, de nagy vonalakban ennyi. Remélem segítettem.

2009. ápr. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Előző vok:

Ha cicis, hát cicis. Ne erőltess semmit. Örülj, hogy van annyi tejed, hogy eleget tudsz tenni neki. Nekem sajnos apad lassan, de kicsi fiam 11 kiló (4620 g született) és semmiképp sem elég neki a szopi.

2009. ápr. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Jó ötlet a fél 8-as szilárd kajcsi! Megpróbálom így!

Nem bánom, hogy cicizik, sőt imádom, csak azért adogatom neki a szilárdat is a vitaminok, stb miatt! Amúgy 9,30 kg, mindenki 1 évesnek nézi. :-)

2009. ápr. 16. 12:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok:

Örülök, hogy találtál benne használhatót. Igazad van vitamin ügyben, mert jó-jó az anyatej, de egyre hígabb, meg a babcinak is egyre többminden kell és a tejcsi ezt már nem fedezi.

Tényleg szép nagy baba lehet, gratulálok hozzá, sok egészséget. Ne félj, ha megszokja a szilárd kaját, még a vasszöget is megeszi :-))) (az enyém most mindent megrág: babakocsi kapaszkodója, kezem, bejárati ajtókulcs, babafürdetőkád széle, stb...)

2009. ápr. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Reggel ébredés pontban 6.00 órakor, mint egy beállított vekker:) A reggeli hajcihő után evés 8-kor(anyatej), beájulás 9-10 óra között, általában egy óra hossza. Délben főzelék vagy gyümölcs, utána persze szopi. Van olyan, hogy előtte kiköveteli a szopit, utána ugyanúgy eszi a főtt kaját... Délután alvás 14-16 óra között, de volt már olyan is, hogy nem aludt el, csak 17 óra után. A délutáni alvás után szopi 16-17 óra között. Ezt követi az apuval való játék, fürdés. Este 19.30-21 óra közötti intervallumban beájulás, van hogy az esti szopi előtt bealszik. Ilyenkor persze, felébred, de evés közben visszaalszik. Éjfél egy óra között még egy evés, illetve hajnalban 4-5 óra között. Lényegében naponta 6x eszik, 1x hozzátáplálással, 5x anyatejet. Az evések közötti időket pedig játékkal, sétálással, zenehallgatással - Halász Judit nagy favorit:) - és a szükséges házimunkával töltjük ki... Nem kötöm szoros időponthoz, hogy mikor mit csinálunk, alkalmazkodunk egymáshoz:)

2009. ápr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2009. ápr. 20. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!